Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2900 2900

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You , 2015

mekkejla
18.12.2018 3 z 5

Tak na první díl to samozřejmě nemá ani náhodou. Ale je to opravdu čtivé a Louisa je moje oblíbená hrdinka, tak by na jednu stranu byla škoda její postavu ještě nějak "nevyužít". Určitě si časem přečtu i poslední díl.

bongie
06.12.2018 2 z 5

Kniha čtivá, ale absolutně nenadchne. Těží z příběhu prvního dílu "Než jsem tě poznala" a jedná se o dosti umělé nastavování ničeho.

Graces
06.12.2018 2 z 5

No.. Co na to říct, je to kniha plná překvapení. Líbilo se mi jak se k tomu Kamila nakonec postavila.. A Luise obdiv. Jinak nic hvězdného to asi není, zastínit Me before you to asi nemělo a nemůže.

Veronika.Lap
06.12.2018 3 z 5

Druhý díl o hlavní hrdince Luise a musím říct, mírné zklamání se dostavilo. Hlavní zápletka alá Willova dcera mě moc nenadchla, natož snaha vykreslit situaci ve stylu, že kdyby tu byl Will určitě by jí pomohl/ochránil/měl rád/ujal se jí...nevím. Podle toho jak jsme poznali Willa v minulém dílu by svoji dceru třeba ani nechtěl vidět :) kdo ví. Dějová linka se Samem mě ale bavila a Sama jsem si oblíbila. I přes mírné zklamání se chystám na třetí díl.

Amitiel76
29.11.2018 3 z 5

Po přečtení knihy "Než jsem tě poznala" jsem začala okamžitě shánět druhý díl. Byla jsem z knihy totiž tak nadšená, že jsem prostě musela vědět, jak to s Louisou bylo dál....
Ale toto? Psala to vůbec Moyesová? A kde že je vlastně ta Louisa? V knize jsem ji totiž vůbec nepoznávala....
Toto prodloužení knihy, mi přišlo naprosto zbytečné. Nezáživné, utahané, bez šťávy.Jak já se při tom čtení nudila!! Pořád jsem čekala na nějaký ten rozjezd. Na nějakou skvělou emoční linku, jak jsem u autorky zvyklá. Ale bohužel. Než jsem se nadála, byl konec.... A já si říkala, tak tohle jsem si mohla odpustit. Pro mě zklamání :-(

Petra21
19.11.2018 3 z 5

Je to přesně ten typ knihy, kterým jsme věrné jen kvůli filmové Louise...

Micha-Él
19.11.2018 3 z 5

Z knížky mám smíšené pocity, začnu tedy těmi pozitivními. Příběh je stále velmi čtivý a příjemný, zápletka s Lily byla úžasná. Lou se mi taky celkem líbila, ale asi jenom do čtvrtiny mi přišla jako ta Lou z minulého dílu. Pak už děj začal být hrozně rozvláčný a hlavně bylo do očí bijící, že Jojo píše pokračování kvůli fanouškům, tudíž to pak celé vypadalo dost nepřirozeně. Nevím, knížka jako taková se mi docela líbila, dokonce beru i to, že navazuje na dokonalou jedničku, které ale kvalitou nesahá (s prominutím) ani ke kotníkům... Ale trochu mi uniká, proč musel mít příběh 400 stránek, když už v půlce bylo jasné, jak dopadne? A pak veškerá ta smontovanost - nehoda Lou, Lily, záchranář, ale co následovalo potom, mě nudilo, nebýt poutavého stylu autorky. Přitom se ze zápletky dalo vytěžit hodně, jen kdyby autorka netrvala na těch 400 stranách! Konec mi přišel divný úplně a zase mi tam vadí předtucha toho, že si autorka nechávala otevřené dveře k "Still me". Během čtení mě napadla dějová podobnost s "Oliverovým příběhem" od E. Segala, který mi ve srovnání s "Životem po tobě" přišel nenucený. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale kvůli výše zmíněným negativům nakonec dávám 3* :)

Poetika_slov
14.11.2018 3 z 5

Krásný příběh, ale ve srovnání s předchozí je trochu slabší. Každopádně se to pěkně četlo. ????

Zuzka12627
12.11.2018 4 z 5

První díl je pro mě nejlepší..ale i tento druhý není špatný..určitě stojí za přečtení..

Marcela52
12.11.2018

Autorka v pokračování příběhu, kde hrdinka ztratí těžce postiženého milovaného muže, dokázala přesvědčivě popsat, jak těžké je žít bez toho, koho jsme milovaly. Myslím, že se jí podařilo opět namíchat zdařilý romantický koktejl, který dojme, pobaví i donutí k přemýšlení. Dobrý konec vše vyřeší, takže i přes velmi dramatické situace, si čtenář oddechne a řekne si, že to někdy v životě může i dobře dopadnout, pokud máme štěstí a také pokud se o to trochu přičiníme...

EvikU.
09.11.2018 4 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Pokračování bylo dobré, první díl mě sice víc zasáhl, ale i tento byl povedený. A rozhodně čtivý. Už se těším na třetí díl.

Sambóši
08.11.2018 4 z 5

Na ženský román fakt dobrý: sex, přestřelka, honička v autě...
První díl končil tak ,že se Lou otevřely nové obzory, cestování, vzdělání měla peníze, takže to vypadalo, že už bude všechno dobrý, ale moc se to nedělo... Líbilo se mě jak Jojo vykreslila charaktery jednotlivých postav s jejich smyslem pro humor. Čteno velmi dychtivě.

preny
06.11.2018 3 z 5

Na první díl to nemá,ale špatné to rozhodně není,bavili mě Louisini rodiče,ti mě fakt rozesmáli k slzám. Sam byl chlap,kterého by si přála potkat snad každá žena. Kniha stojí za přečtení.

ivana02
26.10.2018 4 z 5

Druhého dílu jsem se dost obávala a s přečtením váhala. První díl se mi líbil víc, ale to je logické. Téma bylo originální, tato kniha pouze navazuje. Ale rozhodně ne špatně. Nápad s objevenou dceru je výborný, milostná linka není přehnaná. Velká škoda, že anotace toho tolik prozradí, já si ji naštěstí přečetla až nyní. Komu se líbil první díl, ať si určitě přečte i tento.

veronika8042
22.10.2018 5 z 5

Perfektní pokračování prvního dílu. Konec prvníh dílu jsem celý probrečela a tohle pokračování nebylo jiné.
Přiznávám, že bylo poněkud depresivní, ale kdo by se tak necítil, kdyby ztratil druhou polovičku. Vcítila jsem se do hlavní postavy.
Při čtení vystřídání emocí, za mě perfektní! Rozhodně si někdy přečtu ještě jednou.
Moc děkuji této autorce za všechny její napsané knihy, jelikož jsou úžasné! :)

Manifest blech
11.10.2018 2 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá po povedeném prvním dílu, ale upřímně to bylo velké zklamání. Hodně slepovaný děj, doufám, že pokračování Sama sebou bude o dost lepší a náležité uzavření.

DoDidDone
29.09.2018 5 z 5

Předně bych rád napsal, že ze všech knih, které jsem od Jojo Moyes přečetl, jsem nečekal, že k nějaké bude existovat pokračování. Příběhy byly vždycky uzavřené a dobře zakončené. (Pokud bych bral v potaz knihu, u které bych viděl potencionální pokračování, asi bych pokukoval po Krasojezdkyni a to jen proto, že konec sice řekne, co se stane, ale jistota taková být nemusí. :)) Po přečtení Než jsem tě poznala jsem nějak nepochopil tolik popularity, kterou kniha odnesla. (A teď mě neukamenujte :D) Příběh byl napsán na jedničku, ale chybělo tam něco, z čeho bych nemohl spát a pořád chtěl číst. (Zdravím G, Flynnovou a S. Kinga. ;) :D). Ale to, co mi chybělo v prvním díle, ten druhý vynahradil a pokud se podívám zpětně a zhodnotím obě knihy, Život po tobě u mě vede. :)

A důvod spočívá v tom, že mě zaujalo téma a příběh navíc začíná akcí – znám hlavní hrdinku, znám hlavní postavy, bolesti z minulého dílu, proto jsem byl o další seznamování ochuzen a tolik mi to nevadilo. Prvních padesát stránek mi připadalo opravdu úžasně napsaných. Pak to trochu pokleslo, ale ke konci se vše vrátilo do původních kolejí. Líbí se mi, jak autorka popisovala depresi a truchlení po důležité osobě. Bylo to moc hezky napsané. Od skupinové terapie po Sama a chození do práce ve skřítkovské uniformě. Lily jsem chtěl původně korunovat jako tu nejméně sympatickou a nejvíce otravnou teen postavu, ale nakonec se taky dala snést. :)

Co se mi líbí na obou knihách (a snad bude i na té třetí), je, že se dotýkají důležitých témat a nutí člověka přemýšlet, co by dělal, kdyby byl v kůži dané postavy. Život po tobě mi dal spoustu dobrých citátů a úvah a za to dávám pět hvězdiček. V této knize jsem se s hlavní postavou více shodnul a lépe ji chápal. Série má pro mě stoupající tendenci a baví mě čím dál víc, ale i tak doufám, že autorka třetím dílem skončí a Jojo se opět vrhne na nové postavy a zápletky. :)

MOmoMO
19.09.2018 5 z 5

nebudu porovnávat s prvním dílem, protože je nepřekonatelný. Trvalo mi tak do půl knihy než jsem se do toho dostala, ale pak.. pak to bylo opravdu skvělé.. pocity se ve mě střídaly jako na houpačce. Chvíli jsem se smála, chvíli brečela a díky tomu dávám pět hvězd. Mám moc ráda, když ve mě kniha vyvolává emoce .. za mě dobré :)

Kiki22
19.09.2018 3 z 5

Čtivé to bylo, ne že ne, ale první polovina knihy byla hóódně natahovaná. Byla pro mě plná klišé, otřepaných frází i námětů - po Willově smrti se objeví jeho dcera, která dá Louise důvod vzchopit se, už jen to samo o sobě je podle mě v tomto žánru okoukané. Druhá polovina ale nabrala spád a docela mě chytla. Ovšem vztah Louisy a Sama mě až tak nebral, mnohem lepší bylo sledovat vztah jejích rodičů po matčině feministickém prozření. Kniha měla ukázat, jak člověk tápe, hledá se a hojí se po ztrátě někoho blízkého, ale tady se to prostě moc nepovedlo.

hapac
14.09.2018 4 z 5

Tak předchozí díl byl opravdu hodně, hodně romatický, ale i přesto se mi pokračovaní četlo dobře.