Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4305 4305

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors, 2016

Katulinka69
20.10.2018 3 z 5

Čekala jsem víc.

Majulle
19.10.2018 4 z 5

Kniha velmi čtivá, od začátku až do konce. Bohužel konec mi přišel celkem rychle useklý, čekala jsem více rozvinutý takže mě trošičku zklamal. Ale kniha dokonale vystihuje to, že vše co vidíme a slyšíme nemusí znamenat pravdu.

LostSurvivalist
17.10.2018 4 z 5

Jednoduche cteni, co se tyce stylu psani. Po strance obsahove, narocne, vystuhujici liceni domaciho nasili.

Abikk
17.10.2018 4 z 5

Velmi zajímavý psychothriller. Porucha Jacka mi přišla trochu přetažená, nicméně jsem ještě nic podobného nečetla. Trochu mě od poloviny mátla změna přítomnosti s minulostí.

Prateri
15.10.2018 4 z 5

Tak jsem zavřené dveře také otevřela. Ano, bylo to velmi čtivé, velmi napínavé a velmi neskutečné.
Mít v domě psychopata - tak to si zaděláváte na pěkný průšvih. Ale rozpoznejte to, je to sympaťák. Sympaťák, ale magor.

klarinka9974
14.10.2018 5 z 5

Kniha se četla úplně sama. Prožívala jsem každou kapitolu a rozhodně doporučuji. Hodně jsem doufala ve šťastný konec.

Nikcasmej
14.10.2018 4 z 5

Kniha byla fantastická, poprvé jsem četla thriller a musím říct, že jsem ráda, že to byla právě tato kniha. Chvílemi jsem se ztrácela v kapitolkách, protože byly rozděleny na Přítomnost a Minulost, takže jsem v tom měla chvílemi trochu zmatek. Ale jinak opravdu krásná kniha, která stojí za přečtení.

denisa4297
14.10.2018 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce

Wargo
11.10.2018 4 z 5

Pomerne jednochý námet, ale kniha ma nejakým spôsobom prinútila to prekúsať rýchlo až na záver. Správanie hrdinky mi prišlo niekedy nelogické, ale ako 280 stranová chuťovka na krátke čítanie to nebolo zlé. Mnoho žien by si prialo, aby ich život s idiotom skončilo podobne... a nedokážu im pomôcť ani najbližší..

january
10.10.2018 2 z 5

Tak předně: kniha je nesmírně čtivá, do vlaku/letadla/na pláž ideální. Je to jedna z mála knih, kde mi nevadilo vyprávění v první osobě v přítomném čase. ALE. Je to opravdu s prominutím hovadina všech hovadin. Naprosto nereálný příběh - jen tak namátkou bez spoileru: i policajti jsou tak blbí, že jim stačí casually říct, že vaše žena vypadá úplně normálně, akorát má takovou speciální poruchu - tvrdí, že ji doma držíte násilím. A policajti co? Tak samozřejmě vám to věří a ještě vás politují a vyděšenou ženu, která je prosí na kolenou, aby jí pomohli, ignorují. A na těchto vratkých základech stojí celý příběh, který má na první pohled obrovský potenciál.

Diggitty
09.10.2018 5 z 5

Vyborná knížka, od první do poslední stránky, nešlo přestat čís, nic navíc, četla se perfektně a ten dozvuk po přečtení, trval dlouho, vřele doporučuji...

Pechule
08.10.2018 5 z 5

Po dlouhatááánské době super kniha za 5 *! Od čtení se nechce ani odběhnout... Psychopat s tváří anděla, tak to je nebezpečná kombinace...

dencazrnu
08.10.2018 5 z 5

Teda, tahle knížka se mnou tedy dobře zamávala. Nevím proč, ale úplně jsem se vcítila do kůže té ženy a chvílemi mi běhal mráz po zádech, když jsem knihu četla. Děj měl spád a kniha se četla opravdu báječně a jedním dechem. Určitě si od autorky přečtu i druhou knihu a doufám, že bude stejně skvělá, jako byla tahle. Určitě doporučuji a věřím, že se vám také bude líbit :)

Efča59
07.10.2018 4 z 5

Od knihy jsem měla trochu větší očekávání, ale nebylo to špatné. Příběh i přes prolínání přítomnosti a minulosti svižně plynul, napínavé části se střídaly s těmi, kdy děj stagnoval a popisy opakovaného triznění manželky začínaly být už trochu nudné. Žádné wow! se u mě nekonalo, ale nebyla to špatná oddychovka.

Mojepočteníčko
06.10.2018 4 z 5

(SPOILER) B.A. Paris, autorka oblíbeného thrilleru Za zavřenými dveřmi, která letos navštívila Českou republiku, rozhodně není pro čtenáře neznámou spisovatelkou. Její román procestoval nejedny ruce a ve spoustě knihoven našel své trvalé místo. Proto jsem se rozhodla na chvíli vybočit ze svých obvyklých čtenářských vod a podívat se mu na zoubek…

Grace si svého sourozence musela doslova vybojovat. Její rodiče se totiž odmítali smířit s tím, že má Millie Downům syndrom. A proto Grace udělala všechno proto, aby se do budoucna mohla o svou sestru postarat sama. Millie chodí do školy, kde má veškerou potřebnou péči i svou opatrovnici Janice.
Když jim jednoho krásného odpoledne vstoupí do života Jack, pohledný, bohatý a úspěšný právník, kterého spontánní Millie okouzlí, ani jedna z nich netuší, že je čeká mnoho změn.
Jack a Grace zpečetí svou lásku svatbou. A co víc, stane se z nich nerozlučný pár. Tam, kde je Grace, najdete bezpochyby i Jacka. Pokud se dovoláte k nim domů, málokdy se vám stane, že telefon zvedne jako první Grace. A pro nedokonalost, není v jejich společném životě rozhodně žádné místo…

Příběh je vyprávěný ze dvou časových rovin – minulosti a přítomnosti. Prostřednictvím minulosti nás Grace seznamuje se svojí rodinou, popisuje prvotní střet s Jackem i způsob, jak se jejich vztah před manželstvím a po něm vyvíjel. Očima přítomnosti pak reflektuje aktuální dění ve svém životě až do konce, kdy obě linky splynou v jednu.
Musím se přiznat, že mi postava Jacka nebyla ani na jednu jedinou chvíli sympatická. S povahou, kterou měl, jsem se už v životě setkala. Nechápala jsem, jak může být Grace v jistých momentech tak slepá! Už jen když si vzpomenu na jeho neustálou podlézavost, komplimenty, ochotnost ke všemu, bezbřehou toleranci…dělá se mi zle. Ale takové asi záporné postavy zkrátka mají být…
Kniha by ve vás měla po dočtení zanechat jedno velké WOW! Aspoň takhle jsem to slyšela. Ano,byla velmi poutavě napsaná, četla se skoro sama a napětí by se dalo celý román doslova krájet. Já se však pořád nějakým způsobem nemůžu srovnat se závěrem knihy. Přišlo mi, že jednání hlavní hrdinky, které autorka v závěru popisuje, prostě nemohlo být tak snadno přehlédnutelné.

Pokud se mám s konečnou platností rozhodnout, říkám, že se mi kniha líbila. I když jsem byla v určitých situacích pěkně naštvaná. Pokud máte rádi tento žánr, věřím, že nesáhnete vedle. Takže se do ní s chutí pusťte!

zbraslavanka
05.10.2018 4 z 5

Vynikající psychologický thriller.
Napínavé čtení sice nereálné, ale čte se dobře.
Jack - výborný manipulátor, Grace naivka a užásná Milli. Byla jsem ráda když Jackovi jeho plán nevyšel.
Jděte do toho stojí za to :-)

Leniii
04.10.2018 5 z 5

Dobře čtivý a zároveň děsivý příběh. Stojí za přečtení!

Opatov
03.10.2018 5 z 5

Z pomerne jednoduche zapletky dokazala autorka vytezit maximum. Vdecny namet, ale velmi dobre zpracovany. Gradujici napeti. Krasny konec, i kdyz mozna trochu naivni, ale knize rozhodne prospel.

1v8na
02.10.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá, poutavá, fascinující a děsivá. Heslo, které je uvedeno na knize, na ni opravdu sedí a pasuje.
Podle mě je ale nereálná - nevěřím tomu, že by se tohle mohlo dít i ve skutečné realitě. Konec se mi zdál celkem uspěchaný... autorka si s ním mohla ještě i vyhrát - uvítala bych třeba i kapitolu ze strany Jacka.

monika0356
01.10.2018 5 z 5

Tato knížka mě vážně dostala. Zajímavý příběh a celkem děsivý, když si to člověk představí.