Vraždy podľa abecedy

Vraždy podľa abecedy
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202685/vrazdy-podla-abecedy-202685.jpg 4 1363 1363

Hercule Poirot série

V prímorských letiskách na južnom pobreží Anglicka vyčíňa sériový vrah. Celá krajina je v strehu. Tentoraz páchateľa okrem neznámeho motívu bezpochyby vedie aj iná pohnútka. Anonymné listy, vopred upozorňujúce známeho detektíva na miesto najbližšej vraždy, sú rukolapným dôkazom, že márnomyseľnosť je jednou z hlavných vlastností nebezpečného zabijaka. Aj výber obetí podľa abecedy, inšpirovaný vlakovým cestovným poriadkom, svedčí o dôslednej, metodickej mysli, čo sa rozhodla hodiť rukavicu samému Herculovi Poirotovi. Slávny detektív už môže rátať len s tým, že sebavedomie rastúce s každou vraždou časom oslabí protivníkovu pozornosť a vrah začne robiť chyby ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The A. B. C. Murders, 1936

sam198
27.10.2011 2 z 5

Nezlobte se na mě ale tohle mi připadá hrozně přeceňované. Agátu Christie mám celkem rád, akorát čtení jejich knih si odkládám na důchod (ale hromadí se mi doma pěkně). Četl jsem Deset malých černoušků, to je absolutní pecka ale tohle mi připadá dost stejné jako její další věci. Neříkám že špatný ale nemyslím si že by to nějak vybočovalo z řady, taková Kočka mezi holuby se mi třeba líbila mnohem víc.

DustinMind
30.08.2011 5 z 5

Agatha Christie je jedna z nejlepších, která dokáže udělat z detektivky čtení na jeden nádech.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Skvělá knížka, od začátku do konce velmi čtivá.