Zjevení Panny Marie v Mexiku
Pavel Karel Mráček
![Zjevení Panny Marie v Mexiku Zjevení Panny Marie v Mexiku](https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131431/bmid_zjeveni-panny-marie-v-mexiku-rAK-131431.jpg?v=1539031365)
Je vlastně překvapující, jak málo se u nás o zjevení Panny Marie v Guadalupe v Mexiku ví. Přitom tato „tmavá Panna“ je v Mexiku a v celé latinské Americe velmi uctívána. Kdo je tedy tato Svatá Panna z Guadalupe a proč vzbuzuje neustále tolik pozornosti a je předmětem uctívání natolik, že byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní Ameriky? Na tuto otázku přináší odpověď malá brožurka, jejíž těžiště tkví v třetí kapitole, kde je uveden překlad autentického dobového dokumentu Nican mopohua. Dokument líčí zjevení očima současníka velice podrobně. V závěrečné části brožurky je uveden chronologický přehled všech událostí souvisejících se zjevením i zázračným obrazem Panny Marie, který je nedílnou součástí zjevení.... celý text
Přidat komentář
Autorovy další knížky
2006 | ![]() |
2000 | ![]() |
2016 | ![]() |
1995 | ![]() |
2023 | ![]() |
Útlá knížečka, která nám odpoví na otázky o zjevení Panny Marie v Guadalupe (tady jméno Guadalupe nemá nic společného se španělštinou ale je možné ho odvodit z aztéckého slova "Coatlaxôpeuh", které znamená "rozšlápla jsem hada") která jsou známa díky zázračně vytvořenému obrazu Panny Marie na plášti z agátové látky.