Vražedná temnota

Vražedná temnota
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539383/bmid_vrazedna-temnota.jpg 5 620 620

Když strážce parku narazí v lese na těla Valerie a Tylera Yatesových, detektiv Josie Quinnová tuší, že jde o víc než jen o náhodnou otravu. Pitva jí dá za pravdu – Valerii někdo před smrtí do krku hrubě zastrčil přívěsek. Při prohledávání okolí objeví Josiin tým třetí spací pytel, což naznačuje, že u ohně mohl být tu noc ještě někdo. Byla to neznámá pohřešovaná oběť? Nebo podezřelý na útěku? Mohla by to být žena, která chvíli nato vyběhla z lesa přímo pod kola Josiina auta? Indicie Josii vedou na místa ukrytá hluboko v lese – do propletených jeskyní a na statek mimo civilizaci, kam se lidé chodí schovávat a kde se setkají s mladou dívkou s vyděšenýma očima a obvázanými zápěstími, která ví víc, než říká. Druhý den ji však najdou mrtvou. A se shodným přívěskem… Josie musí zjistit význam smrtelné ozdoby a dopadnout zvráceného vraha dříve, než přijde o život další nevinný člověk. Nebo už je příliš pozdě a vše pohltí temnota?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: audiokniha , Grada

Cold Heart Creek, 2019

Interpreti: Jitka Ježková

VeruHoráková
18.11.2023 5 z 5

Tak tohle byla sakra dobrá detektivka! Kniha mě chytla hned od počátku a hltala jsem každou stránku, protože děj tohoto příběhu je poměrně pestrý.

Na začátku se řeší vražda dvou mladých lidí. To vyšetřovatele zavede na statek zvaný Svatyně, kde žije pospolu kult lidí, o kterém by se dalo říct, že to je rádoby sekta, která se do příběhu skvěle hodila a v žádné knize jsem na to ještě nenarazila. Přestože se lidé na statku tváří, že jsou tam všichni dobrovolně, a mohou kdykoliv ze statku odejít, něco tam nesedí a člověk si furt říká, že to musí nějak souviset s tou vraždou. V průběhu vyšetřování do příběhu dále vstupuje žena, která byla několik let pohřešovaná, načež se zjistí, že byla unesena mužem, který žije několik let v místních lesích v jeskyních a ženu tam celou dobu držel.

Několik linek, jedna záhada větší než druhá a je to právě Josie, která musí vyřešit, jak je tohle všechno propojený.

Můžu říct, že já jsem teda byla hodně zvědavá, jak tohle dopadne a byla jsem napnutá až do konce. Příběh byl opravdu chytře vymyšlený a perfektně sehraný, takže tady není co vytknout.

Kniha se dá číst samostatně, ale pokud budete chtít sledovat vývoj hlavních postav, tak bych začala s celou sérii od začátku. Sama si doplním některé předchozí díly, které jsem nečetla, protože tahle série mě baví!

lucakuca
18.11.2023 5 z 5

Přečteno za jeden let z dovolené.
Líbí se mi způsob vyšetřování, rozmotávání klubíčka důkazů a lží a nacházení pravdy...
Dost děsivý moment, kdy Josie měla takřka holčičí povídání s majitelkou svatyně o způsobu nalézání své temnoty...

Petra00
17.11.2023 4 z 5

Řekla bych že trochu slabší než ostatní díly série, ale i tak skvělá povedená kniha a pro mě jistota, která nezklame. Vždy mi je líto, že už jsem u konce knihy a doufám, že další díl vyjde co nejdříve! Neskutečně čtivé, miluju postavy, děj je vždy zamotaný, zahrnuje zajímavé téma a překvapí mě.

lena.o.knihach
17.11.2023 4 z 5

Detektivní série s Josie Quinnovou je aktuálně má jediná, kdy každý další případ, který vyjde, musím přečíst ihned, co se objeví na pultech knihkupectví.

Ráda se vracím za mými oblíbenými postavami a vím, že knihu budu mít přečtenou za chvíli, protože mě jinak nenechá spát.

Vyšetřování ve Vražedné temnotě nepatří k těm nejnapínavějším, protože jsem byla na správné stopě už od začátku, ale i přesto se mi nestalo, že bych se v nějaké části nudila.

U série s Josie Quinnovou u každého dílu vypnu, skvěle si odpočinu a uklidňuje mě to, že v zahraničí je ještě spoustu pokračování, které čeká na přeložení.

#spoluprace @grada_cz

snehule04
14.11.2023 5 z 5

Opět parádní jízda. A v dnešním, šíleném světě bych snad i dokázala uvěřit, že něco jako Svatyně může existovat....

rodak
14.11.2023 4 z 5

Tento díl mne také moc nepotěšil. Poustevník,Svatyně to mi moc nesedlo. Těžko se tomu dalo uvěřit.Ale stále nadprůměr.

zuzana2599
09.11.2023 5 z 5

Do temnoty lidské duše mě zavedl další případ Josie Quinnové a jejího parťáka i přítele Noaha. I tento díl byl skvělý, četl se báječně, nechyběla mu svižnost i jiskra. Naše hrdinka Josie dostane na konci příběhu krásný dárek. Docela mě potěšilo, že si Trouta tak oblíbila a zamilovala. I kvůli němu se těším na další díl. A také jsem ráda, že se Josie konečně vyrovnala se svou děsivou minulostí.

uzivatel42014
09.11.2023 5 z 5

Dnes k ránu dočteno další skvělý díl všem doporučuji moje top série

michaela5515
06.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Další skvělý díl. Dlouho jsem tápala, kdo je vrah. Neztrácela jsem se v postavách, děj byl svižný. Josie je mi sympatická a stejně tak celý tým. Jsem ráda, že Josie mohla uzavřít jednu kapitolu svého života a uvidíme, co nám přinese pokračování.

Didi15
06.11.2023 4 z 5

Celkem dobrá kniha, ale ve srovnání s Angelou Marsons o hvězdičku slabší.

mirinda973
06.11.2023 4 z 5

Tento díl jen potvrzuje kvalitu této série. Jen sekta a její "léčivý" efekt mi přišly přehnané a těžko uvěřitelné. Takže o * méně.
Každopádně opět skvělé napínavé čtení.

veruptackova
04.11.2023 4 z 5

Série s Josie Quinnovou patří k těm krimi sériím, se kterou stíhám držet krok a její nové díly čtu vždy hned po vydání. I když mám i oblíbenější autory, kteří mě umí více šokovat a vtáhnout, jsou pro mě knihy Lisy Regan vždy jistotou, když si chci u nějakého detektivního thrilleru prostě odpočinout a vypnout.

Hlavní hrdinka je tak trochu nezničitelná a zcela upřímně si myslím, že je až neuvěřitelné, co všechno se jí stane a ona jde stále dál bez nějaké větší újmy na duši. Stejně tak místo, kde detektiv Quinnová působí by se počtem vražd mohlo směle vyrovnat anglickému Midsomeru a doteď nechápu, proč v Dentonu ještě někdo zůstává. Ano, je tu jistá dávka neuvěřitelnosti a náhod, ale také super čtivý příběh, po kterém vždy s chutí sáhnu.

Tento případ hodnotím jako lehce nadprůměrné krimi a stále pro mě v rámci této série vede třetí díl Matčin hrob. Pokud hledáte něco čtivého, u čeho se odreagujete po náročném dni, určitě bude série Lisy Regan dobrou volbou. A já už se těším na další díl, protože mě zajímá, kam se osobní život hlavní hrdinky posune dál.

3,5*

BlaV.
03.11.2023 5 z 5

Za mne naprosto skvělá, stejně jako předchozí díly.

Danago
01.11.2023 5 z 5

Mě osobně kniha nezklamala. Naopak děj mi připadal napínavý hned od začátku. A myslím, že děsivé sny z dětství byly důležité k dokreslení celé zápletky. Konec byl jako vždy dost šokující. Osobně jsem nečekala takový závěr.

Ajina76
31.10.2023 3 z 5

Zatím jsem přečetla celou sérii a za mě tato kniha byla nejslabší. Až na závěr dostala kniha spád, na který jsem byla zvyklá u předchozích dílů. Nicméně za přečteni určitě stojí.

Zahradnice19
30.10.2023 3 z 5

Sérii čtu od prvního dílu, vždy se těším na další, ale tentokrát to vidím bohužel jen na tři hvězdy, dlouho jsem se nemohla začíst, noční můry Josie zbytečně odváděly od zápletky, která byla pro mne docela nezáživná, překombinovaná, místy se vyprávění hodně vleklo, spousta věcí nebyla dotažená do konce. V závěru konečně nějaké napětí, i když některé okamžiky těžko uvěřitelné ..

eva3992
29.10.2023 5 z 5

Sedmý případ Jose Quinnové. Tentokrát bude mít na starosti opět pekelně zamotaný případ. K rozuzlení budou přibývat stále nové a nové indicie a vypadá to, že možná vraha vypátrají pozdě.

Já osobně moc série nevyhledávám, ale tato je výjimka a těším se na každý nový díl. Josie mi je sympatická, můžu jí tak fandit a pátrat společně s ní.

Jako obvykle je kniha napínavá, krátké kapitoly přidávají na čtivosti. Prostě to nejde odložit. Patřilo tam každé slovo, každá nová zápletka. Celé je to skvěle promyšlené a autorka nám přidává napětí přesně tam, kde je potřeba.

Pokud jste snad ještě nečetli nic z této série, rozhodně vám ji můžu doporučit.

martineknatasa
28.10.2023 4 z 5

Tentokrát ubírám jednu *. Chvílemi se kniha čte skvěle ale místy se děj zbytečně vleče. Ze série mé oblíbené spisovatelky se mi zdá tento díl nejslabší.

Zdenas5
28.10.2023 3 z 5

Sérii mám moc ráda, ale tento díl mi nějak nesedl. Četl se dobře, ale občas jsem se do čtení musela nutit, chytilo mě až asi třicet posledních stránek.
Souhlasím s komentářem od Pazdi.

Arsi
26.10.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka, Lisa prostě nezklame.