Zberateľ očí

Zberateľ očí
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508788/bmid_zberatel-oci-Ihs-508788.jpg 4 434 434

Sběratel očí série

Odpočítavanie začalo. Alexander Zorbach, novinár a bývalý policajt, má 45 hodín a 7 minút na to, aby našiel malého chlapca, ktorému zabijak vzal oko. Scenár je vždy rovnaký: mŕtva žena zviera stopky v ruke a zúfalý otec musí nájsť syna skôr, ako sa zadusí. Tentoraz zabijak nechal stopu – Zorbachovu peňaženku. Zberateľ očí ho vtiahol do hry... a čas beží.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Der Augensammler, 2010

Schamila
13.07.2018 4 z 5

Hodně kruté a hodně zajímavé, zase něco jiného, co stránka - je vše jinak, hlavně na samém konci - asi si přečtu i druhý díl... doporučuji!

bara9550
30.01.2018 4 z 5

Tohoto spisovatele jsem kdysi četla ještě na škole - knihu Šílená hra.

Byla jsem z ní tenkráte nadšená a potom bohužel na autora úplně zapomněla.
Jsem ráda, že jsem si, ač za dlouho, vzpomněla.

Kniha mě hned vtáhla do děje, nemohla jsem přestat číst, Konec se mi líbil moc - celé číslování a pojetí knihy je originální a líbí se mi, že si autor dal záležet i na takovýchto "detailech"

Hlavní postava je typický chlap, který musí vše řešit sám.
Není v jednoduché situaci a tak dělá si podivné věci.
Z čista jasna se u něj objeví slepá dívka, která se mu líbí, na své duši má také pár záplat a proto si možná tak rozumí.

Všechno se vyvine ke skvělému konci, kdy jsem bohužel už v půlce knihy věděla, kdo bude "sběratelem".
Neubralo tomu ale na mysterióznosti, musela jsem neustále přemýšlet, jestli tomu tak skutečně je.

Konec vlastně je a zároveň není, uvidíme, jestli se to dozvím v druhém díle.
Rozhodně doporučuji lidem, kteří mají rádi krimi, detektivky a nerozhodí je dětské oběti.

85%

Květ
04.01.2018 4 z 5

Vloni se mi od tohoto autora dostala do ruky knížka Izolovaný, která mě nadchla. Thriller Sběratel očí není dle mého názoru tolik chytlavý, ale i tak velice dobře napsaný a zajímavý. Vrah malých dětí rozehraje hru na schovávanou, podezřelým je bývalý policista, který aby unikl svému stíhání rozjede pátrání na vlastní pěst. Sledujeme příběh jak z vyprávění jeho, tak oběti, které dochází čas. Knížka netradičně číslovaná pozpátku nabírá na napětí a překvapí bravurním a nečekaným závěrem.

pastelka53
06.12.2017 5 z 5

Hned mi tato kniha padla do oka a proto se budu bičovat za to, jak dlouho jsem ji odkládala.

Závod s časem a zápletka, z které Vám spadne brada. Celou dobu nikdo netuší kdo je Sběratel a proč tak jedná. Na konci knihy jsem měla husí kůži a spadla mi brada.

Lovci očí ... těš se!

Aurorita
30.09.2017 3 z 5

Před touto knihou jsem od autora četla dvě knihy, jedna se mi líbila moc a druhá zase moc ne, doufala jsem, že tato kniha se mi bude také líbit, ale byla jsem z ní spíše zklamaná. Pro mne to prostě nebyl napínavý thriller, ale jen trochu akčnější detektivka.

Rubyn
28.08.2017 1 z 5

Neměl jsem sílu tuto knihu dočíst...v půlce jsem to vzdal.

karavela
09.03.2017 4 z 5

Mé první seznámení s panem Fitzekem a musím říct,že rozhodně nejsem zklamaná.Zajímavý a napínavý thriller.

KaiShun
25.02.2017 5 z 5

Zajimave, byl jsem ve finale nemalo prekvapen

Etule
20.02.2017 4 z 5

Musím přiznat, že dokud jim nezačaly odtikávat poslední minuty ultimáta, tak mě kniha nijak zvlášť neoslovila. Ano, četlo se to fajn. Člověk byl zvědavý, kdo je ten vrah, a musím přiznat, že mě opravdu nakonec on nenapadl. Dopisy od něj, nám ve finále vysvětlují, proč to vůbec dělá. A je pravda, že na konci jsem prostě jenom mrkala na prázdno a vstřebávala, jak to autor zakončil.
Přesto to není na plný počet hvězd. Jako by tam něco chybělo. Žádné mrazení se nekonalo. Ale možná jsem už znecitlivělá dnešní dobou, kde všude "vidíme", byť zprostředkovaně přes televizi, která si záměrně vybírá jen to zlé, tolik hrůzy. A nebo jsem otrlejší než jsem si myslela.
Číslování stránek mě dosti mátlo, ale nakonec to připisuji knize k dobru. S ničím takovým jsem se zatím ještě nesetkala. ;)
Byla jsem rozhodnutá dát tři *, ale vzhledem k tomu konci, ještě jednu přihodím.

jarin58
06.01.2017 4 z 5

Můj názor je ten,že nebýt postavy Aliny tak se ohodnocení většiny čtenářů sníží.Tá dávala knize šmrnc.Ale i jinak dobrý.

lalaserka
29.12.2016 5 z 5

Moc dobrá knížka, napínavá až do konce. Už jsem těším na pokračování. Je pravda, že jsem na začátku nepochopila to číslování ale známí mi to vysvětlil

Půca4
09.11.2016 4 z 5

Nápad skvělý, číslování stránek taky originální :D Ale pořád mi přijde, že tomu něco chybělo .. Každopádně se na další knížky od tohoto spisovatele moc těším! :)

rodak
21.10.2016 5 z 5

Výborné ,šlo to rychle za dva dny přečtené .Ten konec mne uzemnil.Vůbec jsem to nepředpokládal.Jsem zvědav jestli i pokračování bude taková jízda.

rengers
21.10.2016 4 z 5

Zajímavý nápad, včlenit do příběhu nevidomou postavu s vidinami do budoucna. Během čtení si člověk řekne, jaké to asi je nevidět!? Těžké je si to představit, až bych řek, že nemožné!

ankaras
11.09.2016 4 z 5

Kniha "Izolovaný" od tohoto autora mě opravdu dostala, a proto jsem se hned sháněla i po této a bohužel musím napsat, že děj byl o něco slabší a nedokázal mě tak vtáhnout.

škwor
18.08.2016 4 z 5

To číslování jsem absolutně nepochopila.. Někdo kdo by mi to vysvětlil? :)

happy-smile
03.08.2016 4 z 5

V této knize Fitzek sází spíše na detektivku než thriller a nevím, jestli je to dobře. To, že má jedna z postav jasnovidecké schopnosti, asi až tak nevadí. Aspoň se kniha snaží něčím odlišovat od ostatních podobného žánru. Tak nějak jsem ale měla pocit, že Filzkovy ostatní knihy byly o dost lepší.Ale konec to tak pan nějak vyrovnal, takže dávám čtyři.

martina4041
28.07.2016 4 z 5

Na doporučení a akci v kk jsem si koupila oba díly. první celkem zajímavé téma. ale ten konec, málem jsme hodila knihu z okna!! Mé první setkání s tímto autorem a ne poslední. Kniha po několika desítkách stránek dostala spád a pak to šlo jak lavina.

rubit
20.06.2016 3 z 5

Mě to přišlo až moc nereálné (vize jedné z hlavních postav, na kterých je děj částečně postaven), proto nemohu dát více hvězd, i když koncem si to autor hodně zpravil. To mě spadla čelist, nečekala jsem to, povýšilo to knihu o stupeň výš a vše začalo dávat smysl.

ThomasRuhe
28.05.2016 1 z 5

Po přečtení této knihy není opravdu nad čím jásat. Fitzekova schopnost vyprávět příběh je skoro nulová.Přitom úvodní zápletka je rozhodně zajímavá,ale co s tím pak Fitzek provádí je nudné, místy zcela nelogicky skáče v ději a nedokáže udržet napětí. Postavy se mnohdy chovají nesmyslně. Čas, který má hrát důležitou roli, zůstává po dlouhou dobu úplně nevyužitý, akorát mně ho Fitzek neustále otravně připomínal skoro před každou kapitolou.
A vrahova brutalita? Ženská zabalená v igelitové folii pod kterou jí hnije tělo a vrah ji udržuje při životě umělou výživou!Co je to za blbost?
To jsem měl chuť vyhodit tu knihu z okna. Prostě a jednoduše, tímhle u mně tento autor skončil.