Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4328 4328

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl, 2012

nicole1990
03.03.2018 5 z 5

zhrzená ženská dokáže opravdu udělat ze života peklo aneb když je ženská magor.. četlo se to dobře a bylo to napínavé až do konce a zajímavý konec.. Po přečtení knížky jsem si musela pustit i film a knížka se mi líbila víc..

DracoMalfoy
02.03.2018 2 z 5

Konec byl bombovej, ale jinak jsem se ke čtení musela nutit.

Zuzanka46
02.03.2018 4 z 5

Váhám nad tím, jak knihu ohodnotit. Vzhledem k tomu, že nakonec mé kladné pocity zvítězily nad těmi smíšenými, dávám čtyři hvězdy.
Příběh je čtivý a napínavý. Chvíli jsem fandila Nickovi či Amy a chvíli jsem je zase nenáviděla. Nicméně konec mě hodně zklamal. To jako vážně?

stafbul
26.02.2018 5 z 5

Za mne rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Velmi pěkně se četla, jednoduchý způsob psaní, udržení....snad ani ne napětí, ale zájmu o to, co se v knize děje, o všechny postavy. A několikrát během četly překvapivé pronesení věty: "Ta autorka musí být psychouš!" :-D Ale v dobrém. Fakt se mi moc líbila a rozhodně koupím a zůstane v knihovně.

Veronika33
23.02.2018 3 z 5

Pointa knihy veľmi dobrá a zaujímavá, prevedenie však zabíja príbeh. Začiatok resp. takmer polovica knihy nudnáááá a zdĺhavá. Film som si asi užila viac. Ostatné knihy autorky ma zaujali viac, čo je paradox, keďže táto kniha je vyzdvihovanejšia.

Vatter83
17.02.2018 odpad!

Příliš zdlouhavé.

miska98
08.02.2018 4 z 5

Poměrně dobře napsaný román, který se nemůže rozhodnout, jestli má být spíše psychologický nebo kriminální, což mu ve výsledku v mých očích poněkud uškodilo. Více jednoho nebo druhého a byla bych spokojená. Přesto se rozhodně jedná o nadprůměrné dílko.

ivag
08.02.2018

Kniha, která mne opravdu chytla... postupně dávkované informace, které se někdy ukázaly jako úplně opačné... mistrně vyprávěno, skvěle vystavěno. Jedna z nejlepších knih, co jsem četla.

t.adm
06.02.2018 5 z 5

Konečně thriller, u kterého jsem byla překvapována neustále. Lehké mrazení po celou část příběhu, avšak závěrem přímo husí kůže. Koncem si mě kniha získala do puntíku. Doporučuji!

Stanenka
05.02.2018 4 z 5

Před knihou jsem viděla 2x film, tak jsem věděla, o čem příběh bude, ale i tak jsem stránky hltala, i když místami bylo vyprávění zbytečně zdlouhavé. Při čtení jsem místami nenáviděla Nicka, poté Amy a často jsem nevěděla, co si o tom všem myslet. Dobře napsaný psychologický thriller.

veselaa
01.02.2018 2 z 5

Tato kniha mě nijak nezaujala,do čtení jsem se musela celkem přemáhat.Pro mne takový průměr,ale dočetla jsem ji :)

bivana009
28.01.2018 4 z 5

Knížka mě zaujala, stejně tak i filmové zpracování. Dějová zápletka mi přišla vcelku originální, autorka zvládla i detaily, děj má tu správnou dynamiku, u tohoto příběhu jsem se nenudila.

MT23
25.01.2018 4 z 5

Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst.. Pak mě však děj vtáhl a kniha mě opravdu nezklamala.. Stejně tak filmové zpracování..

Kamienkova33
17.01.2018 5 z 5

Pre mňa skvelá kniha! Čítala som ju jedným dychom, túto autorku proste môžem :-)

Klichem1
13.01.2018 3 z 5

Prva polovica knihy bola nuda, ale potom prisla na scenu Amy a vtedy nastal ten spravny “čurbes” titulu thrillerový bestseller hodný. :-)

Fallen
10.01.2018 2 z 5

Díky humbuku, který kolem knihy byl/je, jsem se i já pokoušela začíst a musím říct, že jsem jen silou vůle knihu dočetla. Nuda.

Suziella
09.01.2018 3 z 5

Poslední přečtená knížka od Flynn. Líbila se mi o něco více než Temné Kouty, ale rozhodně jsem s ní nebyla tak spokojená, jak očividně ostatní. Knížka strašně zdlouhavá, až místy zbytečné rozepisování, do čtení jsem se hodně nutila a kdybych špatné knížky odkládala nedočtené, tak tuhle bych určitě už nikdy nedočetla.

petrpospa
07.01.2018 3 z 5

To se může stát jenom v Americe. Aspoň v to doufám. Dobře napsané, o pár stránek méně by neškodilo. Zajímavý příběh bez happyendu, jinými slovy: když je ženská mrcha a chlap hňup, dobře jim tak. Přejme jim, ať jim to dlouho vydrží...
Možná mě jen mrzí, kolik má toto (ale i jiné) dílo komentářů a tím pádem i čtenářů. Stačí jen uvést úžasné prodeje, bestseller, přidat trochu reklamy a marketingu a lidi to zblbne. Přitom je tolik lepších knížek...

andrea6284
06.01.2018 4 z 5

Skvělá zápletka, celý příběh ze dvou úhlů pohledu dodávají všemu na zajímavosti.

Bublinka.
29.12.2017 5 z 5

Trochu jsem se bála srovnávání s Dívkou ve vlaku, kterou jsem tedy jen viděla a asi bych si ji ani už nepotřebovala přečíst, ale nakonec jsem se do toho pustila. Musím říct, že Amy je dokonalá mrcha. Ale geniální. Autorka si se čtenářem vážně pěkně pohrála, stejně jako Amy s Nickem.