Adele. Adele. komentáře u knih

Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Dobrý voják Švejk před válkou a jiné podivné historky Jaroslav Hašek

(SPOILER) Tato kniha mě nijak zvlášť neoslovila. Postrádalo to pro mě napětí, výrazný děj se zajímavou zápletkou nebo prostě něco, co by mě motivovalo číst dál. Na druhou stranu musím říct, že některé pasáže byly opravdu vtipné a satirické komentáře Švejka mě dokázaly pobavit. Připadalo mi ale, že v průběhu děje ztrácely svou originalitu a všechny motivy i historky se moc opakovaly, takže jsem se musela nutit knihu dočíst. Postava Švejka jako taková mi ale byla povětšinu knihy sympatická a věřím, že si najde své oblíbence, kteří v knihách úplně nevyžadují rafinovaný děj a s chutí si přečtou všechny čtyři díly.

28.07.2024 3 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Přátelé, tohle není young adult fantásko. Tohle je zkrátka prostě young adult.
Co tím chci říct? Nečekejte od toho žádný propracovaný děj, ani hluboké postavy.
Ano, čtivost to má super, svět poměrně dobře propracovaný, ale jinak byl příběh hrozně monotónní.
Na druhou stranu to bylo tak morbidní a depresivní, že by to asi ya být nemělo :)
Každopádně nápad s šíleným vražedným cirkusem se mi docela zamlouval a postavay Bena a Silvia byly dobře napsané a uvěřitelné...
Takžeee asi spíše nedoporučuji, ale jako čtivý odpočinek fajn, za mě 3⭐

21.08.2022 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Když jsem tuhle knížku začala číst, bylo to asi čistě proto, že jsem dočetla Oba na konci zemřou od stejného autora a chtěla jsem si něčím pofoukat ten hrozně ne-happyend... Ale asi jsem od ní očekávala něco jiného, než co jsem dostala... Z části.

Oba hlavní hrdinové mi připadali, že se chovají poměrně hodně pod svůj věk, mimo své povahy a situace a vlastně dělají jedno přehnaně blbé romantické gesto za druhým... Dobře, možná to tak někdo má, ale připadalo mi, že se chovají hrozně hloupě.

Knihu jsem si docela užila, ale občas jsem si až říkala, že to ani takhle trapné být nemůže! (V čemž možná ostatní vidí tu roztomilou letní romanťárnu, omlouvám se.)
Bylo to na mě zkrátka přeslazené a konec mi připadalo, že tomu zasadil dost krutou ránu. Z cukrlinkového příběhu, kde se hrdinové hrozně litují, ale všechny problémy jsou vlastně jen u nich v hlavě a jsou plní nadějí, se najednou stalo téměř beznadějně melancholické pokračování jejich životů.

Prostě jsem s touto knihou šáhla vedle, ale, ale! Místo původně zamýšlených tří ⭐ (hvězda dolů za textové chaty, doplňující příběh, které nebyly formátově odděleny a dost mě to štvalo... Nicméně to možná bylo mým PDFkem) jsem dala dvě, jenom za tu místy vážně milou atmosféru a ve finále i ten konec, který jsem nečekala ◕‿◕

08.08.2022 2 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Nádherné zakončení jedné z mých nejoblíbenějších knižních sérií. Kestrel jako vždy zaválela, její důvtip je vážně obdivuhodný! A Arin, to je kapitola sama pro sebe.
Vážně, po prvních dvou dílech (a obecně ostatních knížkách, které jsem přečetla) byla laťka nasazená hodně vysoko, ale autorka ji zvládla udržet - možná víc než to.
Mrzelo mě, že knížka nevyšla v tištěné podobě, takový skvost bych si přála mít doma...
S klidným srdcem mohu celou sérii doporučit ️。◕‿◕。

06.08.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Od Ranhojičky jsem asi očekávala příliš, protože jsem se nebyla schopna přinutit, abych jí dala 5⭐ jako většina.

První část knihy by mi asi za jiných okolností připadala zdlouhavá, ale vlastně se mi líbilo prostředí Zalindovské věznice a její řád, takže proč ne?
Chvíli jsem si myslela, že bude Kiva další z hlavních hrdinek drsňaček (podobně jako moje milovaná Aelin z TOG a Kestrel z Kletby Vítězů), ale ukázalo se, že se jí jen snaží tvářit a proč si třeba neskočit z věže?
Ke konci jsem se od knihy vůbec nedokázala odtrhnout a o to více jsem byla zaskočená z konce, který mě dost naštval... Což na hodnotě knihy ale nijak neubírá.
Hvězda dolů za Kivino ne úplně chytré chování a to, že jsem skoro úplně všechny "Veeeeelké ploty" věděla hned na začátku, autorka jich tam nasázela spousty, ale až na ten poslední byly naprosto předvídatelné.

06.08.2022 4 z 5