Zábavná fyzika

Zábavná fyzika
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144883/bmid_zabavna-fyzika-Gwg-144883.jpg 4 6 6

Na zaujímavej Pereľmanovej publikácii o fyzike vyrástlo niekoľko generácii čitateľov v Rusku . Obľúbená kniha plná fyzikálnych zákonov , s ktorými sa stretávame v bežnom živote , určite presvedčí aj slovenských čitateľov o tom , že i fyzika môže byť zábavná . Kapitoly: Rýchlosť, skladanie pohybov, Tiaž, páka, tlak, Odpor prostredia, Otáčavý pohyb, perpetuum mobile, Vlastnosti kvapalín a plynov, Tepelné javy, Svetelné lúče, Odraz a lom svetla, Pozeranie jedným okom a dvomi očami, Zvuk a sluch. Prvé vydanie.... celý text

Literatura naučná Věda Pro děti a mládež
Vydáno: , Perfekt

Zanimatělnaja fizika, 1959

LordByron
28.10.2021 5 z 5

Veľmi milujem túto knižku a strašne veľa zaujímavých vecí som sa z nej dozvedel.
Ako Eiffelovka nemeria vždy rovnako veľa metrov :) a ako ďaleko by lietali guľky bez odporu vzduchu a ako kožuch nechráni teplo, ale kľudne aj zimu :) a ako sa z ovocia môže stať zbraň a guľka sa môže stať neškodnou :). Ak vás to zaujma tak určite doporučujem a na týchto nevinných a neraz detských nápadoch sa veľkí aj malí môžu priučiť fyzike :).