Zabije tě

Zabije tě
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473143/bmid_zabije-te-JXH-473143.jpeg 4 163 163

Maddie Ivesová série

< 2. díl

Grace Hughesová leží zkopaná na podlaze koupelny a snaží se popadnout dech. Už nemůže ignorovat prostou pravdu: musí odejít, jinak ji její násilnický partner zabije. Grace je vězněm ve vlastním domě, má však plán, jak se osvobodit. Pomůže jí seržantka Maddie Ivesová. Ta momentálně pracuje v týmu, který se specializuje na pomoc obětem domácího násilí. Jenže netuší, že žena k ní nebyla zcela upřímná a vše je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Grace běží čas. Musí utéct, jinak zemře. Zabije tě je druhá kniha z nové detektivní série s mladou ambiciózní vyšetřovatelkou Maddie Ivesovou a věčně nabručeným inspektorem Harrym Blakerem.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

He will kill you, 2019

PetraDD
02.11.2022 2 z 5

Oproti prvnimu dilu zklamani, ale tesim se na dalsi

Kekik
29.10.2022 5 z 5

Tak jsem si myslela, že jsem již otrlá, a násilí na lidech v knihách zvládám. Omyl. Možná je to ale i tím, že s Grace jsem strávila více času než s jinými obětmi, které se mihnou jen v jedné kapitole. Chudák Grace. Vytrpěla si toho opravdu hodně.
Chvíli jsem měla pocit, že autor příběh zbytečně propojil, ale nakonec to do sebe vše hezky zapadlo.
Maddie a Harry jsou oba sympaťáci, a já se již těším na další setkání s nimi. Také jsem zvědavá, jak to dopadne s Adamem. Vyhlídky nejsou moc příznivé.

ivoiro
25.10.2022 5 z 5

Opět jsem velice spokojený. Bylo to napínavé až do konce. Už aby byl další díl k dispozici.

moudivlacek
15.10.2022 5 z 5

Příběh domácího násilí, nad kterým vám hrůzou budou trčet vlasy, budete se třást zimnicí a prosit, ať té ženě Grace již někdo skutečně pomůže. Ale to není tak snadné, hlavně pro to, že Grace zprvu si pomoci nechce nechat. Inspektor Harry se vrací po dlouhém léčení a záhy vyšetřuje vraždu a přizývá si k tomu Maddie. Maddie je specialistka na zločiny domácího násilí a snaží se Grace zachránit. Vedlejší příběhy mi zprvu nedávali moc smysl, ale vše se krásně brzy spojí a vysvětlí. Závěr je velmi dramatický. A rozhodně na tento příběh, jen tak nezapomenu. Doufám, že brzy budou další díly. Silným žaludkům a pevným nervům doporučuji.

Kopretinka784
30.09.2022 4 z 5

Další kniha, od které se těžko odchází. Zpočátku mi jednotlivé kapitoly připadly jako dílky puzzle. Samostatně nedávaly moc smysl, ale jak se začaly propojovat, vznikal obrázek.
A dosti hrozivý.
A závěrečné kapitoly? Přeformulováno: na toho, kdo nestihl dojít na WC, i místnost WC spadne. Ale naštěstí...... . A zajímavé (ne nečekané) ukončení příběhu způsobilo, že už jsem teď zvědavá na další díl.

SimonaP
25.09.2022 4 z 5

Knížka má rozhodně strhující děj, poutavě psaná, nešla snadno odložit. Domácí násilí popsané asi nejbrutálněji, co jsem zatím četla.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Tento připad je dost drsný a nebude pro každého. Téma domacího násilí je citlivé téma a tady je opravdu brutální.

Nicméně skvěle napsané, styl psaní se mi líbí.
Je zde podpis policisty-kriminalisty - autor prostě ví, o čem píše, což každému nemusí úplně nasednout, mě to tedy sedlo.
Za mě tento díl neměl chybu.

Mě osobně tahle dvojka velmi baví a těším se na další díly.
Pevně doufám, že u nás brzo vyjdou další díly z toho série.

Olous1
17.07.2022 5 z 5

Opravdu velmi těžké čtení, velmi depresivní. Domácí násilí je hrozné. Jinak dobře napsané,jen pro silné povahy.

Evule *
13.03.2022 5 z 5

Za mě ještě lepší než první díl, domácí násilí je opravdu těžké téma. Příběh čtivý, napínavý a překvapivě propojený. Těším se na další příběh sympatické dvojice.

Leona333
21.02.2022 5 z 5

Uf, přečteno za dva dny. Každopádně to lehké čtení nebylo. Hned v úvodu teroristický čin... a pak vše to, co se dělo Grace... Jednoho z toho při čtení vážně mrazí. Moc jsem si přála, aby dvojice vyšetřujících Maddie a Harry, přišli všemu brzy na kloub. Tak dobře a sugestivně je tato kniha, thriller napsán.
I tento druhý díl mne dokázal při čtení zcela pohltit, bez ohledu na to kolik hrůz musí čtenář přečíst, aby se dostal se sympatickou dvojicí vyšetřovatelů k samému závěru děje.

zdendula31
31.01.2022 5 z 5

Děsivé téma,skvěle napsané.

hana4834
24.01.2022 3 z 5

Podle mě moc překombinovaný, zajímavý sty psaní není to úplně můj šálek čaje

Janaves
09.01.2022 3 z 5

Nevím proč, mě to moc nebavilo. Mám tenhle žánr ráda, ale tady jsem zklamaná.

vera4669
14.12.2021 4 z 5

Kniha mě bavila asi stejně jako první díl, Maddie i Harry mě baví, ale něco mi na knize chybí ..konec mě tolik nebavil a nedostavil se žádný wau efekt, nicméně si ráda další díl přečtu, kniha je čtivá a pasáže s Grace jsou opravdu skvěle popsány

rodak
25.11.2021 4 z 5

Ta zápletka byla trochu krkolomná a překombinovaná, jinak fajn hlavní dvojice. Sérii budu číst dál.

cleopatra11
17.11.2021 5 z 5

Téma domácího násilí je velmi těžké a je to drsně popsáno i v tomto příběhu. Policistka Maddie je velmi sympatická. S Harrym jsou skvělá dvojka.

Sidonka3
09.11.2021 4 z 5

Vyšetřovatelé jsou sympaťáci. Thriller má spád a náhled do psychologie postav, hlavně do rozkladu osobnosti oběti domácího násilí. Grace nejenom fyzicky trpí. Postupně ztrácí kontrolu nad svým životem, správným myšlením, schopností se správně a jasně rozhodovat, nakonec udělat i jednoduchou rozumnou věc. Všechno za ní převzal partner. Může se stát snadno i obětí jiných podvodníků, protože mysl už je narušená, ovládá jí zmatek a strach, závislost, snadno podléhá panice a nerozumnému počínání. Vsuvka s teroristickým činem vhodně doplňovala životní skládačku a dávala jí do souvislostí s hlavními aktéry. Nejdřív jsem si říkala, proč to tam je a pak jsem pochopila, že bez ní by to všechno bylo po všech stránkách chudší a příběh méně rozvinutý.

"Nic není tak jednoduché, jak se to jeví zvenčí."

Jediné s čím musím nesouhlasit je tvrzení, že oběti si dlouho neumí nebo nechtějí říct o pomoc, jež tam zaznělo. V knížce je idealizovaný postup, kdy se oběti od policie či instituce dostane profesionální péče po všech stránkách. To se vždy neděje a oběť volá o pomoc marně. Udávat vlastní členy domácnosti je taky ožehavá a nelehká záležitost pro člověka, který má určitou morálku a svědomí, byť je mu ubližováno (nahlašujte někde svého syna, manžela nebo otce) atd. Není to tak jednoduché a pomoci se oběť nemusí dovolat. Přesto se musí situaci nějak pokusit řešit - a včas. Je to smutné téma, které se v některých domácnostech opravdu děje a je dobře, že se o něm poslední dobou docela dost píše (a mluví).
Osobně s tímto těžkým tématem už končím, už tím jsem přesycená a ochotně dám šanci taky jiným tématům. Těm, co s ním ještě nejsou obeznámeni naopak jedině doporučuji.

dencazrnu
02.11.2021 5 z 5

Neskutečně napsaný thriller, který se mi četl opravdu těžce. I když už jsem nějaké knihy na téma domácí násilí četla, tak tohle bylo mnohonásobně horší. S Grace jsem prožívala každou ránu, místy mi bylo až do pláče. Ten příběh byl tak uvěřitelný, že ještě teď, po dočtení, mám stále husí kůži po těle. Konec knihy mohl být o chlup lepší, ale i tak dávám plný počet hvězdiček a jsem zvědavá, co si pro nás autor vymyslí příště, protože zatím si nasadil laťku velmi vysoko.

Mandlevest
24.10.2021 4 z 5

Ještě v polovině knihy jsem si myslela, že dám plný počet *, byť jsem úseky v nichž líčí Grace své utrpení (pro mě zcela nepochopitelné, že zašlo tak daleko) místy přeskakovala, ale bohužel v poslední třetině příběh ztratil spád, ve všech těch pohnutkach, proč se tak dělo, jsem se místy ztrácela a nebavilo mě to natolik, abych některé pasáže, kde se vysvětluje, četla znovu a zamýšlela se nad souvislostmi. Občas se mi to u detektivek stává a potom přemýšlím, jestli je zápletka opravdu nosná, když se takto složitě musí vysvětlovat. Ale Maddie a Harry jsou nad očekávání dobrá dvojka, která mě baví, takže hodnotím poměrně vysoko a dalšímu, případnému, pokračování dám šanci.

Makůvka
24.10.2021 5 z 5

Pěkná knížka i když téma domácího násilí už tak pěkné nebylo. Bylo to místy tak reálně a uveritelně napsané, až se mi chvílemi tajil dech.
Jinak vyšetřovatelé jsou díl od dílu sympatičtější a budu se těšit na další díl.