Zabudnuté remeslá a život na vidieku

Zabudnuté remeslá a život na vidieku
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368904/bmid_zabudnute-remesla-a-zivot-na-vidiek-TSC-368904.jpg 4 5 5

Náš všedný pracovný deň sa zmenil za posledných 50 rokov oveľa viac ako za 500 rokov predtým: mnohé remeslá a domácke techniky sú preto /takmer/ zabudnutými dejinami. Táto odborná obrázková kniha s vyše 400 farebnými ilustráciami oživuje kultúrne dejiny. Ponúka nám množstvo zaujímavých a často už aj zabudnutých informácií o vidieckom živote v minulosti. Kniha Zabudnuté remeslá a život na vidieku je vzácna príručka, ktorá nás zvádza k vlastnému bádaniu a vyvoláva chuť vyskúšať čaro starých remesiel vlastnými rukami-Hrnčiarstvo, Košikárstvo, Zhotovovanie plotov, Piliarstvo, Tesárstvo, Stolárstvo, Kolárstvo, Kováčstvo, Podkúvačstvo, Garbiarstvo, Obuvníctvo, Brkové výšivkárstvo, Šitie krojov, Spracovanie ľanu, Strihanie oviec, Spriadanie, Farbenie, Tkanie, Valchovanie súkna, Starostlivosť o odevy, Mlátenie obilia, Mletie obilia, Pečenie chleba, Mútenie masla, Syrenie-výroba syrov, Rezanie kapusty, Pálenie oleja, Liečiteľstvo.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (SK)

Altes Haddwerk und ländliches Leben , 2002

Maciiik
17.08.2021 4 z 5

Pěkná obrázková publikace se stručným popisem některých řemesel.
Jako malá jsem milovala dětské encyklopedie DK - kdybych tenkrát měla tuhle knížku, ležela bych v ní asi pořád ;)

MOu598
14.08.2019 4 z 5

Dobře přeloženo do češtiny. Rakouská autorka vycházela z muzeí a hlavně ze skanzenů. Tahle oblast mne hodně zajímá. Knížka je skoro tak hezká jako expozice muzea v Soběslavi - jděte se tam podívat.