Život po tobě

Život po tobě
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489728/bmid_zivot-po-tobe-dEo-489728.jpg 4 2945 2945

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

After You, 2015

4xbabča
01.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, i když se vždy pokračování nemusí podařit. Bylo to opět moc příjemné čtení, paní Moyesová nezklamala.

bigben
01.06.2017 2 z 5

Jsem nepoučitelná, i když se mi první díl nelíbil, byla jsem zvědavá, co bude následovat. Červená knihovna se vším co k ní patří. Pád ze střechy, záchranář Sam, terapeutická skupina, nalezená dcera, ochranitelský syndrom, příšerná práce...nakonec všechno dobře dopadlo. Dcera se našla, přítel přežil střelbu, nabídka dobré práce. Prostě happy-end! Závěr - nelíbilo.

Hana62
01.06.2017 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, přečetla jsem ji s chutí, ale oproti prvnímu dílu slabší "náboj". Autorka se už vystřílela v předchozím. Přesto zajímavé čtení, vykreslování postav (snad nejvíc mě dostával otec a matka Louisy :-)

natkaf
01.06.2017 3 z 5

Tak tohle se za mě nepovedlo. Kniha byla opět čtivá, o tom žádná, ale přišla mi zbytečně rozvleklá a zdlouhavá. Děj mě tolik nebavil jako v předešlém díle, i když se tu toho dělo podstatně více. Co ale hodnotím velmi kladně, bylo vykreslení toho jak se Louisa po Willově smrti změnila. Z veselé a optimistické holky se stal člověk, který absolutně neměl chuť žít a životem jen tak procházel. Její deprese se přenášela až na mě. Kdyby byla kniha napsána jako samostatný román, byla by určitě lepší. Hold srovnání s Než jsem tě poznala se bohužel nevyhne.

Aliii
31.05.2017 4 z 5

Byla jsem zvědavá na pokračování a nezklamalo mě. Jojo Moyes má ten dar vtáhnout čtenáře do děje a pohrávat si s jeho emocemi.
Na můj vkus však bylo v knize až příliš mnoho dramatických situací, což trochu ubíralo na uvěřitelnosti - proto o 1 hvězdičku méně.

Zrzka2
31.05.2017 3 z 5

Některé knihy by neměly mít pokračování. Myslím, že kdyby Moyesová napsala tuto knihu jako samostatný příběh, byl by mnohem lepší. Takto mi to všechno přišlo násilně napasované na první díl. Chování některých postav, především Lily a Luisy, se mi zdálo příliš zbrklé a děj v určitých chvílích vázl. I přes všechny nedostatky, ať už větší nebo menší se však autorce povedl vcelku vtipný romantický příběh, který se hodí tak akorát na dovolenou. Není těžký, je dobře stravitelný a plný vtipných situací.

KACABAK
30.05.2017 3 z 5

Opět zajímavá kniha od autorky mnoha knih pro ženy. Musím ale říci, že první díl se mi líbil více. Tato kniha mi občas přišla zbytečně zdlouhavá. Určitě nečekaně zajímavý konec.

Irsaf
29.05.2017 5 z 5

Líbila se mi

Jana283
29.05.2017 1 z 5

Dobře mi tak. "Pokračování" bylo ještě hloupější klišé než první díl. Fakt jsem ráda, že jsem nemusela řešit smrt nikoho blízkého, ale jsem přesvědčena o tom, že takhle mýdlově to opravdu probíhat nemůže. O tom mě nepřesvědčí ani rozložitá mužná hruď záchranáře Sama. Takže podruhé a naposledy. Dost bylo Moyesové.

Sariska
28.05.2017 3 z 5

Čekala jsem trošku víc. S

ritz
22.05.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, trošku jsem se bála, o čem to může být, ale byla jsem příjemně překvapená.

Handulenka
21.05.2017 5 z 5

Obě knihy jsem přečetla jedním dechem a vzala jsem si z nich ponaučení.Už neřeším uklízení a zbytečné hovadiny a raději jedu na výlet s rodinou a nebo si něco přečtu.Díky teto knize letíme na dovolenou

bookwarmerka
15.05.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale do prvního dílu to má daleko.

Veronika2017
12.05.2017 3 z 5

byla jsem velmi zvědavá, jak může, něco, co skončí ,mít pokračování. Byl to od autorky risk, ale zajisté se ji vyplatil. Dokonce mi příběh připadal pravděpodobný....

Andynka
08.05.2017 4 z 5

Nemůžu říct, že bych u pokračování knihy Než jsem Tě poznala , byla zklamaná. Než jsem Tě poznala je strhující knížka! Ale Život po Tobě má taky něco do sebe. Děj uz je klidnější... a schopnost spisovatelky ...vtáhnout čtenáře do příběhu , nechybí ani u této knihy. Je to krásně napsaná a oddechová knížka.

Mia77
08.05.2017 4 z 5

Mě se to líbilo, neměla jsem velká očekávání, jako ostatně u žádného pokračování knihy, ale mile mi to překvapilo. Luisa příjemně (možná spíše nepříjemně) pokračovala v novém životě, žádné osvícení v podobě pohádkového užívání bohatství, ale prostě tak nějak realisticky prožívající období po smrti Willa, které nemohlo projít těžkým obdobím a překvapující zápletkou v podobě Willovo dcery. Doporučuji ;-)

TaLu
07.05.2017 5 z 5

Musím se přiznat, že nejprve mne vyděsilo, když jsem se dozvěděla o pokračování knihy Než jsem tě poznala.
Přišla mi totiž tak silně definitivní, že jsem si nedovedla představit pokračování, které by mělo smysl.
Postupně jsem v sobě měnila názor, aniž bych tuto knihu četla.
Uvědomila jsem si, že smrtí blízkého člověka nekončí život těch, co mu byli blízko....a že rozhodnutí zemřít se netýká a nepoznamená svou konečností jen toho, který toto rozhodnutí udělal.
Pokud se autorce podaří zachytit tuto atmosféru v životech těch, "kteří zbyli", pak by to smysl dávalo.
Dnes jsem dočetla Život po tobě.
Podařilo se jí to - již první slova vykreslila obraz baru - ona ten dar slov má, že přímo vidíme a cítíme to, co se popisuje.
A smysl tohoto románu je pro mne ve vyznění srovnatelný, pokud ne ještě silnější, než první kniha.
Život pokračuje, i když jste jako kobliha s dírou uvnitř ( krásné přirovnání a že jich tam je!)
Jsem vděčná autorce za živé, a hluboce pravdivě lidské zpracování všech osudů.
Z vedlejších postav se mi osobně moc líbil přístup maminky - žena ve středním věku s dospělými dětmi, která si uvědomí, že to, co naplňovalo její dny ji už nenaplňuje tak, aby cítila, že žije i ona.
Jsem opravdu ráda, že autorka to pokračování napsala !

Falda
04.05.2017 4 z 5

Z knížky sem měla nejdříve trochu obavu, myslela jsem si, že mě nebude bavit. Nakonec se četla stejně dobře jako první díl a některé kapitoly jsme přímo hltala. Super oddechovka. Autorka je opravdu přebornice a umí čténáře zaujmout.

Luciska13
03.05.2017 3 z 5

Bohužel musím konstatovat, že i v tomto případě platí, že první díl je lepší a druhý je tak trochu 'nastavovaná kaše'. Kniha se mi i tak líbila, prostě oddechovka, ve které se ale dějové zvraty stanou až na konci...

Baraaa
03.05.2017 3 z 5