Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4305 4305

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors, 2016

tezka_vazka
04.09.2018 5 z 5

Nejnapínavější kniha, jakou jsem kdy četla. Nemá smysl podle mě přemýšlet nad tím, jak moc je kniha reálná nebo ne, v tomto případě byla důležitá atmosféra knihy a ta byla opravdu hustá.

JankaV80
04.09.2018 5 z 5

Tak tahle autorka mě dostala. Jednak se s ničím nepárala, hned na začátku člověk pochopí o co jde. Téma sice smutné, člověka zamrazí, když mu dojde, že toho je někdo opravdu schopný, ale nutno podotknout, že téma autorka uchopila velmi dobře a já se nenudila. Kniha se mi moc líbila, od začátku až do konce má spád, hlavní postavu Grace, stejně jako její sestru Millie a Ester si člověk prostě zamiluje.
Kniha se dá, dle mého názoru, klidně přečíst i za jeden den. Nemáte-li tedy co dělat a máte tuto knihu po ruce, šup do toho :)

Evule *
03.09.2018 5 z 5

Skvele, napinave cteni... k neuvereni co vse je mozne pred ostatnimi utajit.

Leňulaaa
31.08.2018 5 z 5

Super kniha, napinava. Líbilo se mi, že se autorka od začátku s ničím neparala. Fajn bylo střídání minulosti a přítomnosti - obojí se propojovalo. Knihu jsem dočítala se zatajenym dechem, zda to opravdu dopadne tak jak jsem si myslela. Knihu určitě doporučuji, čte se sama.

esterkucerova
30.08.2018 5 z 5

Kniha přečtená za jedno odpoledne..
Líbilo se mi, že autorka na nás vše vybalila hned na prvních ani ne deseti stránkách, tzn. Žádný extra dlouhý příběh o zamilovanosti se nekoná a čtenář hned ví, jak se věci mají.
Prolínání minulosti se skutečností se mi líbilo velmi. Nebylo nijak zmatečné a to, jak se ve finále knihy tyto dva časové úseky protnuly, bylo fantastické.
Samozřejmě příběh místy přitažený za vlasy, nicméně nic, co by se nemohlo skutečně stát a proto je to tak děsivé..

SPOILER!

Též se mi nezdá, že by nikdy za celý rok neměla Grace jedinou příležitost jak třeba při večeři sebrat nožík nebo tužku, anebo při tom společném obědě odejít s dámamy na toaletu a vše jim tam v klidu vysvětlit.. ale vem to čert.

Závěr lehce s dírami - nezdá se mi, že by to šlo tak lehce, ale možné to je, jestliže byla Zlomena Jackova pýcha.
Nicméně co mi tam nejvíce nesedí je to místo, kde byl nalezen. nedává to smysl. Proč ho neodtáhla do pracovny nebo někam, kde by byl její záměr lépe uvěřitelný???
Ester mi kvůi té poslední větě stoupla tak o milion příček výš (a to ne jen proto, že se jmenuje jako já :). ), Millie byla perfektní a ostatní postavy pro jejich plochost nehodnotím.
4,5/5* a nemám ráda Džordže Kúnyho.

efka.saf
30.08.2018 4 z 5

Kniha je moc příjemná jednohubka, kterou slupnete na posezení. Já se do ní začetla velmi rychle a musím uznat, že jsem si ji užila.

Hlavní hrdinka mi byla docela sympatická a nepřipadala mi nijak zvlášť "puťkoidní". Spíše naopak, viděla jsem v ní inteligentní ženu, byť ze začátku značně naivní, ve které se postupně probouzí síla a odhodlání zachránit život svůj i své sestry. I postava Jacka byla popsána hezky, tzn. byl hnusný, úlisný a pil mi krev. Ostatní prostavy v knize tolik prostoru neměly, ale mé sympatie si získala např. i Millie nebo Ester.
Co se týče zápletky, asi nijak zvlášť originální nebyla, ale zaujal mě způsob vyprávění. Pravidelné střídání kapitol z minulosti a současnosti bylo originálně pojato a celý příběh tak gradoval a odkrýval se před námi postupně s tím, že až do samotného konce bylo stále něco, co čtenáři zůstávalo skryto. Samozřejmě naprosto nepochybuji o tom, že muži tohoto typu na světě jsou a spousta žen by mohla vyprávět své, přesto na mě vše působilo dost předimenzovaně - extrémní zloba, extrémní divadlo, extrémní kulisy, extrémní plán. Ale v zájmu čtivosti budiž to autorce odpuštěno.

Knihu tedy samozřejmě doporučuji. Bylo to zase trošku něco jiného, ale vše bylo pojato velmi čtivě a svižně. Po dalším autorčině počinu určitě opět sáhnu. A na závěr? Budu nyní bedlivě sledovat každý "dokonalý" pár; co kdyby náhodou... :).

sabanka
29.08.2018 5 z 5

Líbí se mi lehké tóny stereotypu, které mě hodily právě do role hlavní hrdinky, dokážete se do toho celkově naprosto skvěle vžít. Nikde se nechodí kolem horké kaše, super uspořádání, co se týče střídání kapitol Přítomnost a Minulost, hrozně hezky to vykresluje děj a zároveň udržuje čtenáře ve střehu. Hlavní hrdinka není žádná ufňukaná blbka, ale celkem vypočítavá a inteligentní bytost. Chválím, povedený thriller.

JessyPitt
28.08.2018 2 z 5

V tomto případě s davem nepůjdu. Buď jsem čekala úplně něco jiného nebo ta knížka byla o ničem. Čekala jsem napínavý thriller, což o to, napínavé to celkem bylo ale co se týká samotného obsahu knížky, tak me to přišlo celé tak nesmyslné a hlavní hrdinka hloupá se skutečný thrillerem se to tedy vůbec nedá srovnat.. Nemůžu si pomoct...

Evišťátko
26.08.2018 5 z 5

Děsivé a nebylo k tomu zapotřebí krve či popisu fyzického násilí (alespoň ne v míře jak je na to člověk z thrillerů zvyklý) . Za mě naprosto geniální dílko, které se čte na jeden zátah. A s tím, jak se blíží konec , se neustále díváte přes rameno , protože kdo ví , jak to ve skutečnosti skončí.

Jaruš7
25.08.2018 4 z 5

Nejprve mi bylo až zle z toho amermedu, a pak když zabředla do citubolných vzpomínek jako hrdinná naivka jsem čekala kdy se odváží k akčnímu vzteku, nic, pak uź režie odporu byla bez možnosti, a tak trpělivá výdrž s elementárním nápadem se zákeřnou kreatůrou zdárně zatočila.
Další varianta zla, děs z černé duše.
Audiokniha skvěle od Simony Lékové načtená. 5*

buldozer5
25.08.2018 5 z 5

Velmi zajímavý thriller s realistickým scénářem, u kterého se vám bude honit hlavou, že tohle se klidně může někomu přihodit i ve skutečnosti, což ještě víc podtrhuje děsivost a napětí v knize.
Když jsem knihu otevíral, sliboval jsem si, že si ji ušetřím aspoň na pár dní, protože jsem momentálně neměl co jiného na čtení, ale nakonec jsem ji přečetl téměř na jeden zátah. Ona se těžko ta kniha odkládá, když každá kapitola skončí v tom nejnapínavějším a člověk si pak může jen představovat, jak to bude pokračovat dál. :D
Líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, sedly mi taky hlavní postavy, každá v příběhu měla své místo.
Kniha dokazuje, že se v ní nemusí odehrávat nechutné vraždy, aby byla děsivá. Stačí psychopat manžel a autorčiny schopnosti, aby z toho vznikl skvělý thriller, který samozřejmě hodnotím pěti hvězdičkami. Další knihy od autorky si určitě taky přečtu. :)

Terezaa
24.08.2018 5 z 5

Tak toto se autorce určitě povedlo. Když jsem se blížila ke konci knihy, předpokládala jsem, že ji ohodnotím 4 hvězdičkami, ale konec byl prostě skvělý, ta spolupráce s Ester. Postava Ester mi byla moc sympatická a bylo by určitě zajímavé, vidět i její úhel pohledu, co se ji během společných obědů a akcí honilo hlavou při pohledu na “zamilovaný” pár. Grace jsem během čtení držela palce, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila a přečetla.

Skoupka
23.08.2018 4 z 5

Čtivá kniha, která jednoho donutí se zamyslet, co by v takovém případě sám dělal. V každém případě stojí za přečtení.

Martiiiik
20.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha. Je moc děsivé, že se tyto věci v dnešním světě dějí. Autorka dokázala vše vylíčit tak perfektně, že jsem celou dobu čtení cítila všechny emoce hlavní hrdinky a dokázala to s ní celé prožít.. Mráz běhal po zádech téměř celou knihu. Určitě doporučuji!

Gejitka
19.08.2018 5 z 5

Právě jsem knihu dočetla a musím říct, že je strhující. Mrazivý příběh, který by klidně nemusel být jen příběhem napsaným v knize, ale mohl by se skutečně někde v našem okolí odehrávat. Jsem ráda, že v knize nebyly žádné "krvavé" scény, že pachatel vězeňkyni fyzicky ani sexuálně netýral. Bylo to opravdu dobré. Už se těším na knihu V pasti lží od stejné autorky.

laura
19.08.2018 5 z 5

No, nářez... Sice jsem tak nějak odhadla všechno, z čeho jsem měla být v šoku, takže jsem z toho spíš byla smutná, ale ne perplesk, ale i tak - nechápu, jak někdo může být tak naprosto prolezlý zlem, tak naprosto bez duše, bez srdce, bez citu... Mrazilo mě z toho. Vím, jaká je to bezmoc a vím, že proti tomu někdy nelze bojovat... I proto pro mě bylo těžké o tom číst... Bohužel věřím, že i v dnešní době se tohle může stát. Vždycky je něco, co vám druhý může vzít. Něco, čím vás dokáže držet v šachu a vy proti tomu vůbec nic nezmůžete, něco, proti čemu nedokážete bojovat. Vím to, protože jsem to zažila. Ne tak, jako Grace, ale dost na to, abych všem, kdo říkají, že to nechápou, vzkázala: Nepochopí, kdo nezažil. Někdy prostě nemůžete odejít. Někdy si přejete umřít, protože to je jediné východisko. A někdy máte dojem, že už nemáte sílu dál bojovat. Ale když to nevzdáte - někde čeká naděje. Já to nakonec dokázala. Po 15 letech manželského pekla, které navenek vypadalo docela fajn. Přece jen jsem měla štěstí, že si mě vzal tak prima chlap, ne?

E_Lan
18.08.2018 2 z 5

Tak nevím čím si mě tahle kniha více nezískala. Jestli tím, že jsem jí poslouchal a interpretka to vysloveně nezvládla. To byla čirá katastrofa. Nebo tím, že i samotný příběh je nelogický, několik scén je doslova přitažených za vlasy a člověk jen kroutí hlavou jak by se takto mohl někdo chovat. I konec je pak předvídatelný a tak jsem byl vlastně rád, že to je za mnou.

Zuzvil
17.08.2018 5 z 5

Knížku jsem doslova "slupla" během 24 hodin, absolutně mě pohltila, dostala, nadchla. Autorka si bravurně pohrála s psychologií postav i se samotným příběhem a dějová linka byla prostě dokonalá. Jak se kapitoly vyprávěné v minulosti s kapitolami vyprávěnými v přítomnosti protnou a vše dává krásně smysl, úúúžasné. Knížku doporučuji na 110% k přečtení, není to žádný krvák, ale psycho je to opravdu pořádné. Vůbec mi nevadilo, že konec je předvídatelný, ba naopak, jiný by mě asi ani neuspokojil :-)

reňa30
17.08.2018 4 z 5

Velmi čtivé,ale ten závěr? No,je to kniha a ne realita,že?
Takže jooo,bylo to dobré.

markyticka
16.08.2018 4 z 5

Cca po padesáti stránkách jsem se začetla a ač to probíhalo předvídatelně, docela mne to bavilo. Jen závěr - to jak mu najednou dovedla něco tak rychle provést a že by se z toho před policií dostala – tomu úplně nevěřím, byla tam několikrát i přes noc, takže tam po ní muselo zůstat mnoho biologických stop a to i na obrazech, které malovala… ale v knize vlastně není, jestli to prošlo…