Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2901 2901

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You , 2015

martina2704
24.07.2017 4 z 5

Jednička je lepší. I tak ale nemůžu říct, že by se mi Život po tobě nelíbil, pouze ten příběh byl slabší. Zhltla jsem to za jedno odpoledne, posledních sto stran bych klidně zkrátila a něco vypustila, ale jinak je to fajn oddechovka.

Reldnis
24.07.2017 5 z 5

I druhý díl mi dokázal vzít dech a vtáhnout mě opět do světa Louisy, který mě nikdy neomrzí. Tahle kniha je důkaz, že i po smrti milovaného člověka jde život dál..

maya.taufer
24.07.2017 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala. Čekala jsem lepší pokračování, ale jako vždy a u všeho ,,Jednička je nejlepší!"

Jindřich osmý
21.07.2017 5 z 5

Zajímavý vývoj příběhu.

marlenma
21.07.2017 4 z 5

Pěkná oddechovka na léto.

Tesssay
20.07.2017 4 z 5

Přečetla jsem první díl - Než jsem tě poznala...a hned jsem si šla koupit ten druhý, protože jsem prostě MUSELA vědět, jak to bude s Lou Clarkovou dál. Musím říct, že mě kniha nezklamala a nechci hodnotit, jestli byla lepší nebo horší než první díl. Je to prostě jiný příběh, kde se pouze opakují osoby z prvního dílu. Je to příběh o "životě po tobě", o tom, jak se vyrovnat se ztrátou velmi blízkého člověka a prostě "žít dál". Mně osobně se kniha líbila a velmi dobře se četla...něco mi dala a jsem si jistá, že se k ní po čase znovu a ráda vrátím.

zacatecnice
19.07.2017 3 z 5

Po precteni negativnich komentaru a hodnoceni ve FB skupine 'Co cteme' jsem od toho necekala opravdu nic a byla jsem mile prekvapena. Libila se mi skoro stejne jako prvni dil. Jen postava Lily mi byla tak protivna, ze jsem uvazovala, ze knihu odlozim, ale jsem rada, ze jsem to neudelala. Je potreba si rozmyslet, co od toho ocekavate - ja chtela odpocinkovku na plaz a tu jsem dostala. Na konci jsem si poplakala dokonce (mnohem) vic nez u prvniho dilu. Ale to bude asi tim, ze velmi spatne snasim tema smrti a vyporadavani se s ni.

karolinalet
18.07.2017 2 z 5

Knihu bych charakterizovala jako "nejprodávanější zklamání roku". Bylo mi velice líto, že polovina knihy je o erotických scénkách, ve druhé polovině se Lou ještě nemůže vyrovnat se svou ztrátou. Kniha samotná by možná ani nebyla tak špatná, pouze mi to naprosto zničilo dojem z prvního dílu. Knihy od Moyesové mám ráda, tahle podle mě ale byla ta nejhorší.

Alex.rrr
18.07.2017 4 z 5

Bála jsem se vyumělkovaných scén, ale je to jedno z velice povedených pokračování. Sice díl nebyl tak dojemný, ale krásně se příběh četl. Moc hezky zpracované, romantické. Doporučuji k přečtení.

ken-zo
17.07.2017 4 z 5

Mezi "top" knihy tuto nezařadím, ale rozhodně jsem ji přečetla se zájmem - navázat na Me before you a napsat uvěřitelné a realistické pokračování si zaslouží ocenění za odvahu:) Jako vždy u Moyesové je příběh trochu přeslazený, ale jako letní čtení doporučuji.

Dagmar58
17.07.2017 4 z 5

Nelze než doporučit, jako ostatně všechny knihy autorky. Opět čtivý příběh, ve kterém nechybí bolest, radost, štěstí, zkrátka život takový jaký je.

p.pavlina
16.07.2017 4 z 5

Tuto autorku mám ráda a první díl jsem přečetla jedním dechem. Tento druhý díl byl sice taky čtivý, ale už to nemělo takovou tu šťávu, co měl první díl. I tak super počteníčko.

Anička.pa
16.07.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, ale nějak jsem si to pořádně nedokázala spojit s prvním dílem. Možná je to i dlouhou dobou, co jsem dočetla první díl. Každopádně se mi příběh líbil, Jojo Moyes opět nezklamala :-) Klidně bych i přivítala třetí díl, kde by jsme se dozvěděli jak to s Louisou, Samem a vlastně s celou její rodinou ještě dopadne :-)

Dominika_a
15.07.2017 5 z 5

První díl byl podle mého o neco lepsi. Ale ani tohle me nezklamalo. Obzvlášť ke konci , jsem napětím skoro ani nedýchala, a říkala jsem si hlavně at to neskončí spatne. Byla jsem mile překvapena! :) A knihu mile rada doporučím.

LucyBrand
15.07.2017 5 z 5

Je to druhá kniha co jsem četla od autorky.

Děj knihy mě velmi upoutal, knihu nešlo jen tak odložit. Bylo to úžasné čtení, moc jsem si to užívala.

IvankaM
15.07.2017 5 z 5

Za mě ještě lepší jak první díl.

Sova15
13.07.2017 5 z 5

Nádherné čtení, knížka nešla odložit. První díl jsem nečetla, ale film byl krásný. Už chápu, co lidé na "té Moyesové" mají. Určitě si přečtu i jiné konížky od ní.

domino1701
12.07.2017 5 z 5

U mě měla knížka úplně stejný úspěch jako první díl. Lou se srovnává s Willovou smrtí a snaží se uspořádat svůj život do normálu. O to víc ji to zkomplikuje její nehoda a Lily.. ;) Otevřený konec do děje zapadl, mně by se ale více líbil přesnější popis :)

MakiMel
10.07.2017 5 z 5

Podle recenzí jsem čekala, že to bude o něco slabší než první díl, ale po přečtení mám pocit, že to snad mělo ještě silnější náboj. Zatímco v prvním díle mi to přišlo sice romantické, silné, ale přes to všechno tak trochu klišé (kvadruplegik a jeho vztah s ošetřovatelem/kou je zpracován už tolikrát i ve filmech, že se dal vývoj vzájemných sympatií předpokládat). Tragický konec prvního dílu ale tak trochu předznamenal barvitost toho druhého, protože jsem se už neodvažovala doufat, že všechno dobře dopadne a čekala jsem, co se odkud vyvrbí. Rozhodně dávám plný počet a doporučuji.

LuckaH2
08.07.2017 4 z 5

Jako vsechny autorciny knihy, roman, ktery neni klasickou cervenou knihovnou, ale romanem, kde se neco deje. Kniha se mi libila, mila oddechova kniha na leto, u ktere se ale clovek zamysli nad svym pristupem k zivotu, vztazich, rodine...