Za pět let

Za pět let
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439789/bmid_za-pet-let-tEz-439789.jpg 4 670 670

Kde se vidíte za pět let? Když je ambiciózní newyorské právničce Dannie Cohanové položena tato otázka při nejdůležitějším pohovoru její kariéry, má Dannie připravenou pečlivou odpověď. Později - poté, co při pohovoru excelovala a přijala od svého přítele nabídku k sňatku, jde Dannie spát s vědomím, že je na správné cestě k dosažení svého pětiletého plánu. Ale když se probudí, je najednou v jiném bytě, s jiným prstenem na prstu a vedle úplně jiného muže. V televizních zprávách postřehne datum - je to stejná noc - 15. prosince - ale 2025, za pět let v budoucnosti. Po velmi intenzivní a šokující hodině se Dannie probudí znovu, na pokraji půlnoci, zpět v roce 2020. Nemůže strávit to, co se stalo. Určitě to bylo mnohem víc než jen sen, ale Dannie není typ člověka věřícího ve vidiny. Ten nesmysl může být okouzlující pouze pro svobodomyslné typy jako je její celoživotní nejlepší kamarádka Bella. Dannie je odhodlána tento zvláštní zážitek ignorovat a rozhodne se na něj nemyslet. Ale jen do té doby, než uplyne čtyři a půl roku a Dannie se náhodou setká se stejným mužem ze své dávné vidiny.... Za pět let je nezapomenutelným příběhem nejen o lásce, ale hlavně o síle loajality, přátelství a nepředvídatelné cesty osudu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

In Five Years, 2020

michaela_books
26.02.2021 4 z 5

Dlouho jsem nečetla něco tak silného, u čeho by mě celkově ovlivnil příběh natolik, že bych musela ještě dlouho po přečtení nad ním tolik přemýšlet a rozhodně jsem knihu nečetla naposledy. Kniha Za pět let byla nádherná, bolestná a dohromady naprosto dokonalá. Tolik emocí, co ve vás vyvolá je až neskutečné a nebude chtít přestat číst, protože musíte zjistit, jak to celé dopadne…
Jak dokáže být silná láska k blízkým a starost o druhé….zkrátka život není vždycky růžový a tak to prostě je… Dejte určitě této knize šanci a přečtěte si ji. ♥
Knihu jsem četla jako e-knihu ještě před samotným vydáním.

Knižní střípky
25.02.2021 5 z 5

Já jsem velice spokojená jak s originalitou námětu, tak s jeho zpracováním. Kniha je celkem útlá, takže se tam jde pěkně rychle na věc a děj má spád. Hlavní hrdinka Dannie sice mou zálibu v plánování povýšila na ještě vyšší level, to bylo mnohdy až neskutečné, nicméně to byla strašně fajn ženská. A Bella byla prostě miláček. Ani ve snu by mě nenapadlo na jak bolavé téma v knize narazím. V dubnu na Vás čeká moc krásný příběh o síle pravého přátelství, o lásce, ale bohužel také o obrovské bolesti. Je to vlastně celé o tom, že i když si můžete naplánovat do těch nejmenších detailů vše, tak nezabráníte tomu, že se stane něco, co Vám všechno rozmetá na kusy. Jo a bulela jsem jako želva.

ReziEngli
21.02.2021 5 z 5

Knihu jsem četla coby rukopis ještě před vydáním. Hodně se mi líbila, zlomila mi srdce a nakonec ho po kousíčkách začala pomalinku slepovat. Nádherná kniha, která je napsaná jako ze života. Nemaže čtenáři med kolem pusy, nevymýšlí si zázraky, prostě čtenáři předloží příběh tak, jak by dopadl i ve skutečném životě. Rozhodně stojí za přečtení.

veruptackova
21.02.2021 4 z 5

Kniha mě chytila od začátku. Líbil se mi popis vysněné práce a života plného řádu. Zaujaly mě hlavní postavy a celý ten námět.
Podle anotace jsem čekala jednoduchou romantiku a místo toho jsem dostala román pro ženy s hlubší myšlenkou. Rozhodně nejsem zklamaná a knihu mohu doporučit.

Lejčís
20.02.2021 3 z 5

Čekala jsem, že to bude takový ten typický ženský román plný klišé. Tím spíš mě překvapilo, že tomu bylo právě naopak. S hlavními postavami jsem toho neměla příliš společného a jejich životy na vysoké noze mi nebyly vůbec blízké, i přesto mi však přirostly k srdci. Rozhodně se nejedná o veselé a romantické čtení, u kterého se budete usmívat od začátku do konce. Plánovat a malovat si budoucnost je na jednu stranu povznášející, ale nic se nesmí přehánět a rozhodně bychom se na svou vysněnou budoucnost neměli upínat, protože ne vždycky je všechno tak, jak si to naplánujeme. A přesně o tom tahle kniha je. A taky o lásce. A o skutečném přátelství.
Knížka je poměrně útlá, takže nečekejte žádné protahování, zdlouhavé popisy ani nic podobného, což je na jednu stranu fajn, na druhou to způsobuje jistý odstup a vy nemáte možnost do příběhu proniknout hlouběji, a to je také důvod, proč mě příběh i přes svůj hluboký význam nijak výrazně emočně nezasáhl. I přesto se k němu pravděpodobně v budoucnu vrátím a ráda si přečtu i další autorčiny knihy, pokud u nás vyjdou :)

Pitbullka
18.02.2021 4 z 5

Na začátku mě příběh moc nebavil a Dennie byla dost nesympatická. Ale pak příběh nabral grády a dost mě chytl a bavil. Bella byla skvělá postava.

americké romány

Rebecca Serle