Žena v okně

Žena v okně
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357602/mid_zena-v-okne-G6x-357602.png 4 1592 1592

Anna Foxová žije sama, uzavřená ve vlastním světě. Ze svého domu nevychází, dny tráví popíjením vína, sledováním starých filmů… a špehováním sousedů. Jednoho dne se do domu přes ulici přestěhují Russellovi, na pohled normální rodina. Jenže pak Anna zahlédne něco, co neměla. Její už tak nejistý svět se začne rozpadat a na povrch vypluje šokující tajemství. Co je pravda? Co představa? A kdo je v nebezpečí? Jedno je jisté: nikdo a nic není takové, jak se zdá.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

The Woman in the Window

marketa536
15.05.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala od začátku do konce. Nebylo lehké se od ní odtrhnout. Myslím si, že má nízké hodnoceni neprávem :)

Šmoulinka1980
14.05.2019 5 z 5

Docela mě překvapuje to nízké hodnocení knihy! Já si čtení opravdu užila, moc mě příběh bavil a byla jsem velmi zvědavá, jak to celé nakonec bude - má Anna opravdu halucinace z pití alkoholu a užívání léků nebo se situace opravdu staly a kdo je potom viník? Myslím, že dokonale byla také popsána agorafobie - strach z prostoru mimo domov. A jestli na začátku má kniha pozvolný rozjezd, tak posledních cca 50stran je neskutečný "fičák" ;-). Moooc doporučuji všem, kdo mají rádi psychologické thrillery!

akinomV
12.05.2019 3 z 5

Nemohla jsem se moc začíst, až konec začal být zajímavý. Celkově to byl spíš průměr.

Vesmich
10.05.2019 3 z 5

Audiokniha byla ve slevě a přede mnou dálnice D8, což je o nervy a tak se to hodilo. Je to takový ten příběh o paní, které hrabe a my se máme dozvědět jak moc a proč. Dozvíme se to, ale trvá to dlouho, až tak dlouho, že jsem se přistihla, že mě to začíná být jedno, ale jsem v autě pořád a něco tam dělat musím. Očekávala jsem (o mnoho hodin později, protože se to nekonečně vleče) , že vzhledem k její mnohokrát avizované profesi, se třeba NĚCO konečně stane, kde hlavní nehrdinka předvede své profesně výjimečné kvality. Nepředvedla. Ale tak zase na ty cesty to jde...

knih.sasa
03.05.2019 2 z 5

Nějak me nezaujala. Oddechovka, ale moc mě nebavilo to špehování sousedů. :-)

vladenask
22.04.2019 5 z 5

Skvělá, nešlo odložit a překvapivý závěr

evasamankova
18.04.2019 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Asi nejvíce oceňuji naprosto přesvědčivé a zcela reálné vykreslení agorafobie. Hned v závěsu pak překvapivý konec, uvěřitelnost a při zpětném pohledu vlastně i výbornou a detailní propracovanost.

Allla9
18.04.2019 5 z 5

Po dočtení knihy jsem dlouho seděla a přemýšlela. Skvěle popsané pocity a prožitky ženy, která má psychické potíže. A závěr knihy ? To je jedna velká dokonalá smršť.

natii-vanilkova
17.04.2019 5 z 5

Hlavní hrdinka mi byla velmi blízká, protože sama trpím agorafobií, takže jsem s ní opravdu prožívala cely příběh. A knížka byla skvělá, konec jsem vůbec nečekala! Byla jsem celou dobu napjatá a cekala jak to dopadne. A 2019 bude zfilmována, Jupí

Premek77
10.04.2019 2 z 5

Nepůvodní, ale velmi solidní thriller, inspirovaný Hitchcockovými filmy (hlavně tím, který nepřiznává - Oknem do dvora). Párkrát velmi pěkné problematizování věrohodnosti hlavní hrdinky. Mohl bych psát víc, ale nechci spoilerovat.

Daduna
04.04.2019 4 z 5

Vlastně ani nevím, co napsat. Kniha nebyla špatná, to ne. Párkrát se tam našly nudné pasáže a od nějaké doby už tušíte, kdo je pachatel. Jinak si myslím, že vcelku povedená kniha. Určitě neurazí.

Zoui
31.03.2019 4 z 5

Prvních asi sto stran mě moc nenadchlo. Potom se ale knížka četla čím dál líp. Ke konci jsem ji nepustila z rukou. :)

soupik2012
30.03.2019 5 z 5

Mám ráda pozvolné tempo a postupné odkrývání záhady. Takže tato kniha mi velmi sedla. Možná mohla být trošku kratší, protože některé pasáže se zbytečně natahují, nebo dokonce opakují. Závěr se dal očekávat, protože to tak je skoro pokaždé, což mi dost vadí. Nepůsobí to vůbec přirozeně. Poslouchala jsem audioknihu a knihu znamenitě čte paní Kateřina Veselá. Ovšem ruchy v knize jsou dost zbytečné. Především různé kroky, nebo zvuk otevírání vína atp. Působí to spíš rušivě než aby to audioknihu obohatilo.

Nel.K.
28.03.2019 3 z 5

Alkoholičky v trillerech jsou dnes opavdu v módě, hned od začátku jsem v této knize spatřovala inspiraci Dívkou ve vlaku, na druhou stranu ale, přestože tyto typy postav nemám nějak zvlášť v oblibě, se mi kniha jako celek docela líbila. Nebyla sice zvlášť bohatá na množství postav, ale i tak mě konec trošku překvapil a úplný závěr potěšil. Spíše oddychové čtení, pokud jste schopni odpustit hlavní hrdince, že je většinu času trochu mimo a ztrácí se mezi realitou a výplody své mysli..

kob
26.03.2019 3 z 5

Poslední dobou mi dost vadí hlavní postavy knih, které pijí nebo drogují a pořád jsou nějak mimo. Už jsem byla docela naštvaná, že je to zase tak, ale musím uznat, že poslední třetina knihy byla zajímavá a konec překvapivý.

Chesterton
26.03.2019 2 z 5

Za mě spíš psychodrama než thriller.
S knihou bych asi neměla trpělivost. Poslouchala jsem jako rozhlasovou četbu s dobře vybraným hlasem Heleny Dvořákové, která mi doktorku Foxovou přesvědčivě zpřítomnila. Přesto jsem se, stejně jako ústřední postava, potácela po celou dobu "od Merlotu k psychofarmakům a zpět". Já tedy od tří hvězd k hodnocení 'odpad', které dávám knihám s krajním odporem.
Psychothriller a podobné hrátky s lidskou psychikou považuji za pohyb na ostří nože a zároveň trochu příliš hrubou náhražku reality. Záleží na každém, co si od tohoto žánru slibuje.
Tož za mne jednu hvězdu za poměrně přesvědčivé a realistické líčení agarofobie, paniky, rizik virtuálního světa a závěru, který jsem neočekávala. A jednu za závěrečnou naději. "Zavírám oči, znovu je otevírám a vstupuji do světla."

jana4674
26.03.2019 4 z 5

První asi tři kapitoly jsem nevěděla, jestli je to realita nebo bludy a myslela jsem, že knížku asi nechám ležet. Ale pak se to nějak zlomilo a nemohla jsem přestat číst :) Zdlouhavější popisy mi nevadily, naopak, dělá to knížku právě napínavou a dokáže vás to přesně hodit do prožitků hrdinky. Závěr super, určitě bych to netipla. Za mě perfektní thriller.

Agatha84
25.03.2019 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné (alespoň rozhodně ne tolik, na kolik by se dle převažujícího hodnocení mohlo zdát :-). Možná je lehce otravné, když od počátku tušíte, kam se směřuje, nebo když dokola čtete popisy toho, co hlavní hrdinka vypije a co zrovna dělá kocour :-). Nicméně autorovi se zcela podařilo vtáhnout mě do děje, a to je podle mě to hlavní!

Jůzlina
19.03.2019 4 z 5

Musela jsem být trpělivá prvních asi 50 stránek, ale potom se děj rozjel a knihu jsem dočetla velmi rychle. Konec příběhu byl nečekaný. Super..

Movego
17.03.2019 4 z 5

Ten začátek se celkem vlekl, hlavní postava mi občas lezla na nervy ale od druhé třetiny jsem knížku už nemohl odložit a ten konec jsem opravdu nečekal!