Všechny malé zázraky

Všechny malé zázraky
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225827/bmid_vsechny-male-zazraky-eHU-225827.jpg 4 1508 1508

Strhující příběh o hledání a (ne)nalézání, o lidských předsudcích a první lásce. Theodora Finche fascinuje smrt. Violet Markeyová zase žije pro budoucnost – těší se na den, kdy dokončí střední školu a bude moct opustit rodné městečko, které jí připomíná nedávnou tragickou smrt sestry. Když se ti dva potkají na římse školní zvonice, není ale docela jasné, kdo koho vlastně bude zachraňovat. Finch je obyčejný kluk, až na to, že trpí bipolární poruchou. Violet je obyčejná holka, až na to, že Finchovi přijde úplně neobyčejná. Ty dva svede dohromady školní projekt, jehož cílem je objevovat „krásy Indiany“, a oba při tom učiní zajímavé objevy...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

All the Bright Places , 2015

kris.docekalova
03.11.2017 5 z 5

Knížka se skvělým příběhem. Dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje. Určitě doporučuji.

fruitbueno
01.11.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky mě rozložily, rozbily, roztrhaly na kousky. Přiznám se, že poslední strany jsem už ani nedovedla vnímat, protože se ve mně všechno úplně sevřelo. Přestože bylo úplně jasné, kam děj směřuje a jak to dopadne, zapůsobilo to přesto naprosto nečekaně. Čtení, které není pro každého, které bolí a které ve vás nechá kus prázdna.

saint.klara
30.10.2017 3 z 5

Knížka mě příliš nenadchla, přijde mi příliš nepřehledná. Na románek je to takové akční, ale přesto milé. Knihu jsem nakonec dočetla (uf :DD), ale to co mi v této knize chybělo, autorka skvělě dotáhla ve své další knížce "Tíha vesmíru".

kucerovakaroli
23.10.2017 5 z 5

Původně se mi do knížky moc nechtělo a chtěla jsem si ji přečíst hlavně kvůli knižní výzvě. Už po prvních stránkách jsem se do knížky ponořila a vůbec jsem nechtěla, aby knížka skončila a zároveň mě zajímalo, jak to dopadne. Po přečtení jsem byla vážně v šoku a nevím, co si mám vlastně o tom konci myslet, ale to nevěděl asi nikdy nikdo o Finchovi. Rozhodně doporučuji si přečíst.

Kekik
22.10.2017 5 z 5

Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (Tisíc polibků) a já si během čtení říkám- tak to ani náhodou, tohle vám nesežeru. Nevěřím vám tu vaši lásku.
Je kniha, která je o dvou 17-letých zamilovaných lidech (VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY) a já si během čtení říkám- ano, to je ono. Já jim věřím. Všechny jejich činy, skutky, věty, myšlenky... to vše jim VĚŘÍM.
Je kniha, ve které vystupuje hlavní hrdina Theodor Finche- kluk, do kterého jsem se zamilovala. Ano, poprvé v životě jsem se zamilovala do literárního hrdiny!!! Přečetla jsem nespočet románů, ve kterých hl.hrdinové byli sexy, úžasní, božský, nejlepší, udělali velká gesta, ženám se z nich podlamovaly kolena, a na mě to žádný dojem neudělalo.
A pak se objevil Finche- kluk, jehož činy jsou silné, kluk, jehož slova jsou pravdivá. Kluk, kterého chcete poznat. Violet tu šanci dostala. Violet je ta, která měla tu čest sblížit se s Finchem.
Je kniha, která mě zaujala od prvního slova, až do posledního. Kniha, která mi zůstane už navždy v paměti. Kniha, jejíž kouzlo na mě účinkuje i po přečtení. Kterou doporučuji přečíst. Která je krásná. Kniha, která se jmenuje VŠECHNY MALÉ ZÁZRAKY. Pro mě je to jeden VELKÝ LITERÁRNÍ ZÁZRAK.

Anastazie0810
17.10.2017 4 z 5

Knížku jsem si pořídila na doporučení kamarádky. Mě to totálně rozložililo..velice emotivní příběh, který ve Vás přetrvá..je to také takové malé okno do hlavy a myšlenek člověka, který trpí stejnou chorobou jako hlavní hrdina..Moc se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Nemám slov, lebo asi všetko už bolo povedané... Ona chcela skočiť z veže, a on ju zachránil, alebo to bolo naopak? No neskôr spolu našli nádherné miesta, no nie každý na takom vydrží žiť... Alebo žiť celkovo. Bipolárna porucha, alebo inak manio-depresívne stavy boli priťažké pre jedného z nich. Asi mám pms, ale revala som jak malá, keď som už tušila, čo sa bude diať... Ale inak odporúčam.

Irsaf
14.10.2017 5 z 5

Líbila se mi

andreapistkova
10.10.2017 5 z 5

Po přečtení jsem zkrátka nevěděla co si mám myslet. Nevěděla jsem prakticky nic. Jen v srdci neskutečná prázdnota a v hlavě zmatek. Jsem člověk co by na sebevraždu nikdy nepomyslel, ale nějaká ta černá období jak to tak bývá přijdou a zase odejdou. Při čtení této knihy jsem měla pocit že jsem na okraji jen se pohnout a jsem v tom zas po uši. Ale knihu jsem dočetla a konec probrečela, protože i když ve mě kniha vyvolávala maličko depresivní myšlení, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst. Jen doufám, že má hora čeká. Tak hurá na cestu!

Navlnách
09.10.2017 5 z 5

Tohle je naprosto dokonalá kniha. Pokud někdo tvrdí , že se nudil nebo že je to blbost, tak proč posledních padesát stran jen bulím a bulím? A to u mě není zas tak časté. Jsou jen dvě knihy , které tohle u mě vyvolaly. Tahle a "než jsem tě poznala".
Tak krásná kniha! Nemůžu si představit mít lásku, či dokonce syna, který by trpěl depresí a já mu nemohla pomoct... Theodor Finch...

jana79
07.10.2017 4 z 5

Velmi krásná kniha, chtěla ji koupit sestra a já jsem ji po cestě vlakem otevřela a už jsem ji musela dočíst do konce. Musím přiznat, že bych ji si sama opravdu nevybrala, ale přesto je to krásný příběh u kterého jsem proplakala několik kapesníčků. Naštěstí jsem ve vlaku četla jen prvni kapitolu, zbytek doma na gauči. Stojí za to přečíst.

Lucieza2002
05.10.2017 5 z 5

Tahle kniha ve mně zanechala něco... Nepopsatelného. Rozhodně doporučuju těm, kteří v sobě mají aspoň trošku citu. ❤

BarbaraTurner
29.09.2017 5 z 5

Kniha, která patří na vrchol mé knihovničky. Tato kniha je pro mě přímo dokonalá.
Smutek, láska, vtip, sarkasmus..vše se tam tak střídá a vaše srdce to postupem času láme na malé kousíčky.
Dokonalé postavy. Theodora jsem si neskutečně oblíbila.
Jennifer Nivenové si za toto dílo velice vážím.

diamanttka
24.09.2017 5 z 5

Je to kniha, která mne zasáhla přímo do srdce. Musím se přiznat, že nemám zrovna dobré období. Rovněž taky vím, jaké je to přijít o někoho hodně blízkého... je těžké se vyrovnat s tím, s vinou, že kdyby člověk dával větší pozor mohl by ho zachránit ... ale ta bolest tu zůstává.

Adele02
16.09.2017 5 z 5

Tak jo, nečekala jsem, že budu brečet tak moc...
Spíš 4,5*.

VaskovkaG
14.09.2017 5 z 5

Kniha, která mi rozhodně zůstane v paměti dost dlouho. Osobně nerozumím tomu, že si nikdo nevšiml Theodorových nálad, když bylo vše dost očividné. Poznámka autorky mě rozhodila ještě víc. Každopádně silný příběh, autorka má ode mě velké uznání.

Terry.89
12.09.2017 3 z 5

Vlastně jsem se doposud nerozhodla, zda se mi příběh líbil, či nikoli. Rozhodně jde o zajímavé téma a autorka se ho zhostila velmi dobře. Musím říct, že mě dost štvalo, jak Finchova matka zcela přehlížela jeho problémy. A mrzelo mě, že i přes všechno dobré, co mu vztah s Violet přinesl, prohrál svůj boj a skončil tak, jak skončil. Přesto mi v knize něco chybělo, nemyslím si, že by se mi v budoucnu chtělo k příběhu vracet, i když musí pochválit velice pěknou obálku.

Deena_
10.09.2017 3 z 5

Nejspis jsem divna ale me ta kniha neuchvatila..slzy se nedostavily. Byla to takova oddechovka s predvidatelnym koncem.

Josefie
08.09.2017 5 z 5

Četli jste si vůbec co autorka napsala na konec knihy ??? Jestli ne, tak jste udělali chybu (:
Autorka tam píše co ji vedlo k napsání této knihy a je to velmi ... smutné ? Asi tak.

nakavusterezou
07.09.2017 3 z 5

Kniha mohla mít klidně o 100 stránek méně, na mě tam toho bylo občas až moc. Navíc jsem čekala, že u knihy budí brečet, jako skoro všichni, a ono nic.

Konec byl očekávaný, nic, co by ke překvapilo. Kniha se četla hezky, ale pro mě YA žánr prostě není to pravé ořechové.