Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4231 4231

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

jarka80
21.12.2020 4 z 5

Dobře napsaná kniha, čte se opravdu jedním dechem. Přesto příběh pro mě těžko uvěřitelný.

snimcibdim
14.12.2020 1 z 5

Naivňoučká historka, o které se dozvíte vše už z anotace a prvních řádků.
Pak už si jen můžete počítat skóre nelogičností a nepravděpodobností - a čekat, kdy se té neschopné chuděře (pardon: hodně schopná hérečka to musela být) nějakým zázrakem podaří se zachránit, protože v tomto typu literatury samozřejmě ani na vteřinu nečekáte, že by se jí to mohlo nepodařit.
Nepamatuju, kdy jsem se naposledy tak těšila, až někdo někoho kuchne, přičemž mi tak od půlky knihy už bylo jedno, kdo koho kuchne. Hlavně aby už.
Poslouchala jsem jako audiobook, který vřele NEdoporučuji, i kvůli ne moc dobré interpretaci (kulantně řečeno) a podle mě i špatně vybranému hlasu.
Ale doposlechla jsem v rámci domácích prací a nejednou zavzpomínala na Vratné lahve: "Žehlils někdy?"
Druhá věc na kterou jsem vzpomínala, byl audiobook Sběratel od J. Fowlese na podobné téma - na rozdíl od tohoto výborný jako literatura i jako audiokniha.
Jedna věc mě ale fakt pobavila: a to je autorčin nápad, že cesta k záchraně vede přes pravidelné popíjení whisky. :-D Za ten má ode mě pěknou jednu hvězdičku.

Monuli36
22.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha.Přečteno za 2 večery

Hakate
18.11.2020 5 z 5

Pro mě TOP autorčina kniha.
Super příběh, který mě stáhl ihned od začátku a který vyvolává vlny silných emocí.

Miška935
14.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Tohle byla snad nejlepší kniha v žánru thriller a taky má první kniha v tomto žánru. Musím říct, že to bylo fakt dost hustý. Nemohla jsem uvěřit, že něco takového se stalo, ale na konci to dopadlo pro ženu velmi dobře, pro chlapa sice tak moc dobře ne, ale dostal co proto.

VeruHoráková
10.11.2020 5 z 5

Musím říct, že tahle kniha mi vyrazila dech. Od první stránky, kdy jsem knihu otevřela, jsem si říkala, že knihu musím ještě ten den dočíst. Za celých 261 stránek nenastala ani jedna chvíle, kdy by mě kniha nudila nebo kdy by mi stihly utéct myšlenky někam jinam. Miluji psychologické thrillery a tenhle řadím na přední příčky seznamu TOP knih, které jsem četla. Pokud jste ještě nečetli, doporučuji se hned do toho pustit.

Meggie7
09.11.2020 5 z 5

úžasně napsaná kniha, která mi opravdu nedala vydechnout přečetla jsem ji najednou..dobré psycho, dobrý konec

iveta0549
09.11.2020 5 z 5

Dobře napsané, přečteno během víkendu.

VerczaV
03.11.2020 3 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Na začátku jsem ztrácela pojem kdo je kdo. Děj super ale čekala jsem na dramatický závěr ale celkem mě zklamal.

Erummeldë
30.10.2020 5 z 5

Neskutečně dobře promyšlený příběh dotažený do nejmenšího detailu. Po celou dobu čtení mi bylo dost zle, autorka skvěle vystihla každou situaci a emoci a čtenáře tak úplně pohltila/zděsila/zhnusila. Příběh mi bude ještě dlouho ležet v hlavě a nutit dívat se na lidi kolem trochu jinak.

Arlienen
25.10.2020 4 z 5

Bylo to až děsivě dobré čtení, které by mohlo mít klidně více stran.

Viviana-Mori
18.10.2020 5 z 5

Dávám plný počet. Je mi jedno, kolik je tam případných nelogičností, mně se to četlo strašně dobře. Jack byl parádní psychopat, mnohokrát mi nad stránkami knihy bylo těžko. Sice čtu převážně krimi a podobné věci, ale tento psychický teror v celé knize je snad daleko horší, než číst o vraždách. Stát se to může. Anotaci ke knize jsem nečetla, ale bylo mi hned jasné, o co půjde, už když ji tak rychle žádal o ruku. To tihle magoři dělají. Grace jsem fandila a ten pokoj s obrazy mi straší v hlavě. :) Spokojenost.

RomanDušek
15.10.2020 5 z 5

Tak tohle byla síla...! Od první do poslední stránky nasadila autorka těžký kalibr. Málokterá knížka se vyrovná tomuto dílu.
Nemám, co bych vytkl...! Perfektní příběh promyšlený do nejmenších detailů...
Obdivuji Grace, jak vše zvládla a jen kroutím hlavou, co byl Jack za neskutečného psychopata...!

Jack Bauer
11.10.2020 4 z 5

Nevěrohodný hloupoučký thriller, ale velmi čtivý.Typická literatura pro ženy. Grace měla tolik příležitostí jak ze z dané situace dostat, ale to by pak nebylo o čem psát, konec předvídatelný jak facka, zbytečně natahovaný až klišovitě trapný. Přečteno za jedno odpoledne, aspoň mě to nutilo neustále obracet stránky, příběhy psychoteroru mám rád, ale i přes svou napínavost mě to přišlo děsně hloupé. Já prožil něco podobného s manželkou, z které se po 16 letech taky vyklubal psychopat. Náznaky tam sice nějaké byly, ale já to celou dobu jaksi přehlížel. Budoval jsem skvělou rodinu, ale po druhém dítěti se vše zvrtlo. Snad změna hormonů po porodu či změna chování z braní léků, nevím. Kdybych napsal knihu, také by mě ji nikdo nevěřil. Hodnotil bych pět a víc, ale jednu ubírám za přitaženost za vlasy. Doporučuji přečíst od Chrise Cartera knihu Zloba dle skutečné události, lépe pochopíte charakter a povahu detektiva Huntera, když budete číst od prvního dílu popořádku, pak vás Zloba ještě víc dostane. Těším se na další knihu od této autorky.

pavla20
09.10.2020 5 z 5

Moc pěkné. Přečetla jsem jí jedním dechem

kob
09.10.2020 5 z 5

Dokonale promyšlený příběh - smekám před autorkou - pro čtenáře velmi emotivní zážitek.

Lacerta.j
24.09.2020 5 z 5

Precteno za dva dny. Par much ma, presto udrzi napeti a konec pohladi po dusi :)

Dashow
23.09.2020 5 z 5

Velice čtivá jednohubka na dvě deštivá odpoledne. Bylo to napínavé, uvěřitelné a neuvěřitelné zároveň. Moc se mi knížka líbila.

sirojezkin
22.09.2020 4 z 5

Napínavé. Strašidelné. Čtivé. Doporučuji.

Belanna
22.09.2020 5 z 5

.... tak tohle budu hodně dlouho rozdýchávat ....