Železná spravedlnost

Železná spravedlnost
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136260/bmid_zelezna-spravedlnost-Tjl-136260.PNG 5 20 20

Tom Shanaghy býval drsný zabiják. Nadělal si příliš mnoho nepřátel a před nimi uprchl do kansaského městečka, kde právě potřebují neúplatného ochránce zákona. Tom si myslí, že je pro tuto práci jako dělaný. Nemá ani zdání, že do městečka míří pomstychtivý rančer, odhodlaný vyrovnat si s ním staré účty, i kdyby měl celé město zničit.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Alpress

The Iron Marshal , 1979

Luigi1
04.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Zajímavě podaný příběh Toma Shanaghyna,kterému umřel otec a on s matkou emigroval z Irska do Ameriky.Matka mu na lodi umřela a on neměl nikoho o koho by se mohl opřít.Tak se protloukal jak uměl.Rvačky a pomocné práce ho držely při životě.Z New Yorku musel utéct,protože nepřátel bylo mnoho.Tak jim unikl v nákladním vagónu z kterého ho vyhodil zřízenec.A teď se rozvíjí zajímavý přiběh.Doporučuji.

Janča1532
25.02.2020

Kniha se krásně četla,byla sem úplně vtahovana do děje,a četla jednim dechem.

soukroma
24.06.2019 4 z 5

Začátek mě moc nezaujal, další zápletka je ovšem napínavá detektivka. Kdo za tím vlastně všechno je? A to už se mi líbilo moc.

Pavlaj
14.04.2019 3 z 5

Nečte se špatně, ale proti sérii Sackettů je to slabý odvar. Trochu moc překomplikovaná zápletka.

alnahu
04.11.2017 4 z 5

Další dobrý dobrodružný příběh .Příběh Toma Shanaghy dobráka a poctivce -rváče s ocelovými pěstmi se četl dobře.

Francoa
01.01.2016 5 z 5

Velmi dobře se četlo.Konečně trošku propracovanější charaktery postav.Správně akční s troškou detektivní dedukce.Lajdácká práce pracovníka, který psal o čem kniha je.V tomhle nakladatelství, jsem se s tím už několikrát setkal.Dobrý svižný western.

9mm9
16.06.2013 5 z 5

Další super western z pera mistra žánru.

Kron
21.05.2013 5 z 5

Kniha startuje v New Yourku a úplně se mi vybavuje New Yourk jako z filmu Gangy New Yorku a pak se děj přesouvá na západ. Moc pěkná knížka, kterou jsem zhltnul téměř jedním dechem.

sackettboy
09.04.2013 5 z 5

Aj keď som sa tentokrát ťažko rozbiehal neskôr som knihu z rúk nepustil, kým som ju nedočítal. Detektívka z Divokého západu, obsah moc nezodpovedá anotácií knihy.

witko
05.03.2013 5 z 5

Další vynikající western z pera mistra tohoto žánru.

Martin1974
16.01.2013 5 z 5

Western s tak trochu kriminálnou zápletkou, napísaný ľahkým čítavým spôsobom, ktorý je pre L´Amoura typický. Fanúšikovia tohto autora určite nebudú sklamaní.
A ešte jeden postreh. Ten, kto písal horeuvedenú noticku, mal by si najprv prečítať knihu, pretože nesedí.

westerny

Louis L'Amour