Zmiz, dokud můžeš

Zmiz, dokud můžeš
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522644/bmid_zmiz-dokud-muzes.jpg 5 198 198

Laurel Snowová série

Agentka Laurel Snowová je zpět a kromě sériového vraha se musí vypořádat s komplikovaným vztahem se svou nově objevenou polovlastní sestrou. „Komplikovaný“ je však slabé slovo. Nejenže má Laurel podezření, že za záhadným zmizením jejich otce stojí právě Abigail, ale její nevyzpytatelné chování také Laurel ztěžuje život v rodném městečku. Přesto, když Abigail tvrdí, že ji někdo chce zabít, Laurelin instinkt chránit svou sestru se rozběhne na plné obrátky. Když se však v zasněžených horách začnou objevovat mrtvá těla, obklopená květy černých jiřin, je mezi nimi jedno pojítko: Abigail… Na scénu vstupuje Huck Rivers, zádumčivý ranger, který je stejně impulzivní a vznětlivý, jako je Laurel chladně analytická, což z jejich spojenectví činí tikající bombu. Aby se však postavila tak děsivě brilantnímu vrahovi, agentka bude potřebovat veškerou pomoc, které se jí může dostat. Záchrana sestřina života by ji totiž mohla stát ten její…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Metafora

You Can Hide, 2022

ctenarkaEva
24.01.2024

Chvílemi zdlouhavé, že jsem usínala a ztrácela se v ději. První díl se mi líbil o dost víc. Laurel a Huck jsou sympaťáci, někteří další hrdinové mi byli hrozně nesympatičtí. Po dočtení se mi závěr ihned vykouřil z hlavy :-(

mrs.jungova
02.01.2024 5 z 5

Už v prvním díle jsem vyzdvihovala charakter a vlastnosti hlavní hrdinky a její chemii mezi Huckem. Ačkoliv je trochu sociálně mimo, kompenzuje to svou chytrostí a neplánovanou vtipností v daných situacích. Tím se tato série odlišuje od ostatních, kdy hlavní hrdina/ka je buď alkoholik/čkanebo má jinou temnou minulost, ze které se postupně dostává.

Laurel nás i Hucka neustále překvapuje a já už se teď těším na další pokračování. Zajímá mě, jak se její maličkost bude vyvíjet a kam to s Huckem bude směřovat.

Abych tu ale nebásnila jenom o Laurel, ráda bych vyzdvihla i případy, které byly zatím vždy dobře promyšlené. Ačkoliv jsem se snažila vraha odhadnout, zatím se mi to nepodařilo. :))

Pokud tedy hledáte netradiční hrdinku se zajímavým příběhem, doporučuji všemi deseti. :-)

intelektuálka
28.12.2023 4 z 5

.... v mrazivém větru vnímal vábení sirény ....

Tak začíná kniha o pátrání po sériovém vrahovi .... ovlivněná jeho nenávistí k úspěšným ženám ....

Agentka Laurel opět ve spolupráci s rangerem Huckem .... a příběh je okořeněn jejich rozvíjejícím se vztahem ....

Podezřelých je tu mnoho .... a také záhadné květy černých jiřin, které napovídají motiv zrady ....
Protože vrah se cítí zrazen ženami ..... a trauma je skryté v minulosti ....

A je zde i rozporuplná postava Abigail .... a nakonec se ocitá i s Laurel v nebezpečí .....

Kam chcete zmizet, když vás sleduje vrah ?

VasnivaCtenarka
17.12.2023 4 z 5

Autorce se velmi hezky povedlo udržet vysokou laťku, kterou nasadila již v prvním díle této knižní série. I v tomto díle nám Rebecca předala dobře promyšlený příběh a zápletku, při které si zavaříte mozek, budete-li chtít odhalit vraha dříve než Laurel a Huck.

Tempo si autorka udržela po celou dobu velmi příjemné – rychlé, originální. Žádná hluchá místa jsem tam nenašla.

I kapitoly musím autorce pochválit. Každá kapitola vás láká číst dál a dál, protože bývají velmi dobře zakončené.

Na knize neshledávám nic, co by mne při čtení z nějakého důvodu rušilo. Nemůžu najít nic negativního, co bych mohla knížce vytknout.

Pokud jste nečetli první díl knižní série, doporučuji začít právě s ním. Seznámíte se tak s hlavními hrdiny. Případ jako takový na druhý díl nijak zvláště nenavazuje, přesto je vhodnější začít dílem Uteč, dokud můžeš.

Evule *
02.12.2023 5 z 5

Čtivé a napínavé, za mě podařený druhý díl. Těším se na pokračování, jsem zvědavá co se z té Abigail vyklube...

nada3314
28.11.2023 3 z 5

Hlavní postavy jsou úžasné, Laurel a Huck jsou neskuteční božani a ta chemie mezi nimi celému příběhu dodávala šmrnc. Nepíše se mi to lehko. Po dlouhé době co mi očekávaná horká novinka, která měla po prvním dílu aspirovat na sérii roku, přinesla zklamání. Není to ovšem zklamání typu odpad! Je to hezký průměr, ale já po prvním díle měla velké očekávání a čekala jsem bombu.

Tento díl mi nesedl, děj se táhl, vyšetřování bylo takové neslané nemastné. Při čtení jsem měla pocit, že mně autorka neustále vnucuje nějaké teorie o tom kdo je vrah. Asi to mělo být nenápadné matení soupeře, ale mě to strašně znervózňovalo a vadilo mi to. Kdyby radši více vyšetřovali, bylo by mi to příjemnější. Takhle mi to přišlo, že jim ten vrah nakonec spadl do klína zadarmo. Třetí díl si určitě přečtu a budu doufat, že se zase vrátí kvality z prvního.

ydnac
26.11.2023 5 z 5

V HORÁCH JE DALŠÍ SÉRIOVÝ VRAH!

Je to statisticky možné?
Laurel to vrtá v hlavě a kdo jiný by to měl vyřešit, než super chytrá policistka opět ve spolupráci s charismatickým "bručounem" Huckem :-).
Miluji chytré a odlišné lidi a tady se spojuje inteligence s nezvyklým vzhledem.
Miluji jak Laurel mluví upřímně a přímo k věci.
Huck je úžasný, to je jasné :-), ochraňuje ženy a Laurel obzvlášť...
Tentokrát vrah zabíjí opravdu brutálně a jeho oběti jsou chytré ženy.
Kolem nich rozsypává neobvyklé květiny - černé jiřiny, které jsou pro něj důležitým symbolem.
Může být Laurel v nebezpečí?
Pojítkem je také Abigail, ale proč?
Proč má u domu ty stejné květiny jako oběti?

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první :-).
Těším se na další :-).

Knihomolka97
21.11.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš u nás vyvolalo rozporuplné názory. Zmiz, dokud můžeš je druhý díl a já se přikláním rozhodně k pozitivním ohlasům. Jedná se totiž o detektivní sérii s nádechem romantiky. :) To by měl případně čtenář čekat, ať pak není zklamán.

Laurel jsem si oblíbila už v předchozím díle. Je neobyčejná a má sama o sobě i pochybnosti, kterým se vlastně ani nedivím. Svou práci dělá odhodlaně a nenechá se zastrašit.
Po nečekaném odhalení z minulého dílu jí do života vstoupí Abigail. Příšerná postava, ze které jde mráz po zádech a při čtení si říkáte, že s takovou ženskou raději nemít nic společného. Je skvěle napsaná.
Pak tu máme Hucka. Ten se k Laurel jako parťák hodí, jsou sice každý uplné jiný, ale skvěle se doplňují. A o přitažlivosti ani nemluvím.
Příběh je čtivý, napínavý, vraždy brutální a třešinkou je určitě to horské mrazivé prostředí, které dodává grády. Brrr.
Ani mi nevadí, že jsem vlastně docela brzy odhalila vraha. I tak jsem totiž byla v závěru překvapená.
Jsem zvědavá na další díl. Věřím, že to bude ještě hodně zajímavé.

iskrizka
19.11.2023

Laurel Snow prichádza už podrukýkrát s prípadom zo zasneženého štátu Washington, v ktorom opäť vyčíňa sériový vrah. Na päty jej pritom dýcha jej nevyspytateľná nevlastná sestra Abigail a Laurel to neuľahčujú ani pocity k Huckovi, ku ktorému ju to neustále tiahne.

Kniha je dynamická a akčná, avšak ťažko sa mi hodnotí, pretože to nie je typ kriminálky, akú vyhľadávam. Táto séria je skôr romanticky ladená, vhodná pre čitateľky, ktoré si chcú prečítať niečo z červenej knižnice, a pritom chcú dostať aj trochu napínanavejší príbeh. Ak sa k nim radíte, tak ste s touto sériou trafili kliniec po hlavičke.
Ak však, tak ako ja, preferujete skôr krimi/detektívky s dôrazom na autencitu procerdúr, tak táto knižka pre Vás nebude úplne to pravé.
Ako oddychovka to však celkom funguje, číta sa ľahko a hlavné postavy sú veľmi sympatické.
Ja sa určite pustím aj do ďalšieho dielu, pretože nutne potrebujem vedieť, čo má tá Abigial vlastne za ľubom.

chrudas
18.11.2023 5 z 5

Pěkný počteníčko jako u předchozího dílu. Líbí se mi styl autorky, detektivní linka trošku upozaděná té soukromé. Je to zase trošku něco jiného.

miloslav5679
14.11.2023 4 z 5

Kniha sa mi páčila, na kriminalku zodpovedajúci počet mŕtvol, pomerne dosť podozrivých, napínavý koniec.. Tak prečo jedna hviezdička menej? Nepáčia sa mi knihy, kde dej druhej sa prelína s prvou. Čítam pomerne dosť a nemám v hlave počítač aby som si pol roka pamätal prvú časť. Spisovateľ navazuje na svoju knihu ale ja som medzitým prečítal 20 iných kníh.. Jasne, že si postupne spomeniem, ale keby som to vedel vopred, tak tie knihy čítam po sebe a dám plný počet *

Katulinka69
14.11.2023 5 z 5

Fajnove pokračování

Ajina76
14.11.2023 5 z 5

Pěkné, čtivé. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah Laurel s Abigail. Určitě stojí za přečtení.

astra3
12.11.2023 5 z 5

Napínavý, čtivý. Abigail příšerná.

Maky806
11.11.2023

Úžasné! I tento druhý díl byl plný napětí . Laurel mě fakt baví

annettka1098
06.11.2023 3 z 5

V knize ZMIZ, DOKUD MŮŽEŠ jsem ocenila občasné připomenutí postav a děje z prvního dílu. Přibližně 2 kapitoly mi trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už jsem se začetla do příběhu. Ten mi však tentokrát přišel takový málo gradující, málo děsivý a napínavý. Pořád jsem čekala, kdy se to konečně zlomí a já budu hltat stránku za stránkou. Asi v polovině knihy se to zlepšilo a dočkala jsem se trochy napětí. Bohužel i přesto na mě kniha působila spíše odpočinkovějším dojmem bez velkých zvratů.

Protože se jedná pouze o triologii, závěrečný třetí díl serie si určitě přečtu také. Nicméně upřímně doufám, že se autorce podaří vrátit se k druhu napětí, který ukázala v knize Uteč, dokud můžeš.

MamaKnihomolka
29.10.2023 5 z 5

Druhý díl série s geniální agentkou Laurel Snowovou.
První díl mě nadchnul a těšila jsem se na pokračování z mrazivých hor v Genesis Valley.
Autorka v příběhu plynule oprašuje události z předchozího dílu, takže kdo nečetl první díl, tady se dozví co se vše dělo nebo si sérii přečtěte od začátku ať o nic nepřijdete.

Laurel je hrozně zajímavá postava a moc mě baví jak je jiná. Ne jen vzhledově, ale i tím, že třeba nechápe jak funguje kamarádství, protože žádné nikdy neměla, apod.
Mě se i líbí pasáže ze života Laurel nebo Hucka. Někomu tyto části určitě přijdou nudné nebo zbytečné, ale u mě je to přesně naopak. Ráda se dozvím jací jsou a co prožívají i mimo vyšetřování.
Ale ta Abigail... Tak nevyzpytatelnou, děsivou a zároveň nesympatickou postavu jsem dlouho nezažila. Hrozně nepříjemná ženská...

Jak v první díle, tak i v tomto vyvstávají otázky, které si autorka nechává do dalšího dílu, který si rozhodně nenechám ujít a doufám, že vyjde brzy!

Tuto sérii rozhodně doporučuji milovníkům detektivek, ale počítejte i s tím, že více nahlédnete do životů postav a i těch milostných.

13werka
24.10.2023 4 z 5

Kniha je docela vyváženým mixem detektivního pátrání po vrahovi a zmíněné romantické linky rozvíjející se mezi Laurel a Hughem, který ještě doplňují trochu znepokojivé otázky související s Laurelinou sestrou (protože Hugh má pravdu - jaká je statistická pravděpodobnost, že v malém mestěčku typu Genessis Valley budou v krátké době po sobě řádit dva sérioví vrazi...?). Pokud jste četli první knihu této řady - Uteč, dokud můžeš, tak se vám nejspíš bude líbit i tato - je napsaná ve stejném stylu. Laurel a Hugh tvoří sympatickou hlavní dvojici doplněnou několika dalšími neméně sympatickými spolupracovník a jejich vztah se zajímavým způsobem posunuje. Jen na pachatele jsem měla tentokrát podezření (do značné míry správně) už v půlce knihy, což se mi běžně nestává. Ale nebojte se - zůstanou tu otevřená i některá tajemství, abyste se mohli těšit na to, zda a kdy vyjde díl s dalším případem. A plus u mne kniha má i za pěknou obálku.

Kudík
24.10.2023 5 z 5

Ve výsledku lepší jak 1. díl. Sice část je trošku jako přes šablonu, ale jinak mi Laurel Snowová parádně sedla, hlavně její "hra" se šéfem Georgem McCrombym, u které se v samém závěru společně s Huckem hodně bavím. Být geniální má své a tohle je vážně originální. Každopádně ten závěr mě celkově dostal a už aby byl další díl, protože pachatele jsem měla v merku, ale převezl mě také tou "velikostí" a ohledně Abigail si myslím své a jsem zvědavá, jak mě autorka překvapí, protože tady dostala opět hodně prostoru, a ten konec byl....
Společně s Huckem si říkám, jaká je pravděpodobnost druhého sériového vraha v jejich městečku? Jinak jsem ráda, že se Laurelin tým zajímavě rozrůstá a postavy z předchozí části jsou nadále na scéně.

Nuttelka
16.10.2023 5 z 5

Laurel je skvělá!! Ač "nesmrtelná", tak mě opravdu baví, ty její dedukce, je to takový svěží vítr mezi všemi detektivkami a vyšetřovateli. A její počítání všeho možného, aniž by si toho někdo všiml?? Já se bavila :-)) I tento případ byl dosti brutální a kdo je vlastně vrahem, to všechno hezky zapadlo na své místo, až když byl odhalen.. Kniha se četla úplně sama, k tomu skvělá "romantická" linka s Huckem, příšerná Abigail (doufám, že ji v nějakém díle dá Laurel co proto) a skvělé prostředí.. jo, i tuto sérii budu mít nadále ve svém hledáčku :-)