Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2945 2945

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You, 2015

v.july
22.07.2019 3 z 5

Me tento dil neprisel nijak nudny, ano je zdlouhavy a nektere postavy me vylozene iritovaly, ale jinak jsem si cteni uzila. Jeden destivy den a mela jsem ji prectenou. Neurazi a nenadchne

KatkaZ
19.07.2019 3 z 5

Tento díl mě bohužel dost zklamal, přišel mi hodně přehnaný. Vůbec jsem si nedokázala představit, že toto je ta skvělá Louisa z prvního dílu.

Acquenta
18.07.2019 4 z 5

Nejdříve jsem četla první díl, poté třetí a druhý až nakonec. Vůbec to nevadilo, aspoň jsem byla v obraze , jak to bylo se Samem. Psáno pěkně, Jojo to jinak ani neumí, ale musím dát prostě o hvězdičku méně, příběh s Lily mě docela nudil :-(

majík1
15.07.2019 3 z 5

nic zvláštního- neurazí - nenadchne

Malíček
14.07.2019 5 z 5

Jojo Moyes píše svižně a velmi čtivě. Kniha se mi moc líbila, i když první díl nepředčila, stejně byla dost dobrá.
Lou jako hlavní hrdinka mi sedla a jsem ráda, že vím, jak se vyvíjel její život dál.
Pokud se vám líbil první díl, rozhodně se pusťte i do tohoto. Nebudete litovat.

VeronikaKrake
14.07.2019 3 z 5

Kniha byla trochu jiná, než předešlý díl. Lou mi nepřijde tak zajímavá, ale o tom vlastně příběh je. Snaží se zůstat obyčejná a nevyčnívat, což v prvním díle fakt nebylo. Příběh už není tak tragický, proto může vzbuzovat méně emocí, ale mně se líbil. Hezky se to čte a jsou tam zajímavé scénky :).

Terry11
10.07.2019 4 z 5

...No, říká se, že blázni a filosofové mají vždycky pravdu. proto se blázni zavírají a filosofové nechápou...

už to samozřejmě nebyla taková pecka jako předcházející první díl, protože ten měl obrovské téma, ale i toto pokračování mě zaujalo. Jojo má schopnost utvořit děj pomocí epizodních postav, líbí se mi lehká ironie, s níž vypráví i ty tragické chvíle, Louisa mě baví svým nesmyslem pro oblékání, který ovšem tvoří její podstatu.

asperula
04.07.2019 5 z 5

První díl jsem přečtla už relativně dávno a tuto knížku jsem dlouho odkládala, protože jsem si nedokázala představit, jak by to vůbec mohlo pokračovat. Ale knížka mě příjemně překvapila. Vyšly najevo nové skutečnosti a příběh se stal velice zajímavým a knížka se mi líbila.

Pichoval
03.07.2019 3 z 5

Čtivý oddechový příběh.. Nicméně nebyl tak napínavý, jako prvni dil knihy...

michaela2338
01.07.2019 3 z 5

Nějak moc překombinované.

Ossinky
03.06.2019 5 z 5

První díl jsem viděla jen film ale tato kniha mě dostala, dojala i jsem se zasmála, za mě moc hezký příběh a těším se na Sama sebou.

Rosana
03.06.2019 5 z 5

Opět krásný a čtivý příběh. Moc fandím Louise a Samovi. A Jojo Moyes řadím definitivně mezi mé oblíbené autor(k)y.

vendysantos
01.06.2019 5 z 5

Tak druhý díl mě ani trochu nezklamal. Krásné pokračování, tento díl byl ještě dramatičtější - ztracená Lily, zraněný Sam; říkala jsem si, že dalšího Louisina přítele přece autorka zemřít nenechá. Hrozně mě dojala pasáž, kdy tatínek ukázal své ženě nohy po depilaci a dal jí tím najevo rovnoprávnost. A samozřejmě se těším na třetí díl Sama sebou, protože teď je Lou v New Yorku a vůbec nevím, jak to dopadne se Samem!

Mybooks
29.05.2019 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl Než jsem tě poznala se dá číst, ale třetí díl Sama sebou jsem sice rozečetla, ale nedočetla. Nebaví mě to, teda alespoň poslední dva díly, které mi přijdou zdlouhavé a ta výška knihy, když čtu jednu stránku, tak mi to přijde moc dlouho stráveného času.

speciale88
22.05.2019 4 z 5

Na první díl samozřejmě nemá. Kniha je plná zajímavých zvratů. Četla se dobře taková oddechovka na odpoledne.

Luis
19.05.2019 3 z 5

Zbytečně kýčovitý konec se k tomu moc nehodil a kniha mohla být klidně o něco kratší.

Adeelka32
11.05.2019 3 z 5

O něco slabší kniha než první díl (Než jsem tě poznala). Ale čte se dobře

martiline
01.05.2019 5 z 5

Opět nádherné dílo z pera autorky. Před časem jsem četla první díl této knihy "Než jsem tě poznala". Tehdy to se mnou tak zamávalo, že shlédnout film bylo nemožné, už by toho bylo prostě na mne moc. Ale teď ... když jsem byla asi v půli knihy "Život po tobě", jsem se odvážila. Bylo to dojemné ... a silné.
A i teď jsem četla jedním dechem.

Radka1911
23.04.2019 5 z 5

Další dojemná a prudce čtivá knížka z pera oblíbené spisovatelky. Dílo bylo skvělé a čtení jsem si moc užila.

kevicka
13.04.2019 2 z 5

To je přesně ta kniha,když se mi nechce nad ničím přemýšlet...tady nemusíte(-: