Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

veamertl
10.09.2018 4 z 5

Kultovní jsou pro mě zcela jistě jiné věci.. Na to, jaká reklama tomu předcházela, čekala jsem upřímně víc. Ale rozhodně to není zlé, ba naopak. Zvraty mě bavily a často jsem je nečekala. Rozuzlení netradiční. Příběh mě do sebe vtáhl. Ale fenoménem je pro mě Středozem..:-*

Martinka99
09.09.2018 5 z 5

Je to již delší doba, co jsem Zmizelou četla a pro mě je to stále jeden z nejlepších a nejzapamatovatelnějších psychothrillerů. Ne nadarmo se další dílka k ní přirovnávají. Je to děsivé, prolhané a šílené. A výborně se čte!!

zuzka9813
07.09.2018 3 z 5

Super kniha zajímavý děj

Lavender756
02.09.2018 3 z 5

Ze začátku jsem myslela,že se nezačtu,ale po cca 50 stránkách jsem se sžila se stylem a i děj začínal být sympatičtější. Postupně se otevírá velice zajímavý příběh vždy z pohled jednoho z manželů, což je za mě to nejlepší na knize, zvláště ke konci,ale žádné strhující čtení to pro mě bohužel nebylo. Neurazí,nenadchne.

Robin.Mooshabr
28.08.2018 1 z 5

Nedočteno... nebavilo mě to... a vlastně se mi nelíbil ani film.... bohužel....

Dominika_a
28.08.2018 5 z 5

Miluji jak film tak knihu. Zvláštně napsaná kniha, ale bavila mě. Určitě si ji vezmu ještě někdy do ruky.

Arminka
24.08.2018 4 z 5

Místy sice trochu zdlouhavé čtení, které ale následně přecházelo do velmi záživného, smekám před schopností autorky, opravdu netradičně psaná kniha.

BlaFre
24.08.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se obzvlášť těšila. Všichni o ní mluvili, tak jsem byla plná očekávání. Velmi mne zaujala propracovaná zápletka, psychologie a vývoj postav. Jednou si Zmizelou určitě znovu přečtu.

Kao
09.08.2018 5 z 5

Neuvěřitelné. Neuvěřitelné, neuvěřitelné. Byla jsem opravdu skeptická, co mi tato kniha přinese. Kvůli tomu, jak moc je známá, jsem si tak trošku říkala, že všichni přehání, že ta knížka přece nemůže být až takový trhák. Ale jo. Byl. A byl to šílený psychopatický trhák.
A když jsem ji dočetla, v hlavě mi zůstala taková malá stopa psychopata. Ještě nějakou chvíli jsem okolní svět sledovala šílené, děsivé a geniální Amy. Tak hurá na film!

Makyyy
08.08.2018 4 z 5

Jako první jsem viděla film, který mě dostal. Knihu nehodnotím negativně, ale nejsem z ní úplně odvařená. Možná bych ji osekala na 2/3 a bylo by to dokonalé. Ale každopádně je to dobrý thriller, nepřevídatelný konec, což se mi na těchto knihách líbí. Nelituji, že jsem ji četla, doporučuji!

LucyBrand
31.07.2018 4 z 5

Začátek knihy mě moc neoslovil hodně jsem se prokousávala knihou. Z knihy se nakonec stala slušná detektivka s velmi nepravděpodobnou hlavní ženskou postavou. Je to kvalitně napsaný psychologický thriller, který mě bavil od začátku do konce. Výborně zpracovaná psychologie postav a celkem zajímavý konec. Pravda, je zapotřebí se do knížky začíst, dějově se kniha začíná výrazněji odvíjet až někde před polovinou, ale mně to nevadilo. Bez předchozích kapitol by to nebylo ono. Za sebe rozhodně můžu doporučit.

KSarlota
30.07.2018 5 z 5

Wow, to je asi všechno co k ní můžu říct :-)

Knižní střípky
30.07.2018 5 z 5

Trvalo to léta, než na ni u mě došla řada. Film nemám potřebu vidět, kniha byla pro mě skvělá a tento pocit si chci zachovat. Amy a Nick - co dodat, přečtěte si, rozhodně nebudete litovat. Paní Flynnová prokázala již v této prvotině, že psát umí a čtenáře si krásně vede na vodítku napětí a dělá si s námi, co sama uzná za vhodné. Chvíli fandíte Amy, chvíli zase Nickovi a nakonec Vám zůstane pusa dokořán.

Sonča95
18.07.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla film a poté si koupila i knihu,ale musím říct,že už mě kniha tak nelákala.Spíš jsem jí jen tak projela bez většího zájmu,nicméně dávám 5 * za náměť a za napínavost :)

Iny
16.07.2018 5 z 5

Fantastický... Zmizelá se mi teda pěkně vryla pod kůži. Autorce se perfektně podařilo vykreslit postavy a vystupňovat jejich charaktery postoje a vůbec.... Úžasná Amy... Mrcha Amy... Chtěla bych znát název poruchy osobnosti, kterou zjevně trpí.. :D Je to prostě skvěle "promakaná" knížka, která tě dostane. :)

Ava34
12.07.2018 5 z 5

Knížka mě opravdu natchla. Námět super. Knížka se četla velmi dobře. Proto musím dát 5 z5

slaska77
07.07.2018 4 z 5

Zajímavý psychothriller, který se nedal jinak, než přečíst jedním dechem. Sice jsem v poslední době četla několik obdobných knih, ale opět mi autorka přinesla trochu jiný pohled na věc. V reálném životě nejsou věci většinou tak vyhrocené, ale ty nejhorší věci si dělají osoby si blízké. Amy (!!!), Nicka i jeho ztřeštěnou sestru Go jsem si oblíbila, úplně jsem ale nenáviděla Amyiny rodiče. Tak pitomé postavy, jako by z reálného života přímo vypadly:-) Dnes své 4,5 hvězdy zaokrouhlím spíš dolů.

Mishell14
05.07.2018 5 z 5

Tak tohle byl opravdu knižní masakr. Prošla jsem si u čtení snad všemi stavy. Od nudy,kdy jsem si myslela,že všechno vím i závěr po naprosté pohlcení a dočtení posledních slov s otevřenou pusou. Za mne jeden z nejlepších psycho thrillerů za poslední léta. 5* plus taková menší omluva autorce za to,že jsem si myslela po pár stránkách,že její dílo bude přinejmenším průměrné. Nejenom Amy mne dokázala zmást ale i samotná autorka.

Aneleh
30.06.2018 5 z 5

Zajímavý psychologický thriller, kde se dozvídáme podrobné myšlenkové pochody a prožívání vztahu obou mladých manželů. Ze začátku možná chvíli máme sklon myslet si, zda za zmizením Amy nemůže být někdo třetí, ale postupně vyplývají na povrch povahové vlastnosti manželů a nestačíme se divit. Manipulace v manželství možná není tak výjimečná, tady zašla hlavní hrdinka hodně daleko. Co všechno lze nevymyslet v touze naprosto si podrobit svého partnera?

ecila13
29.06.2018 4 z 5

70%
Příběh se začíná odvíjet současně ve dvou rovinách:
Sledujeme probíhající vyšetřování zmizení Amy očima jejího manžela Nicka.
A z pohledu Amy vidíme průběh manželství s Nickem od seznámení až do osudového dne D.
Anebo ne?