Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4231 4231

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Jurajovamaka
27.02.2021 5 z 5

Kniha zachytáva tak neuveriteľný príbeh zo života ženy, že je až desivé, že by mohol byť skutočný! Dej sa pekne rozbehne, neskôr sa mi chvíľami zdá, že prestane byť zaujímavý, ale možno je len nezlúčiteľný s mojou mierou uveriteľnosti. Nakoniec sa ale znovu rozbehne a rozuzlenie nastane ľahšie a rýchlejšie ako je očakávané vzhľadom na celý obsah knihy. Celkovo knihu hodnotím ako pútavú, i keď vzhľadom na jej obsah, som si musela urobiť pauzu v jej čítaní.
ODPORÚČAM ❤
Ďalšie moje recenzie na knihy istagram: majusikboxxy ♡

Metla
17.02.2021 2 z 5

Zase proti proudu… no co už, mnoho ze svých oblíbených nepotěším, ale přetvařovat se nebudu. Pardon. Přikláním se ke kritičtějším komentářům Braenn, snimcibdim a podobně zklamaným čtenářům. Nespočítám, kolikrát jsem v duchu, ba někdy dokonce i nahlas, nadávala: „Ty blbko!“ Hlavní hrdinka je tupá a pasivní až to bučí, leč v ústavu je kupodivu její inteligentnější sestřička s Downovým syndromem.
SPOILER ALERT! Dobrá, řekněme, že kdyby mě balil chlap pohlednější než George Clooney, taky by mi zbytky mozku spadly do dělohy. Třeba bych následkem splašených hormonů dokázala rázem zapomínat na všechny jeho hnusárny a úchylné plány, kdyby se na mě usmál. A více než rok bych seděla na zadku a čekala, až bude hůř - až moji nečinnost najisto odnese milovaná osoba. Naštěstí bezchybný, všudypřítomný padouch zničehonic začne jednat v naprostém rozporu s předchozím chováním, mentální postižení není překážkou k vymyšlení a realizaci lstivého scénáře, neschopnost se nevylučuje s mistrovskými hereckými výkony a policajti jsou zřejmě úplní idioti.
Černobílý, nevěrohodný, přehnaný příběh plný logických děr. Téma sice naléhavé, bohužel pitomě zpracované. Kdyby autorka alespoň věnovala větší péči vykreslení psychopata, třeba stvořila linii vyprávění navíc. Vážně mi k pochopení nestačila stručná pohádka ve stylu „jsem čiré Zlo, jelikož můj taťka nebyl hodný“.
Původně jsem v zaměstnání chtěla poslouchat audioknihu, ovšem hlas ani přednes mě vůbec nenadchly: místo atraktivní třicítky jsem slyšela ukňouranou ženu na prahu klimakteria, chvílemi sklouzávající až k hysterické sedmdesátce. Nedoporučuji. Četba byla méně frustrující. 45%

Drahuš
16.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha, napínavá a nutí číst a číst.

Michaluška
15.02.2021 5 z 5

Napínavé od první stránky až do konce!Doporučuji

Jana-Marie
11.02.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha - nemohla jsem se odtrhnout. Není vrchol literatury, ale čas od času je fajn si něco takového přečíst.

Jani23
05.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh je pěkně napsaný. Jen bych čekala delší konec, pro me byl moc rychle ukončený.

doffydee
30.01.2021 2 z 5

Asi budu souhlasit s těmi, co zde psali, že si knihu koupili na základě hodnocení/doporučení.
Těšila jsem se na děsivý a trýznivý psycho.

Knížce dávám 3/5 - dobře a plynule se četla - nelíbí se mi skoky mezi minulostí a realitou - minulost byla někdy poměrně nudná, spíš se mi zamlouvala realita. Pro mě to byl hezký útěk z reality. :)
Nechci samozřejmě pointu knihy nějak zlehčovat, to vůbec! Spíše jsem, ale čekala něco typu ''Dívka od vedle''. Alespoň na základě velmi dobrého hodnocení.

Moc se mi nelíbil konec¨, kdy jsem si řekla - a sakra autorka to zabalila moc rychle- opět mě to přivádí k úvaze, že se spíš jedná o ''pohádku'' pro dospělé.
Spoiler! Jen mi nepřijde moc logické, že žena se snaží utéct už x měsíců a najednou jakoby švihnutí proutku - ahá vím jak skvěle naplánovat a zabít svého manžela psychopata. Moc jednoduché! autorka zlehčila situaci hlavní postavy - a vše uhrála na ''štěstí'' a ''náhodu''. Na mě teda až mooooooc štěstí.
Takže závěrem - téma velmi dobré, ale mohlo se to daleko víc zpracovat do hloubky. Místo úniků do minulosti za rádoby hloupou sestrou (taky jsem se smála - matka otěhotněla, chtěla dát dítě pryč, hlavní postava však slíbila-taky ještě defakto dítě-, že se o dítě bude starat- to jako vážně ?!?! V opačném případě bych to i chápala ale takto váážně ne!), se měla autorka soustředit na psychický teror.
Každopádně na večerní počtení a odreagování dobré :)

KatChiss
28.01.2021 4 z 5

(SPOILER) 4,5/5

Od autorky jsem už četla Příveď mě zpátky a Dilema. Obě se mi líbily, proto jsem si řekla, že si musím přečíst i ty předchozí.
Za zavřenými dveřmi mapuje příběh Grace a jejího manžela Jacka, se kterým se seznámila již v pokročilejším věku. Grace má totiž mladší sestru s Downovým syndromem, kvůli níž ji všichni partneři opustili. Ona je však své sestře oddaná a stojí si za tím, že s ní bude bydlet, až dokončí internátní školu. Jack je jiný. Millie si okamžitě zamiloval a ke Grace je nesmírně pozorný. Byla to láska na první pohled. Po půl roce se vzali.
Jenže svatbou se vše změnilo. Jack se jako lusknutím prstu změnil z nejúžasnějšího manžela na toho nejhoršího pod sluncem. O svatební noci se vypařil a ani o sobě nedal vědět. Na líbánkách vyrukoval s krutou pravdou a s jedním nehezkým příběhem z dětství. Tímto dnem se Grace stala vězenkyní. S každým pokusem o útěk jí něco sebral - konvici na čaj, rádio, knihy, ručníky, pero a papír. Došlo to až tak daleko, že Grace žije v jednom pokoji, ve kterém je jen postel. Odpírá jí návštěvy sestry, která je pak moc zklamaná. Ale Grace se nevzdává. Kvůli Millie.
Knihu jsem přečetla za dva dny. Po celou dobu jsem cítila úzkost. Měla jsem chuť Jacka vytáhnout ze stránek a proplesknout ho, zatřást s ním. I když by si samozřejmě zasloužil víc. Naprosto jsem Grace obdivovala. Zvládala to bravurně. Sice se několikrát složila, ale já bych byla uplakaná hromádka neštěstí a troska už od svatby. Rozhodně bych nedokázala to, co ona. Tleskám.

playada
24.01.2021 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Přednes se mi líbil. Ani jsem nedutala. Rozuzlení mi přišlo maličko naivní. Ale nevadí.

Enolain
21.01.2021 3 z 5

Knizku sem si koupila podle doporuceni lidi tady.. Kazdy psal jake paradni psycho.. Thiller jak vysity.. Pro me velke zklamani, nechapu jak muze mit kniha takove hodnoceni.. Hodne predvidatelna, thiller 0% jedine se mi libila posledni kapitola..

Pavlína79
14.01.2021 4 z 5

děsivé, ale zlo za zavřenými dveřmi je těžko povšimnutelné

Lauralex
07.01.2021 5 z 5

Psycho nálož jaksepatří, ještě teď živě vnímám tu pachuť za zavřenými dveřmi. Knížka dle mého gusta, přesně to, čemu říkám thriller. Přečteno za 4 hodiny na jeden zátah, byla to jízda po všech stránkách a bylo to sakra dobrý.

Kniha vás drží v šachu prakticky od začátku, žádná zbytečná omáčka kolem, člověk je rovnou hozen do vody a plav. Když peklo, tak pořádný. Příběh promyšlený do všech detailů, který se vám dostane do hlavy i pod kůži. Napětí téměř do poslední stránky, zpocená jsem byla až na zadku. Psychopaty, ty já ráda, a Jack byl teda parádní úchylák, jen co je pravda. Pořádný nápor na moje emoce i nervy, byla jsem nasraná, měla jsem chuť si rvát vlasy, občas mě bolelo břicho, pak mi bylo vedro, pak zase zima, adrenalin na plných obrátkách. Nevěděla jsem, jestli se dřív pozabíjí oni, nebo zabiju já je. Nečtěte, pokud máte nedostatek času, nebo se chcete vyspat, tahle knížka vás totiž nepustí. Nejedla jsem, nespala jsem, ani na záchod jsem si za celou dobu nedošla, aby mi neutekla ani minuta. Každá chvíle u tohoto příběhu je drahá. Dlouho jsem u knihy nestrávila noc, tohle mě dostalo. Možná jsem to teda číst neměla, protože v každém potencionálním příteli ještě chvíli uvidím někoho, kdo mě chce věznit a zabít.

Jedinou výtku bych měla k trochu uspěchanému konci, opravdu by mě zajímalo, co bylo dál, jak se to nakonec celé vyřešilo, co se stalo se všemi ostatními, zkrátka taková ta finální třešnička na dortu pro moji úplnou satisfakci. Ale rozhodně to stojí za to, celý příběh jsem si fakt užila v každém ohledu a budu ho mít dlouho v hlavě.

Gabika9
07.01.2021 5 z 5

Brilantně napsáno. I když je děj knihy až zvrácený musíte to prostě dočíst a doufáte, že to dobře skončí. Je to překvapivě svižné a nápadité.

Roseblood
06.01.2021 3 z 5

Knížka přečtená za pár hodin, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Hlavní hrdinka je hodně naivní ale děj mě bavil .

hodnocení: 3,5/5*

adela2316
02.01.2021 5 z 5

Musím říct, že to byla jízda, pri které mi bylo až fyzicky špatně. Fandila jsem Grace a doufala, že to dopadne presne tak nějak, jak to dopadlo. Líbila se mi i postava Millie, jak to vše dobre chápala a jak tomu velikou měrou přispěla. Nemůžu se víc rozepsat, protože bych prozrazovala, ale hodně jsem premyslela, jestli by to opravdu někomu prošlo tak jak Jackovi.
Určitě budu doporučovat dal.

market9595
31.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Knížka mě nadchla hned s první přečtenou stránkou. Příběh je výjimečný a originální zápletkou. Reálně působí charaktery hlavních postav i prostředí, kde se děj odehrává. Nečekaný je především zvrat, který způsobí postižená dívka. Víc nechci prozrazovat, protože bych budoucí čtenáře připravila o napětí z překvapení.

Starmoon
29.12.2020 4 z 5

Kniha, ktorú som chcela aj nechcela dočítať. Už dávno sa mi nejaká knižná postava tak nehnusila (Jack) a už dávno som sa o nejakú knižnú postavu tak nebála (Grace). Na dej aj jeho aktérov som myslela hocikedy cez deň a v noci som sa bála zaspať. Veľmi, naozaj veľmi strhujúci príbeh (a už teraz sa teším na autorkine ďalšie).

Škoda urýchleného finále, ktorému sa v kontexte príbehu ťažko verilo, škoda tiež niektorých nedomyslených detailov, a škoda, že autorka nepridala aspoň stručný epilóg o tom, ako pokračoval život postáv trebárs rok od zmienených udalostí. V tomto prípade by som to naozaj chcela vedieť; veľmi, veľmi.

Poznámka: román ma podnietil uvažovať i o tom, ako vyzerá peklo... To večné, myslím. Nielen fyzická bolesť, ale najmä nekončiace psychické týranie bez nádeje na únik.... Navyše s vedomím, že ste si ho vlastne vybrali sami.

Poznámka dva: ak by som nevidela krásny dokument Niečo naviac (2018), zrejme by som pri/po čítaní tejto knihy mala dojem, že človek, ktorý má súrodenca s nejakým postihnutím, si nemá šancu nájsť normálneho partnera. Ťažký predsudok, ktorý autorka vlastne živí.

capricorn__
27.12.2020 2 z 5

Na mě boom okolo téhle knížky nějak nedolehl. Kniha je sice dost krátká, ale i tak mi přišla v určitých chvílích zdlouhavá, přespříliš popisná a mnohdy jsem se nutil do čtení, protože se mi fakt nelíbil styl psaní. Napětí jsem necítil takřka žádné a psychologie postav by se podle mého dala dotáhnout dál. Jde o zajímavý nápad, to rozhodně, jen si zkrátka myslím, že o domácím násilí existují lepší knížky. Tady mi to přišlo takové... Já nevím... Strašně nahodilé. Ze četby jsem měl dojem, že autorka vaří z vody a nemá děj tolik promyšlený.

SueD
27.12.2020 5 z 5

Já mám tuhle autorku prostě ráda. Umí psát napínavé a dojemné příběhy zároveň.

KatyM.
26.12.2020 5 z 5

První kniha této autorky a za mě super. Přečteno za 4 dny.