Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4304 4304

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors, 2016

sonkovaj
05.05.2020 4 z 5

Kniha plná napětí, dobře se četla. Ten konec trochu předpokládaný, ale jinak perfektní dílo.

smejkalova.m
30.04.2020 5 z 5

Hodně se mi líbila, čtivá od začátku do konce. Všude na ní slyším jenom chválu, tak jsem ráda, že jsem si ji konečně taky přečetla. :)

Danullka
29.04.2020 5 z 5

Přečtená jedním dechem, občas mi lezl až mráz po zádech.

Marley_Kid
29.04.2020 5 z 5

Wow, geniálne napísaná, desivo (ne-)uveriteľná kniha (ako psychológ som sa "bál" od prvej stránky až do konca). Táto kniha dlho ležala v mojej mysli ako "povinná jazda" vo svete psychologických thrillerov, ale až teraz som si na ňu spomenul - budem ju ale odporúčať každému milovníkovi tohto žánru. Viem, že napísať knihu o niečom takomto je veľmi zložité a autorke skladám poklonu, osobitne za super charaktery, z ktorých ani jeden ma nenudil, o každom som toho chcel vedieť viac. Celkovo je táto kniha skvelým mementom toho, že by sme sa mali viac starať presne to tých vecí, do ktorých "nás nič".

SPOILER:
Nedá mi nereagovať na komentáre o "naivite Grace" - áno, ono sa to skutočne stáva. Aj to, že sa žena na prvý pohľad zamiluje do psychopata (pretože oni sa tak dokonalo skutočne správať vedia), aj to, že sa zaňho vydá po pol roku (obzvlášť keď jej tak záleží na postihnutej sestre, o ktorú sa potrebuje postarať). Skutočne sa stáva dokonca aj to, že žena miluje násilníka Jackovho typu aj napriek tomu, kým v skutočnosti je, a že sa sama seba snaží presvedčiť o tom, že to nie je pravda a skrýva sa v ňom aj niečo dobré. Ja naopak dúfam, že autorka využila len svoju fantáziu a nie reálne skúsenosti s podobnými prípadom (i keď sa to pokojne mohlo stať. Svet je zlý, vážne.)

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Velmi dobrá kniha - čtivá, napínavá, s postupně odkrývaným tajemstvím. Prolínání kapitol z přítomnosti a z minulosti je skvělé a krůček po krůčku do sebe zapadají jednotlivé dílky skládačky. Jen závěr bych čekala více akční a možná i více promyšlený - byl pro hlavní hrdinku až příliš jednoduchý.

Anitram22
19.04.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, opravdu chvílemi psycho, že někdo takhle dokáže přemýšlet a manipulovat s lidmi.

MamaKnihomolka
16.04.2020 5 z 5

Začala jsem četbu knihy s tím, že to bude taková průměrná kniha o domácím násilí. Miluju když mě kniha překvapí, protože tohle rozhodně není žádný průměr.
Neuvěřitelně uvěřitelný příběh plný zla, přetvářky a lží, při kterém jsem měla silný pocit úzkosti a držela hlavní hrdince palce. Hltala jsem knihu od začátku dokonce. A za šťastný konec se modlila. Stále jsem si v hlavě opakovala ,,Ty vo*e to je psycho."
Nedokázala jsem pochopit, že si ho vzala už po půl roce známosti,ale pak mi došlo, že s jeho nadšením a povahou by se stejně dokázal přetvařovat i roky, jen aby si to po tom náležitě užil.

hnilda3
15.04.2020 4 z 5

Kniha mě trošku zklamala, čekala jsem něco víc. Jiné knihy od autorky jsou velmi napínavé, ale u této mi přišlo, že od začátku prostě víte, že ten chlap je magor, a jen čekáte, že to musí skončit tak, že buď zabije on ji, nebo ona jeho...

Luc.i
14.04.2020 4 z 5

No teda. Příběh velmi čtivý, že se nedalo odtrhnout. Skvěle napsány pocity i zaporák. Vůbec jsem to takhle nečekala. Ze čtení mi bylo chvílemi až úzko. Pak když jsem knihu ale dočetla připadalo mi ze mi tam něco chybělo, sice nevím co ale konec byl na mě až moc v náznacích. Ale knížka byla skvělá a líbila se mi i když tento žánr běžně nečtu.

Sany124
13.04.2020 5 z 5

Miluji psychologické thrillery a ani tenhle nezklamal.

andrea7191
09.04.2020 4 z 5

Od začátku jsem knihu nebyla schopná odložit. Konec tedy trochu přitažený za vlasy, ale jinak ok.

Noisette73
06.04.2020 2 z 5

POZOR SPOILERY: Tohle je psychologický thriller? No já nevím, Grace je tak naivní.....ještě jsem opravdu neslyšela o případu kdy žena potká krásného, inteligentního, zajištěného se zajímavým pracovním postem, prostě muže z románu a nebyla za tím nějaká čertovina, to jí vážně nebylo divné, že na všechno tolik spěchal? Okamžitě chtěl, aby se vzdala své práce, po dvou měsících schůzek v parku si ji chtěl vzít, s mateřským citem se zajímal o její handicapovanou sestru a řekl jí, aby bydlela s nimi... Není to trochu moc superlativ najednou? Ta dovolená a Jackův příběh - trochu přitažený za vlasy, ano přetvářka tam byla vylíčena dobře, ale jinak nic moc, prostě i ten konec byl za mě vyšponovaný, já neříkám byly tam opravdu děsivé momenty, při kterých šel mráz po zádech, ale bylo to na mě plytké. Navíc hlavní hrdinka neustále, pomalu v každé druhé větě mluvila o své sestře, což je hezké, ale v knize by asi nemělo být každé druhé slovo jméno.

Terezz1
31.03.2020 5 z 5

Jedna z těch knih, která vás nenechá odejít od čtení. Líbilo se mi střídání minulosti a současnosti, které vás provede celým dramatickým dějem.

Petruska95
30.03.2020 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Skvěle se četla. Akorát mi přišlo, že kniha měla rychlý konec. A co Ester? Mohla se do děje vložit klidně trochu dříve. Každopádně, výborné čtení!

Luciga
27.03.2020 4 z 5

Byla to ryzí fikce? Mohlo se to stát? Stalo se to? Cokoliv si budete přát... Kamkoliv sahá vaše fantazie... je to jen na Vás neb všechny varianty mohou být správné.
Psychothriller nutící k zamyšlení, napsaný čtivou formou.

lucie.dc
21.03.2020 3 z 5

Zpocatku jsem hltala stranky jako pes slaninu, jak to bylo zajimave a ctive, s postupujicimi strankami a odkryvajicim tajemstvim mé okouzleni opadalo jako listi na podzim, jak to bylo pritazene za pacesy, nemyslim zrudnost muze (lide jsou rozlicni, i takovy jsou psychopati), ale cela situace byla tezko uveritelna uz jen proto, jak tyrana zena (vzhled) i jejich domacnost jako takova pusobila idylicky a pro ostatni byla neprokouknutelna jak ocelova vyloha

Kristulda
20.03.2020 5 z 5

To byla jízda :-)

Sima1207
19.03.2020 5 z 5

Nemám slov. Velice dobrá knížka! Nešlo přestat číst. Doporučuji určitě.:)

jankaander
17.03.2020 5 z 5

Super čtení, bavilo mě moc

adelagr
16.03.2020 4 z 5

Trochu psychopatická kniha se spoustou absurdních situací, ale byla čtivá, napínavá a ty chyby se dají odpustit :o)