Zmizela v mlze

Zmizela v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351984/bmid_zmizela-v-mlze-UlD-351984.png 4 1761 1761

Josef Bergman série

Kriminalista Josef Bergman chce strávit poklidnou dovolenou v odlehlé vesnici u norského fjordu. Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství.... celý text

saez
15.11.2017 5 z 5

Má první kniha od autorky a musím říct, že psát skutečně umí. Zřejmě se nevidíme naposledy :-)

petunkav
10.11.2017 5 z 5

Super skvělá ala severská detektivka. Moc se mi líbila - napínavá, svižná.....
Podle mě hodně hodně povedená.

marketa.ul
09.11.2017 4 z 5

Pěkná detektivka. Kdo byl vrahem jsem neodhadla, takže jsem spokojená.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Míša Klevisová mne velmi zaujala, je to naše opravdu hodně dobrá autorka detektivních příběhů..těším se na každou její novou knihu:-)

katka9574
03.11.2017 5 z 5

Velice příjemný detektivní román, stejně jako Kroky vraha, které jsem četla loni. Na nočním stolku už čekají další dvě dílka paní Klevisové, na která se moc těším :-) Určitě doporučuji.

irefir
01.11.2017 4 z 5

Pěkná kniha, žádný krvák, žádné velké kombinování, a přesto napínavá.

EvaEma
27.10.2017 4 z 5

Hezky vypracovaná detektivka, zdánlivě nepodstatné detaily se najednou někde vynoří a člověk je najednou překvapen. Čtení mě bavilo podobně jako čtení detektivek A.Christie.

Peprnicka
27.10.2017 5 z 5

Rozjezd byl trochu pomalejší, ale pak jsem se nemohla odtrhnout :-) Určitě si seženu další knihy od této autorky...toto byla má první :-)

ritta
26.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha, skoro jako opravdová severská detektivka...

Hannik
26.10.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, i když jsem čekala asi něco víc. Občas mě trošku nudily dialogy postav. Jinak byla čtivá a stojí za přečtení.

Restang
22.10.2017 5 z 5

Tato detektivka se mi líbila, tak jak jsem očekávala. Četla se velmi dobře a líbilo se mi to pozvolné napětí i popisy postav či prostředí. Konec malinko překombinovaný, ale mělo to hlavu i patu. Trošku bych uvítala v knize větší spolupráci a propracovanost českého detektiva a norské policie. Takto mi to přišlo, že snad norská policie neumí vyšetřovat a jedině Bergman je pomalu Harry Hole.. Ovšem se severskými thrillery bych to nesrovnávala, natož abych to očekávala! Autorka Klevisová má svůj styl, spíše český a to je dobře. Určitě si od ní zase něco nového přečtu.

slaska77
22.10.2017 5 z 5

Má svoji atmosféru, je svižná a nepřekombinovaná. A navíc moc pěkné vykreslení všech postav, autorku jsem doposud neznala a je pro mě velmi příjemným překvapením. To se povedlo!

jarka2222
21.10.2017 4 z 5

Jsem moc ráda, že u nás umí někdo napsat pěknou detektivku. Líbil se mi popis tamní přírody i sonda do životního stylu tamních lidí. Určitě se k téhle spisovatelce ještě vrátím, ale budu raději, když bude příběh zasazen do českého prostředí a českých problémů.

Lotka
20.10.2017 3 z 5

České detektivky moc nečtu, ale jsem ráda, že tuto jsem přečetla. Hezky a poutavě napsané, hezky propracované postavy. Spokojenost.

petula22
20.10.2017 5 z 5

Knížka mne velmi překvapila, čtivá, čtivá, čtivá a zajímavá, určitě stojí za to přečíst!!!

kikadoo
17.10.2017

Klevisová opět nezklamala, kniha čtivá, zajímavá místopisem i obsazením osob.

Tiffany
15.10.2017 5 z 5

Přečetla jsem zatím vše od Michaely Klevisové a moc se mi její styl psaní líbí. Líbí se mi psychologický rozměr příběhů, životní "moudra" a postřehy, se kterými se víceméně ztotožňuji. Všechny osoby i děje jsou pro mě uvěřitelné. Líbí se mi bohatost a přitom srozumitelnost jazyka. Už se těším , kam nás zavedou její další příběhy .

Jana_Hlus
12.10.2017 4 z 5

Další povedená kriminálka s Josefem Bergmanem v hlavní roli. Perfektně promyšlený příběh, skvěle dávkované indície, k tomu pro nás tak nezvyklé prostředí Laponska, a také poněkud nestandardní aktéři figurující v případu. To vše výborně zafungovalo a já jsem do poslední chvíle netušila, kdo je pachatel. Jako bonus bych vyzvedla formu i jazyk, kterým je kniha napsaná. Snad jen ten název bych zvolila jiný, příliš to připomíná Zmizelou od G. Flynn. 4/5

babicka_amalka
12.10.2017 4 z 5

víc se mi líbí detektivky paní Klevisové, odehrávající se jinde než v Čechách; proto se mi líbil Ostrov šedých mnichů i Zmizela v mlze; popis zajímavého prostředí je pro mě jakýmsi bonusem k jinak běžné oddechové detektivce; takže doufám, že si příště vybere zase nějakou zajímavou destinaci, kam svůj příběh i Bergmanem zasadí ;-)

Selinute
11.10.2017 5 z 5

Ani na své dovolené, tentokrát až za polárním kruhem, si Josef Bergman od svých povinností neoddechne. Poté, co se náhodně ocitne na místě činu, je nenásilně vtažen do vyšetřování vraždy neznáme ženy.
Ráda si přečtu dobrou severskou detektivku a tuto od Míši Klevisové můžu zařadit mezi ty opravdu povedené. Násilí nečekejte. Je to jiná seveřanka. Jiná než na jaké jsme ze severských bestsellerů zvyklí. Tento poklidně plynoucí, zajímavě se rozvíjející příběh zasazený do poutavého prostředí norských fjordů a nádherné okolní přírody, působí tak přesvědčivě, jakoby je autorka důvěrně znala. Za mě skvělá klasická detektivka...