Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2945 2945

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You, 2015

makyla
22.07.2018 2 z 5

Zamilovala jsem si ústřední dvojici v knize Než jsem Tě poznala. Když Lou četla v Paříži dopis od Willa, ano, i slzička mi ukápla. S tímto pokračováním mi to vůbec nesouznělo. Jako by to nebylo pokračování předchozí knihy. Vůbec mi kniha nesedla a přiznám se, kdybych si tady nepřečetla pár komentářů k Lilly, úplně bych na ni zapomněla. Tím pádem nejen na ni. Za mě toto pokračování nemělo vzniknout a Jojo měla nechat pokračování na našich fantaziích. Knihu pošlu dál, k té se nevrátím s jistotou.

stavinohova
18.07.2018 5 z 5

Krasne pokracovani. Jednu chvili jsem si rikala jak je Lou “blba”, pak zas ze vi co dela... je to proste takova ta knizka ktera je oddychovka, dobre se cte a konec je fajn ;)

mala.bloncka
18.07.2018 4 z 5

Stejně tak fajn jako předchozí díl, ikdyž konec byl silně předpovídatelný :) a docela dost "americký happyend". Ale líbila se mi..

markéta88
17.07.2018 5 z 5

Nez jsem te potkala me dostala chytla za srdce. Pokracovani jsem precetla jednim dechem, ale ten konec....
Nezbyde mi nic jineho nez cekat na treti dil...;)

Niu
16.07.2018 3 z 5

Ani jsem se nějak nepídila po tom, jestli existuje pokračování a najednou mi přistála knížka od mé kamarádky na stole. Jj, závěr první knihy sliboval velké změny ... Abych řekla pravdu, tak knížka se četla dobře, vlastně skoro sama :o), ale tak nějak to nebylo to, co bych čekala. Moc se mi tam nelíbila Lily, jako by celou tu knihu spíš znevážila svým chováním. Až moc se to tlouklo s Louisou. Nejvíc jsem se asi zasmála u změny Josie, to mi fakt přišlo vtipné. No a kdo by nechtěl poznat záchranáře Sama, že jo :o) Na dokreslení příběhu, co že se to s nimi všemi stalo, asi dobré (za tři), ale možná by některé knihy měly zůstat otevřené a nesnažit se vždy o další trilogie, pentalogie, ... Kdo ví, třeba při jiné náladě spisovatelky by byla Louisa uznávanou návrhářkou a dobyla by přední přehlídková mola :o)

Skatty
09.07.2018 5 z 5

Naprosto skvělá, romantická, dojemná, humorná. Skvělé čtení na dovolenou, kdekoliv. Moc jsem se pobavila. Vřele doporučuji všem romantickým srdcím.

Zuzanka46
08.07.2018 3 z 5

Lou je strašně sympatická postava, která mě bavila i ve druhém díle. Musím ale říct, že z mého pohledu tam těch nehod/neštěstí bylo už nějak moc... Když byl jistý happy end, tak jsem už posledních pár stránek ani nečetla

Ronny97
07.07.2018 5 z 5

Skvělé pokračování knihy Než jsem tě poznala :) Lou mi přirostla k srdci a jsem ráda, že se jí podařilo překonat Willovu smrt. Lily mi ze začátku lezla na nervy, ale když jsem zjistila, proč se tak chová, tak jsem ji docela chápala.

NikolettaHole
05.07.2018 3 z 5

bylo to příjemné čtení, ale bez Willa to nebylo ono!

kiki11
28.06.2018 5 z 5

Říkala jsem si, že v nejlepším se má přestat, proto jsem si po dechberoucím prvním dílu knihu ani nechtěla přečít. Pak se mi ale po Lou začalo stýskat a tak jsem se do ní přece jen pustila. A můžu říct, že rozhodně nelituji.

"Než jsem tě poznala" se mi možná líbilo o chlup víc, ale "Život po tobě" mi taky hodně přirostl k srdci. Autorka si zachovala svůj typický humor, píše čtivě a poutavě, takže se čtenář nedokáže odtrhnout do samého konce.

Přemýšlím, jak hodnotit, jelikož 4* jsou málo, 5 zase moc... Kdyby tak šlo dát 4 a půl. :)

Těším se na další díl a doufám, že mě nezklame.

Simona99
27.06.2018 5 z 5

Pokracovani uspesne knihy "Nez jsem te poznala" me zaujalo vice, nez jsem cekala. Pribeh uz sice nebyl tak dojemny, ale uplne jsem se dokazala vzit do Louisy a jejich problemu...nemela to lehke, ale se vsim se dokazala nakonec bezvadne vyporadat :)

Francesca14
21.06.2018 3 z 5

Z autorčiných knih podle mě rozhodně jedna ze slabších. Já osobně nemám moc ráda ani první díl a tenhle mi co se úrovně přišel tak nějak podobně. Čtivý, místy vtipný a chvílemi dojemný, ale byly tam pasáže, které mě nebavily a přišlo mi, že kdyby se kniha ještě trochu víc proškrtala a o něco zkrátila, rozhodně by to ničemu neublížilo. Louisa je ale sympatická hrdinka a pokud mě něco vážně bavilo, tak to byly slovní přestřelky v Kruhu nového začátku, protože ty mě vždycky pobavily. Nebylo to špatné, ale četba ve mně nezanechala nějaký silný dojem.

swon
17.06.2018 3 z 5

Tak trosku limonada, ktera vas neurazi, ale ani nenadchne. Typicky oddechovy roman pro zeny, ktery ale rozhodne nema ten presah a nenuti vas se tak zamyslet jako v pripade Nez jsem te poznala.
Pro me nejvetsi favorit rozhodne zachranar Sam.
Cetla jsem v anglictine, je to velmi schudne, clovek se u toho nemusi trapit se slovnikem v ruce.

Hyjoska
16.06.2018 2 z 5

Myslím si, že autorka tímto pokračováním udělala velkou chybu. Původní příběh byl krásně zakončený, nepotřeboval žádných dodatků. Místo toho je tu jakýsi divný příběh vpodstatě o ničem. Celou knihu jsem přemýšlela, o čem to teda jako má být, celé mi to přišlo zbytečně uměle vykonstruované a předvídatelné. Za mě velké zklamání a naštvání.

Tessina
13.06.2018 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Nejvíce se mi líbily scény, kdy hlavní hrdinka chodila oblékaná, jako Irská skřetí prostitutka (pracovní uniforma).

Simi129
11.06.2018 4 z 5

Spokojenost. Dle očekávání.

KnihomolkaEva
08.06.2018

Nějak výrazněji mě zaujala jen zápletka s fotkou Lily, jinak se mi první díl líbil mnohem víc.

Asheen
08.06.2018 3 z 5

Není to tak silné, občas je to strojené, ale je to moc milé, příjemné ke čtení, žádné zásadní zádrhely. Užila jsem si každou stránku.

Ivka14
07.06.2018 4 z 5

Knížka mě několikrát překvapila. Ale v některých ohledech mě i zklamala, prostě první díl byl excelentní, ale tento díl už nebyl ten , u kterého bych se zasmála. Ikdyž to dopadlo zřejmě dobře, chtěla bych, aby napsala i třetí knihu

Space.Junkienka
03.06.2018 2 z 5

Jako vždy jsem potřebovala trochu změny po všech těch vraždách a jelikož když už s něčím začnu, tak to i dokončím, tak jsem se vrhla na další knížku od Jojo...Nebylo to špatné, všechno tak nějak dávalo smysl, ale stačily dva večery a rychločtení... Možná jsem toho dost přeskočila, ale bylo to jako u nějakého slabšího seriálu...I když jste pár dílů neviděli, tak stejně víte, o co jde....