Vždyť je to hračka

Vždyť je to hračka
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61630/bmid_vzdyt-je-to-hracka-GFp-61630.jpeg 4 400 400

Policista Battle série

Po letech strávených v koloniích se Luke Fitzwilliam - vysloužilý policista - vrací do Anglie. Na cestě do Londýna sdílí kupé se starou slečnou Fullertonovou, která mu prozradila, že se právě chystá oznámit Scotland Yardu, že přišla na to, že několik 'přirozených úmrtí' v jejich vesnici Wychwoodu je vlastně sérií vražd a že dalším v řadě má být Dr. Humbleby. Fitzwilliam samozřejmě bere její slova s velkou rezervou. Další den se však v Timesech dočte, že slečna Fullertonová byla sražena autem a zemřela, a o týden později noviny oznámí nenadálý skon doktora Humblebyho. Stařenka tedy nakonec zřejmě nemusela být tak pomatená, jak se mu zdálo. Policista zůstává policistou, a tak se Luke vypraví do Wychwoodu, kde se vydává za sběratele folklóru a pověr, což mu otevírá možnost povídat si z místními obyvateli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Murder Is Easy, 1939

Katy007
25.04.2014 5 z 5

Další skvělá Agatha! Příběh je poutavý, drobná milostná zápletka tomu dodává šmrnc. Vřele doporučuji!

locin
28.02.2014 4 z 5

Pro mě vrah byl tedy velkým překvapením podezřívala jsem ženu, ale opět to byl někdo jiný než jsem předpokládala. Prostě detektivky od Agathy - perfektní.

MesLivres
05.09.2013 4 z 5

Jedna z mála knih od Agathy Christie, u které jsem byla schopná identifikovat vraha, což mi udělalo radost :) Příběh se mi moc líbil a hlavní postava, kterou jsem zatím neznala, také, i když na mého oblíbence Poirota Luke nemá.

Patw
13.08.2013 5 z 5

Od první až po poslední stránku na mě z této knihy dýchala ta atmosféra. Ta atmosféra. Perfektní detektivka, která mě okamžitě pohltila svým příběhem, který se mi od začátku - od přečtení samotné anotace knihy - velmi zamlouval. Další z mnoha knih a originálních příběhů Agathy který mě vtáhl do děje a pohltil. Samozřejmě výborné je i samotné rozuzlení tohoto případu, vždyť, když vás nikdo nepodezřívá, je zabíjení vlastně hračka.

Zlá-Ňufie
08.08.2013 5 z 5

První detektivka kterou jsem od autorky četla a naprosto mě nadchla!

i-v-u-l-a
05.07.2013 3 z 5

Zajímavé a chytlavé, jako většina knih od této ,,VELKÉ,, autorky a určitě doporučuji k přečtení ;) mě tam ale osobně něco chybělo...(vyšetřování v podání vysloužilého policisty Luka nemá takovou ,,šťávu,, jako příběhy ze série H.P. nebo slečny Marplové) :)

borknagar
10.03.2013 4 z 5

První přečtená detektivka od Agathy a velmi mě bavila. Luk Fitzwilliam je celkem sympaťák, avšak není tak geniální detektiv jako Hercule Poirot a je to vidět. Vrah je pro mě trošku překvapení, ale uhádnout se to dalo. Budu muset zakoupit nějaké další knihy, není nad klasickou detektivku a Agatha je v psaní detektivek více než dobrá....