Vždyť je to hračka

Vždyť je to hračka
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61630/bmid_vzdyt-je-to-hracka-GFp-61630.jpeg 4 400 400

Policista Battle série

Po letech strávených v koloniích se Luke Fitzwilliam - vysloužilý policista - vrací do Anglie. Na cestě do Londýna sdílí kupé se starou slečnou Fullertonovou, která mu prozradila, že se právě chystá oznámit Scotland Yardu, že přišla na to, že několik 'přirozených úmrtí' v jejich vesnici Wychwoodu je vlastně sérií vražd a že dalším v řadě má být Dr. Humbleby. Fitzwilliam samozřejmě bere její slova s velkou rezervou. Další den se však v Timesech dočte, že slečna Fullertonová byla sražena autem a zemřela, a o týden později noviny oznámí nenadálý skon doktora Humblebyho. Stařenka tedy nakonec zřejmě nemusela být tak pomatená, jak se mu zdálo. Policista zůstává policistou, a tak se Luke vypraví do Wychwoodu, kde se vydává za sběratele folklóru a pověr, což mu otevírá možnost povídat si z místními obyvateli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder Is Easy, 1939

Evča123441
09.01.2020 3 z 5

Četla jsem od Agáty už lepší.Chyběl mi Poirot.

petraj30
14.08.2019 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, nemohla jsem se odtrhnout, ani mi nevadilo, že tu není někdo z typických ústředních vyšetřovatelů

Messilina
22.07.2019 3 z 5

Asi jsem prostě zvyklá na Poirota.

Michalkotea

Agatha nezklame

Silmarien
06.08.2018 3 z 5

Uhádla som vraha! :-)
Policajt vo výslužbe stretne vo vlaku starú dámu, ktorá mu povie historku o vraždiacom monštre v ich dedine. Keď si prečíta zvesť o jej smrti, poľutuje ju ale nevenuje tomu väčšiu pozornosť. Keď však objaví správu o smrti muža, ktorého smrť mu predpovedala, jeho policajný inštinkt ho vyšle do dedinky opradenej povesťami... vypátra Luke Fitzwilliam vraha?

Bol to pekný príbeh, typický pre Agathu, len snáď tej okamžitej a rýchlej romantiky tam bolo trošku (pre mňa) priveľa. Bez Hercula, ktorý by tomu dodal trochu nadhľadu, mi tam trochu záverečný citát hrdinov, ktorí sa poznali tri dni aj s cestou, škrípal. Ale inak výborná oddychovka.

kap66
02.01.2018 5 z 5

Zase jsem se záměrně nechala autorkou vést, jako bych byla čtenářka naprosto Agathou nepolíbená; to je nejlepší taktika, pokud si chcete její detektivky užít! Tím pádem - perfektní čtení.
Trošičku ale chápu jeden směr kritiky: už jako malé holce mi přišla Agatha Christie geniální v pojetí detektivní zápletky - v jejím načrtnutí, rozvedení, náznacích, odbočkách - a vyřešení; ale už tehdy jsem se ošívala u jejích zápletek milostných, které se mi zdály hodně naivní. Jenže - tenkrát i teď: tohle je pro mě podružné, geniální pro mě zůstává jako tvůrce detektivek.

krizek
28.12.2017 4 z 5

Celkově jedna ze slabších knih Agathy. Příběh zajímavý, obsahuje klasické znaky 'christieovky' ... ovšem chybělo mi kouzlo venkova a bystrych vsuvek. Nevadí mi, že se zde nevyskytuje Hercule ci Slečna Marplova, ale detektiv Luke mi přijde pod úroveň Agathy Christie. Ovšem láska je láska a já dávám 4*.

AnetaKor
03.08.2017 4 z 5

Snad poprvé, kdy jsem si říkala, ze vrahem by mohl byt.... A skutečně byl!

sonroll
18.04.2016 2 z 5

Drobné SPOILERY: Pro mě zatím nejslabší detektivka, na kterou jsem narazil, s rozhodně nejhloupějším detektivem, který vlastně k dopadení vraha přispěl pouze tím, že nesmyslně přijel do vesničky a začal zde v půli knihy rozkřikovat, že by tu nějaký vrah možná mohl být. Rozhodně bych nechtěl na takového detektiva narazit, protože by hrozilo, že si někde špatně uprdnu a už budu hlavní podezřelý. Dále linka, kdy se do sebe dva neznámí lidé po dvou procházkách a jedné hádce ve sportu beznadějně zamilují a jeden z nich na to zruší zásnuby, mi připadala naprosto absurdní (pokud by ovšem jeden z nich nebyl vrah). Dávám dvě hvězdičky a to jen z důvodu, že jsem knihu zvládl přečíst za dva dny, kdyby byla rozsáhlejší, tak bych šel s hodnocením ještě níže.

David_Vesely
27.02.2016 5 z 5

Opět typická knížka od Agathy Christie. Co říct. Obsahuje to, co má správná detektivka obsahovat: napětí, dobrou zápletku, ne moc postav a mistrovské rozzuzlení! Opět doporučuji a hodnotím 97%! Už se těším na další knihu od ,,královny detektivek“.

adelinka
20.02.2016 4 z 5

Luke sa vracia do Anglicka a cestou vlakom si vypočuje jednu staršiu dámu, ktorá ma podozrenie, že sa viackrát vraždilo a svoje podozrenie ide ohlásiť na políciu. Luke ju považuje sa bláznivú ženu s trochou fantázie, ale keď v novinách objaví článok, kde ženu zrazilo auto a spozná v tom svoju spolucestujúce, vydáva sa na vyšetrovanie......

Kubíííína
09.01.2016 5 z 5

Velice dobré čtení, závěr a odhalení vraha mě totálně dostal.

konicekbily
14.12.2015 5 z 5

Z pomalé procházky dvou hlavních se vyklube postupné představování možných pachatelů. A jako obvykle nás vede po falešných stopách až jedinému možnému logickému vyústění, neb nám vše po malých dávkách ukryla v předchozím ději.

Manifest blech
30.08.2015 4 z 5

Má první kniha od Agathy a až posléze jsem zjistila, že to není s Herculem, ale to vůbec nevadí. Agatha nezklamala.

Iva B.
25.07.2015 5 z 5

Výborné, ale ke konci už jsem tušila jak to dopadne.

Hilda_
06.06.2015 4 z 5

"V téhle hře hladce vítězí ten, kdo uvěří, že se šest nemožných věcí stane každý den ještě před snídaní." citát z knihy, který se zde objevuje dokonce dvakrát a odkazuje na Alenku v říši divů od Lewise Carrolla. :)

Abekara
13.08.2014 5 z 5

Výborná Agatha pro ty, kteří stejně jako já mají z jejích příběhů nejraději ty z malých anglických vesniček. Autorka skvěle vykreslila atmosféru. Přečetla jsem jedním dechem :).

matej6254
20.06.2014 3 z 5

Tak trochu tu nechápem vysoké hodnotenie. Agathu ako spisovateľku zbožňujem no tu som si na svoje prišiel iba z polky. Dej bol síce zaujímavý, postavy dobre prepracované a rozuzlenie prekvapivé. Všetko by bolo fajn a s pokojným srdcom by som udelil 4*, ale musím vytknúť nezáživných 70 strán hneď zo začiatku. Tam kde som čakal, že am niečo vtiahne do deja bola len hlúpa fraška a Lukove hranie sa na spisovateľa. Prázdne. Druhá polka však bola už dychberúca sa musím povedať, že tú by som ohodnotil 5*. To ale nemení fakt, že mi to príde ako zatiaľ Agathina najslabšia kniha, ktorú som od nej čítal...

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Jako obvykle - dokonalé počtení. :)