Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

VěraČamková
25.07.2019 5 z 5

Tato kniha se mi nesmírně líbila, napětí od začátku až do konce, opravdu jsem si to užila... Byla jednou z prvních, které jsem v tomto žánru četla a stejně jako Ostré předměty nebo Temné kouty mě bavila.

Sorrow
10.07.2019 5 z 5

Zmizelá je důvodem, proč jsem se zamilovala do thrillerů. Bohužel jich od té doby ale vzniklo tolik na jedno brdo, že jsem ten žánr zase postupně opustila. Teď jsem dostala nutkání se po letech vrátit k té první srdcovce. Zvolila jsem audio podobu a ačkoliv příběh a rozuzlení, které mě tenkrát posadilo na zadek, dobře znám, utvrdila jsem se v tom, že tahle kniha je v rámci žánru naprosto výjimečná a odstartovala mašinérii, ze které vytěžilo tolik lidí...
Objektivně musím uznat, že je Zmizelá o trošinku ukecanější než je nutné, ale všechny ty twisty mají prostě šťávu a být Gillianin manžel, přeci jen jsem trochu znepokojená :D
Audioknihu hodnotím tak nějak půl na půl, Zadražil je pro mě vypravěčský bůh a vlastně hlavně díky němu jsem zvolila tento formát, Stryková mi naopak k roli Amy prostě nesedla. Její hlas je na mě přespříliš afektovaný a taky jsem po polovině knihy očekávala nějakou dynamickou změnu v přednesu, která se bohužel nekonala...

Bórborka
02.07.2019 4 z 5

Tohle se mě dotklo.
Kniha je psaná pod rouškou temné atmosféry, která vás postupně pohltí.
Ze začátku nevíte, co od hrdinů očekávat, ale zhruba v polovině se to změní a kniha se začíná stávat předvídatelnou. Spíše než thriller to působí jako zvláštně překombinovaný román.
Plus, kterým si mě kniha získala je konec.

Skiller
29.06.2019 5 z 5

Když si vaše žena začne psát deník - je to ještě v pohodě.
Když si vaše žena sjedná životní pojištění - bacha na to.
Když vám vaše žena řekne, že vás miluje - můžete si být jistí, že až se druhý den vrátíte z práce, nic nebude dávat smysl.
Což ještě nebude tak zlý.
Horší bude, až to smysl dávat začne... třeba policii.

KatkaB77
19.06.2019 3 z 5

Asi jsem čekala víc. Není to můj šálek kávy. Samé lhaní, podvody ...

preciousek
19.06.2019 3 z 5

Knihu jsem právě dočetla a zase jsem se přesvědčila, že označení BESTSELLER mě zklame... Ze začátku jsem knihu často odkládala, vadily mi dlouhé vzpomínky a vsuvky, ale pak jsem se do ní zakousla, abych ji konečně dočetla.... Občas to bylo napínavé a bylo zajímavý jak to vše Amy vymyslela, ale teda konec mě zklamal.. :D myslela jsem, že to dopadne úplně jinak.....

jprst
08.06.2019 2 z 5

Dlouho jsem četbu tohoto "bestselleru" odkládal a považuji za chybu, že jsem v tom nepokračoval, mohl jsem si ušetřit zklamání. Připadalo mi to poněkud rozvleklé, místy až nudné. Asi nejsem vhodný čtenář pro tento typ příběhů.

pavpaz
04.06.2019 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Trochu mi někde vadily ty dlouhé monology, myšlenky, ale přesto, když jsem začala číst, nemohla sem se odtrhnout, chtěla sem už konečně vědět, ja to skončí. Takový konec sem sice nečekala, ale proč ne.

Twinny
04.06.2019 2 z 5

Zmizelá je fenomén. Většina knih podobného ražení je označována jako "kniha pro fanoušky Zmizelé" nebo "pokud se Vám líbila Zmizelá, budete nadšeni". Četla jsem pár knih, které jsou takto označeny – Dívka ve vlaku, Poslední dívka a Vdova. Milovníci Zmizelé říkají, že ONA je jiná. Jiná než ty, které jsou jí připodobňované. Souhlasím, pro mě je totiž horší.
Samozřejmě opět sehrál svou roli výborný marketing. Proužek na její horní straně a zlatá placka. Aneb, jak zhyzdit slušnou obálku. Achjo.
Už jsem zmínila ty nadšené výkřiky na zadní straně obálky? Ne? Fajn, použiju je k popsání mých pocitů z knihy a jejího příběhu.

DŮMYSLNÉ – překombinované. Na konci jsem se chytala za hlavu.

ÚŽASNĚ ZÁLUDNÉ – na podstatu zmizení Amy jsem přišla asi v polovině první části. Od té doby to bylo zoufale předvídatelné.

NEMILOSRDNĚ ZÁBAVNÉ – nuda.

OSTRÉ JAKO BŘITVA, HROZIVÉ, UKRUTNĚ CHYTRÉ, SKVĚLÉ – občas, ne, nemyslím, nesouhlasím.

Inny
12.05.2019 5 z 5

Přesně toto mě baví. Pocit, že se nemužu hnout dokud ji nedočtu :)

Poeta.kno
18.04.2019 4 z 5

Důkaz o existenci manipulativní ženy. Nedivil bych se, kdyby byl příběh inspirován reálným životem. Zajímavé čtení, nedalo se přestat, pořád mne zajímalo, co bude dál.

ilčidlo
11.04.2019 5 z 5

Byl to úžasný čtenářský zážitek. Když mně došlo jaká je Amy vychytralá zrůda, tak jsem měla tak obrovský vztek že mně bylo až fyzicky zle a knihu jsem odložila že už jí nebudu číst. Ale nedalo mi to a po několika zklidńujících dnech jsem pokračovala ve čtení a dočetla ji. Tato kniha je úžasně napsána že i po jejím přečtení to člověka nutí aby o ní přemýšlel, že taková krutá, zlá zrůda nebude potrestána a naopak bude vychovávat dítě.... Kdo má pevné nervy tomu ji doporučuji.

chloerny
31.03.2019 5 z 5

Všechno je jinak, než se zdá. Tohle mě na tom hrozně bavilo. Opět knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout

Fzuzik
30.03.2019 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Závěr trochu zklamáním. I když zajímavý z psychologického hlediska. :)

Sarrah
29.03.2019 4 z 5

Až na ten konec...., knihu bych doporučila.

RuzovaPanterka
28.03.2019 5 z 5

Pravda, ze začátku to mělo trosku pozvolné tempo, pak jste se ovšem do příběhu doslova zažrali a už vás to pak vyplivlo až na samém konci úplně psychicky deprimované. Vážně pěkná jízda!

Kekik
27.03.2019 5 z 5

To byl čtenářský zážitek. Mistrovsky vystavený příběh. Chtěla bych toho napsat mnoho, jenže by se jednalo o spoilery, a to by bylo škoda. Tak jen ještě DOPORUČUJI !!!

Kizuizi
25.03.2019 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení - na začátku mne moc nebavily ty různé popisy, ale vydržela jsem a musím říct že to bylo skvělé! Nyní knihu i já velmi ráda doporučím.

Laduš94
24.03.2019 5 z 5

Zmizelá určitě patří mezi mé nejoblíbenější thrillery vůbec. Jsem moc ráda, že jsem před filmem četla knížku. Amy je správná mrcha :) Určitě doporučuji.

MakiKorda
19.03.2019 5 z 5

Perfektní, perfektní skvělá zápletka, ostrý zvrat. Doporucuji.