(Že)nám

(Že)nám
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428995/bmid_ze-nam-qZI-428995.png 5 28 28

Ženám, které se někdy ztrácí. A zase nachází. Které potichu pláčou. A nahlas se smějí. Které si jdou přes všechny nejistoty a strachy za svými cíli. A kterým se občas zboří celý svět. A přesto vždy znovu vstanou. A dokáží se zpět. Postavit na vlastní nohy. Věnováno nám. // Ženám.

PerfectionistKa
11.02.2021 5 z 5

Přináším vám názor od někoho, nemá cit ani pro klasickou poezii, natož pak pro tu moderní. Nikdy jsem si nemyslela, že se do ní dobrovolně pustím nebo že mě bude bavit, ale stal se zázrak. Ne teda všeobecně, ale v případě téhle sbírky. Za tím, že moderní poezie úplně není úplně pro mě, si stojím pořád, ale tenhle poklad... ten mě prostě dostal. Miluju básně, které skvěle poukazují na mou podstatu feminismu, na tu, kterou podporuju. Přijde mi stále stejně důležité tohle uvádět, protože třeba aktuální novinka “Holky odnikud” prý tohle dost potlačuje - staví se k tomu stylem women over men. A tady jich bylo nespočet.

Moderní poezii, jak té insta, tak té knižní, plánuju nadále nevěnovat příliš pozornosti, protože nejsem její nadšenec, ale #girlpowerštinou (tohle slovo si asi nechám patentovat :D) mluvím plynule, takže tohle bylo nádherné. Feministický cit ve mně kvete a díky (Že)nám snad nikdy neuvadne, možnost každý den si z ní přečíst alespoň jednu báseň tomu dni hned dá hlubší smysl. Nám. Ženám. Děkuju.

Sabča92
03.02.2021 5 z 5

Po moderní poezii čas od času sáhnu. Po zklamání ze sbírky od Amandy Lovelace jsem chuť po čtení těchto knih neměla, ale IG profil této autorky mě přesvědčil a udělala jsem dobře. Autorka se spolu s Atticusem řadí k nejlepším z tohoto oboru. Její slova mě dokázala pohladit po duši a ve spoustě z jejích myšlenek jsem se našla. Už mám doma další sbírku a tou to rozhodně nekončí. Doporučuji

Nicoletta1681
27.12.2020 5 z 5

Krásná slova, která se ženou souzní, která ji popisují a která ji podporují. Jsem vděčná za to, že jsem ty slova četla a že jsem se v nich našla.

leník511
23.08.2020 5 z 5

Dokonalé

Andulino
07.08.2020 5 z 5

Tahle kniha mě rozplakala tolikrát jako žádná jiná. Životní pravdy a pocity nás žen, v tak krásném a jemném podání, často i vtipném. Bude hrdě vystavena v mé knihovně a často se k ní budu vracet (srdíčka na těch MÝCH stránkách jistě pomohou). Mám po přečtení jaksi chuť být poetická ☺️

Katte192
02.03.2020 5 z 5

Protože poezie od Báry má vždy smysl a větší hloubku. Vážně doporučuji všem a Baru děkuji, že píše.b

Bára Vencálková
česká, 1995