Zakázaná egyptologie
Erdogan Ercivan
V současné době je vstup do Cheopsovy pyramidy, která patří k sedmi divům světa, veřejnosti zakázán. Příčina tohoto opatření souvisí s odkazem starověkých Egypťanů a s prvními technickými a vědeckými krůčky lidstva. Bezpečně víme, že nejvzdělanější jedinci z dob faraónů, tedy především panovníci a vysoce postavení kněží, znali elektřinu a dokonce nechávali těžit uranovou rudu (odborníci z amerického vesmírného úřadu pro kosmonautiku se domnívají, že nitro pyramidy skrývá s velkou pravděpodobností energii odpovídající síle atomové bomby). Jenže jak mohli faraóni bezmála už před 5 000 lety využívat špičkové technologie obvyklé až v dnešní době? Spisovatel Erdogan Ercivan v této vzrušující publikaci nade vší pochybnost dokazuje, že už před tisícovkami let zasvěcení jedinci vskutku disponovali poznatky znovu objevenými až v dnešní moderní době, ať už jde o genovou technologii anebo využití radiového záření. Čtivost textu, obsáhlé vědomosti, dokumentaristická přesnost a poctivost autorova přístupu povýšila Zakázanou egyptologii na světový betseller.... celý text
Přidat komentář
Já vám nevím... možná na tom něco i bude, ale pro mě byly názory autora až moc... futuristické a chvílemi jsem měla pocit, jako bych četla sci-fi a ne odbornou publikaci.
Tak trochu dänikenovský pohled na starý Egypt. Balzamování a víra v posmrtný život jako vzpomínka na vesmírné putování a umělý spánek, původ egyptské civilizace mimo naši Zemi, původ krétské civilizace v té egyptské nebo datování vyspělých civilizací do doby několikanásobně starší, než se dnes oficiálně vykládá…
Něco se mi zdá přitažené za vlasy, něco naopak možné…
Egyptská starověká civilizace je nám tak vzdálená, její počátky v nedohlednu, informace o ní tak zprostředkované, že její tajemnost a záhadnost umožňují alternativní výklady.
Mínusem knihy jsou mrňavé zrnité fotografie, jak již níže píše zahadum.
V celku zajímavá knížka, ale občas jsou trošku nudnější pasáže. Jinak je hezky vidět, jak se jedná v Egyptoligii. V závěru knížky je to pěkně popsaný a přijdem Vám, že někteří archeologové jsou na hlavu :D
Zaujímavé témy a fakty ktoré ale autor nebol schopný pútavo podať a text trpel suchým až nudným štýlom. Každopádne kniha je po stránke výberu témy veľmi zaujímavá....dozviete sa fakty a informácie o zatajovaní a skresľovaní významných archeologických objektov v Egypte. Za negatívne považujem ešte fotky ktoré sú malé..čiernobiele a nevidno na nich vôbec nič.
Výborná, zajímavá, fundovaná knížka, která otevřeně píše o intrikách a machinacích, které má na svědomí hlavní egyptský správce památek, Zahi Havás. Ten člověk záměrně tají veřejnosti důležitá fakta a objevy, které by možná změnily pohled světa na naši dávnou minulost.
Štítky knihy
Autorovy další knížky
2005 | Zakázaná egyptologie |
2004 | Hvězdná brána pyramid |
2007 | Patenty faraonů |
2008 | Imhotepův hrob |
2010 | Zfalšovaná archeologie |
Tak tohle mi bohužel vůbec nesedlo. knihy a fakt o Egyptu mám ráda a zajímám se o to, ale tady mi mnoho věcí přišlo dost přitažených za vlasy a některé teorie až takřka fantasmagorické. A jak tu padlo, ke konci už to spíš připomínalo scifi než odbornou literaturu s pár teoriemi.