Vražedná temnota

Vražedná temnota
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539383/bmid_vrazedna-temnota.jpg 5 620 620

Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem… Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

Cold Heart Creek, 2019

Interpreti: Jitka Ježková

Ajuszka
01.04.2024 5 z 5

7 díl s Josie a mě to pořád baví!

Tentokrát se vydáme do Dentonských lesů,kde někdo zavraždí manželský pár a jedna žena zmizí.
Josie,Noah a jejich tým se do toho zase pustí po hlavě a vy se můžete těšit na napínavou a rychle ubíhající knihu.

KatyM.
26.03.2024 5 z 5

Lisa Regan je sázka na jistotu a opět nezklamala. Napínavé až do konce. Již se těším na další díl.

optimista55
11.03.2024 4 z 5

Vražedná temnota, čo človek hľadá za takýmto názvom. Vraždy ďaleko od civilizácie v podzemí alebo hlbokých lesoch. No a práve takéto je prostredie tejto knihy keď opäť Josie Quinnová pátra po vrahovi, ktorý je dobre schovaný pred očami všetkých. Veľmi zložitý príbeh so slepými uličkami a vlastné problémy Josie s vysporiadaním sa z minulosťou sú dejom detektívky. Môj názor je že je to až veľmi prekombinované a preto sa niekedy použijú skratky, ktoré sú už navyše. Celkom je to príjemné čítanie.

Kristulda
09.03.2024 4 z 5

Spisovatelka je moje oblíbená, všechny knihy jsou super. Tuhle jsem četla když jsem nemocná, takže to nedokážu hodnodit, jelikož mě bolela hlava a oči a všechno se mi četlo blbě.
Každopádně příběh zajímavý, vůbec jsem netušila jak to dopadne.

jeny-v
04.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Do větší částí děje jsem se intenzivně ponořila díky skvělému slohu i stylu, s nimiž umí spisovatelka kreativně pracovat. Členové dentonského policejního oddělení už neodmyslitelně patří do mé nej... detektivní kategorie. Josie a Noah se vrací po dovolené, Gretchen mapuje důkazy se stejnou vervou a nový kolega Finn Mettner se dokáže vzdát i části oběda....
Pár mladých lidí nalezených v lese na hranici dvou okresů bez známek násilného usmrcení, únos jejich kamarádky, neznámá rodící žena na silnici a setkání s dívkou viditelně týranou - co mají tyto incidenty společného, stojí za tím jeden nebo více pachatelů? Důmyslné vyšetřování, shromažďování stop, vyhodnocení souvislostí dělá knihu pikantní, ale prostě já ty vymývače mozků nemusím - 4,5*

Žanek_Hantec
04.03.2024 4 z 5

Betelný jako dycky. Von ten borec, co smrděl i na fotce, ve finálce nebyl až takové Mirek Dušín...

Lady.Marmalade
02.03.2024 4 z 5

Za mě asi nejslabší díl. Bez efektu, že musím čist dál a dál
Trochu překombinované a plitké.

ještěrka38
23.02.2024 4 z 5

Za mě trošku slabší než předešlé knihy. Takové utahané mi to přišlo.

alnahu
18.02.2024 5 z 5

Tak tentokrát jsem si vybrala k přečtení super knihu plnou napětí.Pro Josie Quinnovou nový případ,který jí zavede do zvláštní sekty,která unáší ženy,které následně vraždí .Zvrácený vrah používá i zvláštní rituál, v kterém svým obětem vkládá do úst kožený řemínek s půlkou černého ořechu. Proč a jaký to má význam je právě na detektivu Josie-a odhalení bylo zajímavé. Za mě dobré počtení.

Jiparis
16.02.2024 4 z 5

První tři čtvrtiny jsou napínavé, originální. Od počátku je jasné, že hlavní roli hraje podivná sekta, kde všichni lžou. Závěr mě zklamal, Podivné vysvětlování toho, jak se zbavit temnoty a také poslední okamžiky se ženou, která týrala hlavní hrdinku jsou nepřesvědčivé.

Lovana
12.02.2024 4 z 5

Již sedmý díl ze série s Josií jsem si nemohla nechat ujít, protože tato série je za mě skvělá a vždy se těším na nový díl.
Ovšem tentokrát musím říct, že nejsem tak nadšená, jako u předchozích dílů a za mě je to spíše slabší díl této série. Celkově pro mě tento díl nebyl tak čtivý jako ty předchozí a zároveň mě ani nijak nepřekvapilo vyústění, které na mě bylo až překombinované. Také se v tomto díle hodně řešila minulost Josie a její neustálé noční můry a omílaná chuť na whiskey už mě nebavily.
Doufám, že další díl mě bude zase bavit více.

Hodnocení 4*/5*

ydnac
12.02.2024 5 z 5

(SPOILER) DVA LIDÉ BYLI ZAVRAŽDĚNI.
TŘETÍ SE POHŘEŠUJE.

Josie a Noah mají další případ.
Oběti leželi poklidně vedle sebe na místě, kde kempovali. Někdo je otrávil a následně zabil.
Nedaleko je však ještě třetí spacák.
Může být jeho majitel vrahem? Nebo byla třetí osoba unesena?
Do hry také vstupuje nedaleká osada zvaná Svatyně. V podstatě se jedná o sektu.
Josie a Noah vyslíchají tamní obyvatele, kteří spolupracují, ale něco rozhodně není v pořádku...
V lese také není bezpečno...
A tu se z něj vypotácí zakrvácená osoba...
Josie navíc stále trpí nočními můrami, ve kterých ji týrá Lily, její "matka", která ji unesla v dětství a ta stejná osoba teď umírá a chce Josie ještě vidět.
Josie musí vyřešit případ a poprat se s minulostí!

Opět skvělá kniha :-)
Doporučuji.

mcabr
12.02.2024 5 z 5

Za mě super, čtivý , mělo to spád.

FejKýý
11.02.2024 4 z 5

Opět to bylo krásně čtivé a hned jsem se do příběhu dostala. Jen tenhle příběh se mi zdál trošku slabší a konec taky nebyl nějaký úplně wau. Ale i tak to nebylo nijak špatné a já se moc těším na další díl, který zanedlouho vychází. 3,5*

dencazrnu
11.02.2024 4 z 5

Jak se s každým dílem raduji, že je to lepší a lepší, tentokrát musím říci, že tohle je jeden ze slabších dílů této série. Kniha byla čtivá, ale něco tomu všemu prostě chybělo. Odhalit pachatele tentokrát nebylo úplně tak komplikované a celkově mi tady chyběl takový ten wow efekt, u kterého si sednete na zadek s otevřenou pusou. Upřímně kostlivci ze skříně Jossie mě už malinko začínají nudit a doufám, že po tomto díle zůstane její minulost více uzavřena a bude se moci soustředit na budoucnost s Noahem, který stojí po jejím boku! Další díl, který nás čeká už za pár týdnů si určitě s radostí přečtu, protože Lisa Regan patří mezi mé oblíbené autorky, a po jejích knihách vždy ráda sáhnu. :-)

Makůvka
10.02.2024 4 z 5

Již po sedmé se setkáváme s vyšetřovatelkou Josie a jejím týmem, který je pro mě velice sympatický a dobře sehraný.
Po přečtení minulé knížky, jsem měla pocit, že je díl od dílu lepší a lepší. Ale tentokrát to pro mělo bylo slabší čtení. Samozřejmě nemůžu příběhu upřít čtivost, napínavost i lehký humor. Začátek velice slibný, ale jak se v ději objevila sekta, začalo to být předvídatelné a pro mě nezáživné. Celým příběhem ještě prolínaly Jojo noční můry, které byly pořád dokola.
Konec zamotaný až překombinovaný, ale i tak knížku hodnotím 4*, protože určitě stojí za přečtení.

Pavlnka
08.02.2024 5 z 5

Další vydařený díl. Líbila se mi zápletka i vyřešení, ale taky je zajímavý osobní život hrdinky. Těším se na pokračování.

ElikaS
07.02.2024 5 z 5

Josie je jedna z mých nejoblíbenější detektivních sérii (hned po Robertu Hunterovi a asi na stejném místě jako Kim Stone) a ani tato knížka mě nezklamala. Zápletka mě bavila, stejně jako Josiin osobní život. Klidně bych uvítala i víc jí a Noaha.
Zápletka se sektou možná byla trochu předvídatelná, ale nic to neubralo na napětí a čtivosti, takže i tento díl hodnotím vysoko.

martinaandulka
04.02.2024

Další díl a opět napínavá jízda.Zápletka a odhalení bylo zajímavé.Už ted se těším na další díl s Josii a Noah.

Theresa.2679
03.02.2024 5 z 5

Opět báječná kniha od skvělé autorky. Četlo se to úplně samo, napínavý příběh, úžasná zápletka a zajímavý konec. Už se těším na další díl.