Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

Cabelkab
08.12.2018 4 z 5

Dlouho mi ležela v knihovně, než jsem se k ní dostala. Ze začátku jsem teda lehce litovala, že jsem jí vůbec vytáhla. Začátek tedy nezáživný. Ale pak se to rozjede. Z hlavní zápletky jsem sice tolik překvapená nebyla, ale i tak mi to neubralo na napětí... Byla jsem tedy strašně zvědavá jak to dopadne, co si autorka vymyslí... a nevím jestli jsem z toho vlastně byla nadšená, takhle jsem to nečekala. Rozhodně jsem nechtěla nějaký sluníčkový konec, ale.... No nevím.

Chalupice
07.12.2018 5 z 5

Ze ne není nikdy nic jak se zda, to člověk ví. Ale zapomíná na to.
Já nevychazela z úžasu.
Konec je šílený, ale jiný by mě k tomu ani nešel
Plánují precist znovu

šneki
05.12.2018 3 z 5

Byla jsem celkem dobře napjatá po celou knihu, ale konec byl takový... Zvláštní.

sarkaditt
02.12.2018 4 z 5

Prvních cca 80 stran jsem se nemohla zacist, pak už mě to pohltilo. Konec jsem si představovala jinak, ale příběh dobrej. Obrat v druhé části byl pro mě překvapením.

alnahu
27.11.2018 4 z 5

Zajímavý napínavý psychologický příběh jednoho zdánlivě ideálního manželství.

soarka
26.11.2018 3 z 5

Až do Zmizelé jsem nevěřila, že existuje kniha, ve které mi nebude sympatická žádná z postav.

tereza5844
25.11.2018 5 z 5

Byla jsem touto knihou naprosto ohromená, stránky mi útíkaly jako nic, rozhodně doporučuji.

BlueTer
22.11.2018 4 z 5

Na začátku jsem se nemohla přehryzat přes prvních 100 stran.
Pak jste najednou uprostřed knihy a je to jízda! Ze začátku je Amy vaše kamarádka a věříte ji. Posléze ale přijdete na to, že je pěkně šáhlá a ráda manipuluje, jak se svým manželem a rodiči ale i se svým okolím.
Autorka tady rozehrává hru a vy nevíte na čí straně máte být.

Lenoulinka
21.11.2018 5 z 5

Výborný čtivý psychothriller u kterého jsem se nudila prvních sto stran. Jakmile se děj rozděl, tak to byla jízda. Psychopatka Amy a ne úplně svatoušek Nick bylo fajn počtení. Jen jsem očekávala trošku jiný konec. Skoro by to chtělo pokračování...

Pedias
19.11.2018 4 z 5

Někdy opravdu hodně zdlouhavé, ale to je asi jediná věc, kterou bych tomu vytkla.
Líbilo se mi, jak to bylo promyšlené do posledního detailu, četla jsem ji jedním dechem.
Už se těším, až se podívám na film.

Lady Jane
10.11.2018 5 z 5

Mně se kniha velmi líbila...detailně propracovaný příběh o tom, jak bravurně dokáže svědomí a výčitek prostý psychopat využít jakýchkoli prostředků k naprostému ovládnutí a zmanipulování vašeho života a udělá z vás poslušnou, rezignovanou loutku a vmanévruje vás tam, kde vás chce mít pro svůj egoistický prospěch a zvrácené potěšení...není šance se ubránit a na únik můžete rovnou zapomenout...film drží v celku na úrovni krok s knižní předlohou ;)

Whitecat
07.11.2018 1 z 5

Tahle kniha mě zaujala pouze jednou věcí: autorčina vlastní zkušenost s životem v USA v době krize, kterou do knihy promítala. Ale uznávám, že dějově byla druhá půlka o fous lepší.

tezka_vazka
02.11.2018 5 z 5

Přestože jsem jako první viděla film, knížka i tak udržela moji pozornost a přišla mi opravdu skvěle propracovaná. Chytře vymyšleno!

lancelot
01.11.2018 3 z 5

Průměrná kniha, první půlka knihy byla hodně zdlouhavá, druhá půlka již lepší. Otevřený konec mě moc nepotěšil.

Sparkling
30.10.2018 3 z 5

Zábavné oddechové čtení - rozhodně o dost lepší než filmové zpracování, ale žádný literární skvost to není.

mrkačka92
25.10.2018 5 z 5

Naprosto strhující děj!

andy_nejedla
23.10.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, byla jsem z ní zmatená, chvílema jsem nevěděla, co si myslet, ale konec jsem čekala lepší - pozor SPOILER - kdyby ji nakonec zabil nebo by Amy spáchala sebevraždu, bylo by to dokončené, takhle byl otevřený konec a to nemám ráda, proto dávám jen 4 hvězdy.

MishelleBlack
21.10.2018 4 z 5

Knížka byla místy zdlouhavá, hlavní hrdinka mě celou první polovinu knihy neskutečně iritovala, celkově byla knížka trochu podivně napsaná.
Nakonec jsem si ji ale opravdu užila. Nickovy kapitoly mě bavily už od začátku ale v druhé polovině se to opravdu rozjelo. Z protivné hlavní hrdinky se najednou stala ohromě zajímavá a v určitém smyslu i děsivá postava. Ten konec tam seděl, trochu šokoval i naštval, což jsou dvě velká plus. Druhá polovina knihy se výborně četla a ačkoliv to ze začátku vypadalo jako docela průměrná kniha, nakonec mě opravdu dostala.

Katulinka69
20.10.2018 5 z 5

Kniha i film naprosto super. Na tuto knihu často vzpomínám.

orangerose
18.10.2018 5 z 5

Dokonalost k téhle knížce :)