Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4306 4306

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors, 2016

Ivuska1988
19.11.2017 5 z 5

Už delší dobu jsem nečetla knihu, kterou bych přečetla na jeden zátah, jedním dechem. Až právě teď, kniha Za zavřenými dveřmi.
Jedná se o autorčinu prvotinu. Kniha je napsána formou napínavého psychothrilleru o bezmoci manželky známého a velmi úspěšného právníka, která ze začátku žije ve zlaté kleci později v nejhorší díře.
Střídali se zde dvě časové linie, které postupně začali do sebe zapadat. Hlavní hrdinka neměla žádného spojence, který by jí mohl pomoci, nakonec za spojence považovala svojí mentálně postiženou sestru.
Z tohoto příběhu často mrazilo a nedokázala jsem se od knížky odtrhnout. A ten konec, ten byl fakt geniální....lepší konec jsem dlouho v knihách nečetla.
Příběh nás zavede za na první pohled dokonalým zamilovaným párem. Hlavní hrdinka Grace je výjimečně krásná, pohledná, ale celý život se rozhodla obětovat své sestře, stará se o ní od dětství, sestra se totiž narodila s Downovým syndromem. Jack je též velmi krásný a zdá se, že i obětavý, je totiž právníkem, který hájí práva týraných žen a pro svojí manželku by klidně i snesl modré z nebe. Všechno vypadá krásně, je to jako pohádka, ale? Co se opravdu děje v domě za zavřenými dveřmi?
Z této knihy budete jistě nadšení, ale zároveň budete překvapeni co vše se může stát. Mě tento příběh vážně dostal a ještě teď z toho mám divný pocit a pěknou husinu na kůži.

Jjala1
19.11.2017 5 z 5

Kniha byla nabitá napětím a velmi dobře se mi četla. Blahopřeji k super vydařené prvotině :)

TheSarcasm
19.11.2017 5 z 5

Tak to se tedy opravdu povedlo. Žádné zbytečné cesty do hlubin psychoušovy duše, ale jízda od začátku až do konce. Občas sice trochu překombinované, ale zase kdyby Grace utekla hned na první pokus tak o čem bychom četli, že?
Tak hlavně ať autorce nedojde invence, to bych přál nejenom jí, ale především nám čtenářům.

jules_verne
19.11.2017 5 z 5

Výborně vystavěná kniha, ve druhé polovině skutečně nejde odložit. Těším se na další.

Roux
17.11.2017 5 z 5

Knížka Vás sice nedostane počtem stran, ale za to celkem hezky zpracovaným příběhem. Někdy si myslíme, že někoho skutečně známe, na povrchu vše působí tak jak má být, možná až příliš dokonale. Čím hlouběji pronikáte, tím větší zděšení Vás čeká. Neodpustím si jednu lehce spoilerovou poznámku: Lidi, kteří tady kritizují jak by se zachovali v této situaci jinak: Vy jste v ní byli? Když jste v klidu a máte čas přemýšlet nad tím co by jste v dané situaci udělali, rozhodujete se jinak než ve stresové situaci. A někdy Vás hlava uvězní natolik, že nevíte jak dál.

Za mě velmi podařené dílo.

martinka07
16.11.2017 5 z 5

Po dlouhé době thriller, který mě opravdu děsil.

Bbrody
16.11.2017 3 z 5

Přečíst knížku mi trvalo necelý den. Čte se rychle, mění se pravidelně minulost a přítomnost a děj tak ubíhá příjemně rychle.
Příběh knihy je ovšem tak neuvěřitelný…nebo alespoň já nerozumím tomu, na co Grace čekala? Na co? Až sestru opravdu dostane Jack do spárů? To jí to připadalo lepší, jak nějaký ústav? A v čem? Spousta večírků a spousta možností. Asi je pochopitelné, že člověk má strach, ale být takhle hloupý? Konec knihy se přehoupl až strašně rychle a chyběla mi některá vysvětlení.
Kniha je to dobrá, na nějaké podzimní odpoledne. Je i celkem záživná, pokud se dokážete oprostit od nereálnosti příběhu a absurdity chování hlavní hrdinky…

kaja77
15.11.2017 4 z 5

Ale jo bylo to fajn.docela dobra kombinace - v hlavni roli pohledny psychopat a grace, které jsem držela palce

oranginka
15.11.2017 5 z 5

Přečteno za jeden večer. Čtivá knížka, těžko se od ní odtrhnout. Akorát závěr knížky se mi zdál tak trochu utnutý, ale jinak skvělá knížka.

lagareta
15.11.2017 4 z 5

Hurá, po několika zklamáních konečne knížka, ktera se mi líbila, dobře četla a kde jsem byla spokojena i s koncem:-) přestože je pro mne spánek luxus (díky malý dětem), nemohla jsem se dočkat až usnou a ja budu moc pokračovat... doporučuji!

swayno
14.11.2017 5 z 5

Sfouknuto za jeden den. Neskutečně čtivé. Suprové. Jen mě mrzí, že nebylo zmíněno, co skutečně Jack dělal v tom Thajsku :(

ddkk
13.11.2017 5 z 5

Obsahuje spoilery.
Dočetla jsem, vlastně doposlouchala a taky jsem si oddechla v okamžiku, kdy Grace konečně toho líbezného narcistického sadistu oddělala...celou dobu jsem si říkala, pro kolik čtenářů může být takový příběh uvěřitelný, protože ten, kdo něco podobného ani zpovzdáli neviděl nebo neslyšel, může pochybovat. Fakt je ten, že bohužel podobných sociopatů je víc než by si jeden (jedna) myslel(a), naštěstí ne v tak drastické podobě. Ale pro život to taky nebývá...Na závěr jen jedinou kritickou poznámku k audioverzi knihy - Simona Peková, která knihu načetla, ji zřejmě četla opravdu "na ostro". Hrozně mi vadily nevhodné pauzy, nesprávná intonace a evidentně neznalost textu...Ale knize jako takové dávám plný počet.

adrika20
13.11.2017 5 z 5

Super knížka ,čtivá,napínavá, luxusně napsaná,prostě Pecka. Kniha od které se človek nedokáže odtrhnout,osm hodin v práci uteklo jako ...
Četla jsem ji v práci na tajnačku :-) .Dávám pět hvězdiček

simona7713
12.11.2017 5 z 5

Vyborne! Skvele se to cte, rychle to ubiha a jedine co vas napada celou knihu: “devce, zabij ho!”

Janča089
11.11.2017 5 z 5

Super! Potvrzuji čtivost a napínavost děje. Přečetla jsem v podstatě také na jeden zátah. Pouze na malý detail (jak Grace věděla, kolik hodin přesně uběhlo? Neměla u sebe přece hodiny, nebo ano a uniklo mi to?) byla kniha skvělá, dávám plný počet hvězd!

andream
10.11.2017 5 z 5

Luxusní fičák, cte se to samo od zacatku do konce, rizhodne doporucuji

kazatell
08.11.2017 4 z 5

Kniha je perfektně čtivá, a příběh krásně utíká. Dvěmi časovými liniemi čtenáře ještě více donutí pokračovat i když už by knihu normálně odložil. Normální psychicky zdravý jedinec od začátku s Grace sympatizuje a vymýšlí jak se Jacka zbavit a co mohla udělat jinak. Jediné za co strhávám hvězdu je za konec. Celou dobu je kniha perfektní a bez chyby. Vše je promyšleno do detailu, ale na konci bych našel tolik trhlin proč to tak nemůže být, že jsem si musel v hlavě, celý konec předělat. (Se stejným výsledkem)

Misan1993
08.11.2017 5 z 5

Parádní kniha! Jsem jedinej kdo od strany cca 100 usilovně vymýšlí různé způsoby jak toho blázna přelstít?

Jessie26
08.11.2017 4 z 5

Hezky se čte, taková oddychovka, žádná spletenice jmen, nic náročného, ale
měla jsem pocit, že v tom Grace nemůžu nechat, že ať už to dopadne jakkoliv, nemůžu přestat číst... Knížka mi zabrala den. Byla jsme spokojená

Supernova
06.11.2017 5 z 5

Strhující, chci říct, že jsem si okousala nehty, ale to dávno nedělám - takže řeknu jen, že kromě toho, že fakt chcete vědět, jak to celé vlastně dopadne, je to taky velmi dobré k zamyšlení. Jasně, že to není příběh ze života každého z nás, ale po přečtení tohohle si taky dost dobře můžete říct "zaplať pánbů za to, že žijem normálně". Skvělé - mám ráda knihy, které vás drapnou a nepustí- a tahle to je.