Ženich - uživatelská příručka
Shandon Fowler
Jak přežít a pokud možno si i užít vlastní svatbu. Nikdo nepřipraví vaši svatbu lépe než vy! Díky této příručce! Konečně! Komplexní průvodce pro dokonalou přípravu vlastní svatby je tady! Pryč jsou dny, kdy jste mohli jen nečinně přihlížet a nechat vaši snoubenku naplánovat a zařídit celou svatbu. Dnešní ženichové již mají na svých bedrech nespočetné množství úkolů, kterých se ale mohou díky této příručce se ctí zhostit. Od zajištění organizované zábavy a plánování slavnostní tabule až po sehnání svatební kapely či uklidňování hysterických členů rodiny. Tento manuál moderního ženicha vám prostě odpoví na všechny vaše otázky. I na ty nejnáročnější: Jak na svatební hostině usadit vzájemně nekompatibilní hosty? Co mám vyžadovat po svatebním fotografovi? Proč moje snoubenka vyšiluje? Mám ignorovat rady své budoucí tchýně? Co za mne můžou udělat moji kamarádi? Ničeho se nebojte, veškeré odpovědi a řešení najdete v této knize!... celý text
Osobní rozvoj a styl Rodina
Vydáno: 2017 , CPressOriginální název:
The Groom's Instruction Manual: How to Survive and Possibly Even Enjoy the Most Bewildering Ceremony Known to Man, 2007
více info...
Přidat komentář
Na jednu stranu dobrá kniha, která na knižním trhu svým obsahem nejspíš chyběla. A ano, párkrát jsem se při čtení pousmála (v dobrém slova smyslu).
Na druhou stranu hodně “podkopává” roli ženicha na svatbě i přípravě (pokud platí nevěstini rodiče svatbu, což je ve větší či menší míře přežitek, tak možná se to dá v jisté míře pochopit, ale když si ji platí snoubenci sami, tak mi to přijde dost zvláštní a velmi nespravedlivé vůči ženichovi, neb je to i jeho velký den). Dále je trochu na pováženou to, co se píše o závěti na straně 182 (víc se k tomu raději vyjadřovat nebudu, neb je to na déle a toto má být knižní recenze, nikoliv hodnocení souladu s českým právním řádem- je to překlad, ale text se občas vymezuje vůči tomu, že takový zvyk je jen v Americe a u nás v ČR nikoliv, takže snaha o aktualizaci tam prostě byla a je)-k tomu tedy při hodnocení nepřihlížím, neb je to spíš nešťasně napsané (působí to dojmem, že to chtěl překladatel napsat co nejstručněji, aby náhodou nešlápl vedle, což se mu nedopatřením trošku povedlo).
Obecně četby této knihy nelituji. Dozvěděla jsem se spoustu nového. Před četbou knihy jsem považovala výběr snubního prstenu i samotné zásnuby jako dost náročnou záležitost, ale ve skutečnosti je to snad ještě náročnější (přiznávám, že v prstýncích nejsem odborník) a některé záležitosti, které dle knihy řeší spíš muži, si asi vezmu na starost já. Kniha obsahuje pár praktických rad i “cvičení”/úkolů (např. jak vybrat správně svědka pro muže, které hosty pozvat a které nikoliv atd.), jež jistě také se snoubencem-nečtenářem vyzkoušíme, ačkoliv termín svatby zatím máme za více než rok (a již nějaký čas od samotných zásnub uplynul). Doporučuji přečtení knihy i nevěstám, ať si udělají představu, co jejich milý prožívá, co mu mohou svěřit za úkoly (např. zasedací pořádek je dle knihy spíše mužskou záležitostí), protože věřím, že nevěsty, které
považují svatební hostinu i následnou párty za alfa a omegu všeho a svatbou až nezdravě “žijí”, výše uvedené skutečnosti vědět nemusí, jak jsou jaksi pohroužené do svatebních příprav, které nejsou vždy snadné, ani když svatební oslavu neprožívají a drží se při přípravě striktně “na zemi”.
Shrnutí: Za snížení úlohy ženicha musím ubrat jednu hvězdičku, neb mi přijde, že toto hlavní poselství protkané knihou je nerovnoprávné a nespravedlivé vůči mužům. Občas jsou některé ilustrace nadmíru komentované textem, byť je již z ilustrace vše zcela zřejmé; za to strhávám půl hvězdičku, avšak nakonec zaokrouhluji na čtyři hvězdičky (když zde není možné udělovat půlhvězdičky); to kvůli tomu, že někdo na muže myslel a vydal jim příručku ke svatebním přípravám, svatbě i manželskému životu (velice okrajově, ale když se nad tím jako žena zamyslím, tak by se mi to líbilo a domnívám se, že by v knize uvedené posílilo vzájemný vztah /v knize podkapitola: péče o vztah/).