Znalcem vína za 24 hodin

Znalcem vína za 24 hodin
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309432/bmid_znalcem-vina-za-24-hodin-C1O-309432.jpg 4 6 6

Víno patří mezi nejpopulárnější alkoholické nápoje na světě. Mnozí laici a milovníci vína se snaží rozpoznávat různé druhy vín, chutě, barvy, či odrůdy, ale někdy si opravdu nevědí rady. Chodí proto na různé kurzy, degustace a snaží se přijít na kloub tomu, co dělá dobré víno dobrým vínem. Je to klima? Odrůda? Um a zkušenost vinaře?... celý text

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Grada

The 24-Hour Wine Expert , 2016

hannah2000
03.01.2020 3 z 5

Základní přehled o víně si sice uděláte, ale ... Těch ale je víc. 1. Autorka zmiňuje celý svět, ale o oblastech v ČR se nedozvíte skoro nic. 2. To samé platí o odrůdách pěstovaných u nás, ale třeba i v Maďarsku. ... Doporučení vín k jídlu a doporučené teploty vín pro podávání je ale zpracováno přehledně. Takže shrnuto, pokud o víně nevíte zhola nic a po přehledu našich vín a oblastí netoužíte, tato kniha vám bude stačit. Pokud vás zajímá víno, historie, přehled světových i našich vín, ale i vše, co k vínu patří (například jak si víno vybrat, aby mi chutnalo), navštivte raději nějaké muzeum vín a doplňte ji ochutnávkami a povídáním si u dobrého vinaře. :-D.

flanky
02.12.2016 4 z 5

Kniha určená především pro ty, kdo si chtějí jednou za čas pochutnat na dobrém vínu. Pro takové případy není potřeba znát veškerou odbornou literaturu. I sama autorka mnohokrát nabízí čtenáři levnější a vyváženější alternativu toho či onoho vína. Určitě užitečnější příručka, než těžké a odborné knihy, které sice zaujmou, nicméně pro běžného člověka zůstanou pouze zajímavé.

Teresa99
07.09.2016 4 z 5

Velmi přehledná a čtivá publikace, zejména pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco víc o víně.

víno

Jancis Robinson