Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

Corso
01.11.2019 2 z 5

Dopocuvane asi na tretikrat ako audio. Boze, davno som nemal pocit, ze som nevedel ktoru postavu viac nenavidiet. Nakoniec vyhrala Amy. Spina a psychopatka par excellance :) Inak nepocuvat to, knihu by som asi nedocital. Uz do toho pocuvania som sa par dni musel nutit. Zaver sklamanie, take akoby vysumene do stratena. Cakal som pointu. Plottwist... hocico. Vsak aj taky je zivot. Bez vyvrcholeni.

Sylvienka
28.10.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla za tři dny., úplně mě pohltila a musela jsem vědět, jak to dopadne...ale ten závěr mě dost zklamal. To pokazilo bohužel celé hodnocení knihy. Dala bych 5 hvězd, ale musím 2 ztrhnout za ten závěr.
Kniha se četla velmi dobře a nápad byl fakt velmi dobrý, ale ten konec?
Pustila jsem si i film, který byl natočen taky velmi dobře.

postrach
28.10.2019 3 z 5

Čekala jsem mnohem víc.Pořád taková propagace a vychvalování.První kniha nic moc.......Stáhla jsem si film,ale moc nečekám....

Alíša236
25.10.2019 3 z 5

Moc nechápu, že má kniha tolik oblíbenců. Já se první půlku vyloženě nudila a v druhé mě většina věcí které měly překvapit nepřekvapila. Neoblíbila jsem si vůbec žádnou postavu a jsem docela ráda, že to mám za sebou. Asi jsem přečetla v poslední době moc amerických románů... jdu si teď raději přečíst nějakou pěknou klasiku od spisovatele, který umí pracovat s jazykem a vystavět příběh který drží, je napínavý bez nutnosti překombinování...

medlovice
22.10.2019

Tato tlustá kniha mě ze začátku dost nudila. Neustálé přeskakování v ději , střídání časových linek, že už ani nevím kdokdykde ale pak to začalo do sebe zapadat. Z milé sympatické Amy se stala potvora Amy a z podezřelého nevěrného protivného Nicka se stal sympatický nevinný Nick. Všechno je jinak a postava Amy se tak vyvíjela, že se kniha dobře svižně četla . Intriky, lži, dobře promyšlené chytáky a důkaz , že lidi prostě mají rádi utrpení druhých a vliv médií je naprosto ohromující. Jak myslí za nás.

Robie
13.10.2019 3 z 5

Knihu jsem jednou odložil, když jsem se dokousal ke třetině. Pak po nějaké době, jsem se vrátil a dočetl do konce. Ta druhá polovina je asi lepší, ale i tak to úplně zas tak výjimečné nebylo. Rob

HelinkaS
04.10.2019 5 z 5

Super napínavý příběh.

gilt
02.10.2019 3 z 5

při čtení jsem měla pasáže, kdy to ve mě vřelo a pasáže, které byly naprosto nudné. Ale nečekala jsem, že to dopadne takhle.

okularo
22.09.2019 3 z 5

Tak zajímavě to vypadalo,dobře se to četlo,ale ten konec,to jako vážně?Ten pohřbil celou knihu.

Luque17
17.09.2019 3 z 5

Knihu jsem si neužil. Zejména první polovina knihy mne (na pravopise záleží :DDD ) nebavila. Kniha psaná ženskou autorkou... zejména pro ženské publikum. Druhá polovina knihy zachraňuje ty 3 hvězdičky. A na rozdíl od ostatních, oblíbené postavy jsem si našel, ségru a... Amy ;)

Osice
13.09.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem v originále. Pořád se nemůžu rozhodnout, zda se mi víc líbila Zmizelá nebo Temné kouty...

eliska8413
08.09.2019 3 z 5

Film se věrně drží knižní předlohy, proto jsem nebyla tak překvapená jako "poprvé". Charaktery postav zůstaly zcela zachovány a z děje se nic neukouslo. Což je u knížky docela divné. Moc často se nestává, aby byl film a kniha tak dokonale sehraný. Nicméně až do poloviny je to super thriller a fakt bych tomu věřila, že si Amy tohle všechno dokázala naplánovat, ovšem po krádeži mošničky se to začíná rozjíždět a konec včetně osvobození se od Desiho je taková fabulace, že už to autorce musí být až trapné. Konec knihy se celkově moc nepovedl a tam je škoda že se film neinspiroval jiným závěrem. Myšlenka autorky super provedení pokulhává přesto poměrně čtivé dílo.

tanecnica
06.09.2019 4 z 5

Perfektní téma, promyšlený děj, nečekaná zjištění, prokreslené postavy. Děj byl chytlavý, vše na sebe navazovalo, hlavní hrdinka byla dokonalý padouch a Nick typická oběť. Škoda, že je kniha občas zbytečně rozvláčná a snaží se být intelektuální, díky tomu ztrácí občas spád a čitelnost. Kdyby byla o třetinu kratší, dala bych plný počet hvězdiček.

Weruska93
05.09.2019 3 z 5

Dobre, napinave, ale moc dlouhe

0323
04.09.2019 5 z 5

Lepší než film

terimila
21.08.2019 4 z 5

Parádní knížka, Flynnová umí překvapit. Rozkrývání zdánlivě obyčejného manželství, v němž se dobře maskoval jeden posedlej a šílenej blázen. Když se to celé rozkrylo a přišel ten zvrat, zůstal ve mně pocit naprostého hnusu. Některé věci nikdy nepochopím - například to, že i když někdo svého partnera či partnerku považuje za neschopného idiotského hňupa nehodného úcty a slušného zacházení, tak přesto ve vztahu pokračuje, kazí život všem a prostě radši bez naschválů neodejde (já vím, touha po moci, manipulátorství, prospěchářství atakdále atakdále). Kdyby se tohle lidé naučili, bylo by na světě mnohem líp. Ale zase by nebylo o čem psát takhle dechberoucí knížky.

Petrasim
17.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Lepší než Dívka ve vlaku.

Placinecka
16.08.2019 3 z 5

Škoda, že jsem nejdřív viděla film a nebyla jsem tudíž u knihy překvapená. Ale i když jsem věděla, co přijde, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Bavila mě, držela v napětí a oproti filmu se mi zdály postavy a jejich myšlenkové pochody více vysvětlené a dokázala jsem se do postav vcítit. (Ne, že by teda zrovna tohle člověk chtěl :)).
A jak se Nick zachoval na závěr? Nenapadá mě slušné slovo, jak ho vystihnout..
Dobrá kniha!

LadyHip
01.08.2019 5 z 5

!!! POZOR SPOILER !!!
No, to byla jízda. Od téhle knížky jsem dost očekávala, zřejmě i proto, že se mi líbily Ostré předměty a v knihovně byla na tenhle titul pěkná fronta. A tentokrát jsem nebyla ani trochu zklamáná. Styl psaní mi sedí, vidím postavy i prostředí v živých barvách.
Od začátku jsem věděla, že je Amy naživu. Nevím jak, ale věděla. Takže druhá část pro mě nebyla zas takové překvapení. Tedy její existence. Ale příběh skvěle gradoval a když už jsem si říkala, že to přece musí rychle skončit, pořád mě překvapovalo, kolik stran mám ještě před sebou.
Nick byl zvláštní. Ne v divném slova smyslu, ale takový svůj, snadno zmanipulovatelný, pasivní, ale kdo jiný si může vzít narušenou mrchu a všimnout si toho, až když mu teče do bot..
Deníková Amy mě v mnohém zaskočila, o to zajímavější mi přišla ta skutečná. Postřeh o super holkách se mi vypálil do mozku. Možná psychotička, ale některé věci viděla víc než zřetelně.
Ostatní postavy byly taky báječné. Každý měl své místo, svou úlohu a byl originálním způsobem "zneužit" v Amyně příběhu. Neustále zvraty mě nutily dokola měnit teorii, jak se to vlastně seběhlo a nutily číst dál a dál, i když už mi padala víčka únavou.
Když už se Amy objeví znovu na scéně, začne nový kolotoč rozklíčování polopravd a lží a tady bych asi měla pár drobností. Zamrzelo mě, jak rychle se na papíře odbyl výslech, který trval několik hodin! Ráda bych si přečetla další vykonstruované příběhy, promyšlené detaily - prostě jsem chtěla být u toho, jak se vylhává ze svých starých i nových skutků.
A konec? Nick je naivní a srab k tomu. V celé knížce je, a tak není s podivem, že dopadl až na dno. Myslet si, že člověka s tak deformovaným prožíváním a pohledem na svět, může uklidnit a vrátit do "obyčejného" života? Řekněme, že konec má identickou atmosféru jako většina knížky, kdy vám v hlavě problikne rychlá myšlenka: "To je masakr..."

domihruzkova
30.07.2019 4 z 5

Film jsem viděla jako první, takže už to pro mně nebylo tak překvapující ani šokující, přesto mě to hodně bavilo. Ovšem některé dlouhé popisné části popisující myšlenky a vzpomínky jsem přeskakovala, knížka klidně mohla být o pár stran kratší.

A Nick na konci zklamal, že se po tom všem nechal znovu takhle zmanipulovat.