Zmiznuté dievčatá

Zmiznuté dievčatá
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461993/bmid_zmiznute-dievcata-GBC-461993.jpg 5 2140 2140

Niekto sa chce asi hrat’, ale vybral si hru krutú, bezcitnú a zvrátenú. Unesie dve devät’ročné kamarátky Charlie a Amy a vzápätí pošle obom rodinám esemesku so svojou požiadavkou. Vyzve ich, aby za deti ponúkli určitú sumu. Kto ponúkne viac, vyhráva. No takýmto spôsobom zároveň vynesie rozsudok smrti nad druhým dievčat’om. Prípadu, ktorý sa nápadne podobá na únos spred roka, sa ujme inšpektorka Kim Stonová. Spočiatku je bezradná a nemá sa čoho zachytit’, lebo únosca starostlivo zametá za sebou každú stopu. Po d’alších esemeskách s desivým obsahom si uvedomuje, že jej súperom je azda ten najšialenejší zloči¬nec, s akým sa kedy vo svojej kariére stretla. Čas neúprosne beží a šanca, že by sa dievčatá vrátili domov živé, sa každou hodinou zmenšuje. Kľúčom k vyriešeniu prípadu by možno bolo odkrytie ¬temných tajomstiev z minulosti oboch rodín. Môže si však Kim dovolit’ tak dlho čakať? Alebo niečie diet’a naozaj zaplatí tú najvyššiu cenu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

Lost Girls, 2015

Jakira
12.03.2019 3 z 5

Angela Marsons mě napotřetí vůbec nenadchla. Knížka se mi četla těžce, chvílemi mě vůbec nebavila, a proto musím jít s hodnocením oproti předchozím dílům dolů.
Dále pozor na spoilery. Nějak mi tentokrát přišlo, že se skoro celou knihu nic neděje. Vyšetřovací tým přešlapuje na místě, v podstatě až do posledních stránek vůbec na nic nepřijdou a pak je spasí nápad poohlédnout se v okolí, kde bylo propuštěno jedno z dětí při předchozím únosu. To to nikoho nenapadlo už předtím? Celkový dojem je, že 350 stran nepřijdou vůbec na nic a na posledních 70 stranách najednou o klíčové stopy byť nezakopnou a všechno jim vychází na první dobrou (Bryant najde náhradní klíče od sklepa atd.). Do té doby je to jen plkání o ničem a žádný posun v případu. Také záporáci mi přišli takoví mdlí a bez nápadu, Will úplně, Symesovy pohnutky byly aspoň jakž takž nastíněné, ale také nic, co by šlo do hloubky. Kim mě navíc štvala v závěru, kdy je zmlácená dvoumetrovým chlapem, a přesto se chová jak Superman.
Konečně vedlejší linka Devaina a vlastně i přítomnost postavy reportérky Tracy mi přišla zcela zbytečná.
Tak jako tak, doufám, že další knížka bude lepší, protože předchozí dvě mě bavily.

Lychorinda
08.03.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny. ♥ Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Je to druhá knížka od autorky a pomalu můžu říct, že se autorka stává mou oblíbenou :)

Ivka14
06.03.2019 4 z 5

Nečekané a napínavé a to tak,že jsem knihu nemohla vůbec odložit. Určitě skvělá detektivka,která stojí za přečtení.

SoniaR
01.03.2019 5 z 5

Jelikož mám děti, tak se mně kniha dotýkala víc, než bych byla řekla, ale i přesto za mně PARÁDA! Spisovatelka píše velmi čtivě, žádné nesmysluplné věty. Rozuzlení skvělé, až mi slza ukápla! Rozhodně doporučuji!

ctenarkaEva
01.03.2019 5 z 5

To byla tedy jízda! Pořád jsem si říkala, že ještě přečtu tuto kapitolu a zbytek nechám na zítra a najednou byl konec knihy... Skvělé čtení, sérii čtu od začátku a tento díl se mi zdál nejlepší. Jen se mi moc nelíbil úplný konec, připadal mi dost nelogický. Už se těším na další díly, doufám, že Kim Stoneová nezklame ani v dalších případech.

L.Helena
20.02.2019 5 z 5

Asi nejlepší z prvních tří knih této skvělé série. Téma únosu dítěte je téměř vždy zárukou napínavé četby, ale tady to autorka dokázala posunout ještě o level výš. Těším se na další díly.

petrzel
16.02.2019 5 z 5

Knihy jsou úplně perfektní.

nicole1990
13.02.2019 5 z 5

Docteno během pár dnů a opet super mělo to spád. Snad nejhorší noční můra každého rodiče únos dítěte. Kim opět vyřešila skvěle případ. A konec mě teda dostal když odhalila třetího pachatele.

katst
07.02.2019 4 z 5

Trošinku jiná než dvě předchozí, ale rozhodně to není na škodu. Kniha se velmi dobře čte, má spád, je napínavá. O hvězdičku méně, kvůli závěru, který mi lehce nesedl. Odhalení posledního pachatele bylo jak úder blesku z jasné oblohy, jak kdyby Kim něco osvítilo a bum, najednou ví naprosto přesně, kdo za vším stojí...

iška
07.02.2019 5 z 5

Výborná detektivka. Už se těším na další díl série.

Termina
05.02.2019 4 z 5

Prostě srdíčková Kim :)

edith79
02.02.2019 5 z 5

Těžko se v případě Angely Marsons píše komentář, aby se člověk neopakoval. Ale když ono to zase bylo skvělé, napínavé a nedalo se od toho odtrhnout. Námět byl originální, postavit dvě rodiny proti sobě při únosu jejich dětí je opravdu děsivá představa. Postava Kim se nám začíná díky vypjaté situaci ukazovat v pravém světle. Šedou eminenci v tomto případě jsem vytušila a mé tušení mě nezklamalo. Na konci se sice vloudila jistá nelogičnost, nad kterou jsem vrtěla hlavou, ale to se v tomto případě, plném emocí dá odpustit.

aliisalounu
02.02.2019 4 z 5

Knížka mi přišla více zajímavá zhruba od poloviny, kdy jsem prakticky nemohla přestat číst. Nicméně některé části mi přišly v knize zbytečné, například extra případ Dawsona, ten mi ke zbytku úplně neseděl.

Nisshoku
01.02.2019 5 z 5

Práve dočítané, a musím povedať, každým ďalším dielom je to lepšie a lepšie. A konkrétne tento, bol napínavý od začiatku do konca! Nemám viac slov, Angela Marsons je rozhodne moja nová obľúbená spisovateľka v tomto žánre!

reňa30

SPOILER!!!
Pro mne zatím nejlepší ze série,bohužel ztráta hvězdičky za konec knihy,kdy Kim jede “vysvobodit” holčičky neozbrojená

Hvězdinka
30.01.2019 4 z 5

Čtivá série s Kim, spokojenost.

Barush64
30.01.2019 4 z 5

Třetí díl a zatím podle mě nejlepší. Knihu jsem nemohla ani odložit, chytla mě od první stránky. Jdu hned na další díl!

Hanca91
28.01.2019 5 z 5

Případy Kim Stoneové u mne mají zatím stoupající úspěch. Po přečtení první knihy jsem neměla v plánu si další pořídit, ale teď jsem ráda, že jsem dala Angele další šanci.
Tichá modlitba mě dokonce v závěru přinutila k slzám.
Sama bych asi vymyslela trochu jinou zápletku ukončení prvního únosu, přesto dávám plný počet.

pepa4081
27.01.2019 5 z 5

Po nějaké době jsem byl v pokušení začít přeskakovat stránky. Ovšem tentokrát ne kvůli nudě, ale protože jsem myslel, že nevydržím to napětí, jak příběh dopadne. Nakonec jsem obětoval většinu spánku a vychutnal jsem si každou větu. Miluju Kim i celý její tým. Zápletka se soutěžením o život je velmi neotřelá a dostat se do takové situace by bylo příšerné. Na konci jsem měl slzy na krajíčku. Pachatele jsem ani u jednoho případu neuhodl. Výborná a hlavně NAPÍNAVÁ detektivka.
Dnes poruším svůj systém bodování. I když knihu nebudu číst stále dokola, pouze se k ní rád někdy vrátím, zaslouží si plný počet. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Beruska18
19.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha vám nedovolí přestat číst, od samého začátku napínavé, děj měl spád a ani chvíli jste se nenudili. Super.