Záhadný Spider-Man #02

Záhadný Spider-Man #02
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275440/zahadny-spider-man-02-2YM-275440.jpg 4 6 6

Ivan Kučera
09.10.2018 4 z 5

Ďalšia nostalgická legenda. V Semic-Slovarte sa v ten mesiac "čosi" pokazilo a do slovenských stánkov išiel český preklad. Dejovo je to nabúchané: najskôr skvelá Madame Web (ktorú bohužiaľ všetky filmové spracovania Spider-Mana dodnes "úspešne" obchádzajú) a na konci príbeh s mimozemšťanmi a s odvtedy mojím zbožňovaným Tinkererom. Kým prvý príbeh ukázal, že Spider-Man prekvapivo super funguje aj v nesuperhrdinských, povedzme civilnejších a realistickejších zápletkách, druhý mi spôsobil solídne detské traumy, z ktorých som sa dodnes nespamätal: z temných podzemných priestorov, strašidelného majiteľa a jeho ešte čudnejších "zamestnancov" som ako malý mal zimomriavky hraničiace s nočnými morami (a tá ľudská maska, no fuj!). Už tu bolo vidno, že Semic-Slovart sa s tým zbytočne nesr... a publikoval komiksy skutočne bez ladu a skladu (minulá zápletka s Pretekárom v dvojke nebola dokončená, vlastne nebola dokončená nikdy a namiesto toho sme sa dočkali jedného komiksu zo 70. a jedného komiksu dokonca ešte zo 60. rokov). Tinkererov príbeh bol mimochodom vydaný v roku 2020 v KVS: Počátek.

Kapis
14.12.2015 4 z 5

Naprostá klasika, kdy jsem jako děcko oblizoval výlohy PNS-ek a každý další díl jsem hltal s posvatnou úctou. Zlatý Semic Slovart! Některé pasáže jsem dokonce znal nazpaměť stránku po stránce, obrázek po obrázku.

Autoři knihy

Stan Lee