Adellaida Adellaida komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ze začátku typický soused, vedle kterého nechcete bydlet. Ale i z morouse může být chlap s Velkým srdcem.
Knížka se četla naprosto sama a ráda si ji přečtu znovu.

03.10.2024 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Druhá přečtená knížka od autorky. Lehce se četla, děj realistický. Vraha a motiv jsem do poslední chvíle neobjevila. Pouze mi vadilo velké množství postav.

20.08.2024 5 z 5

Když tu nejsi Když tu nejsi Valentina Nazarova

Je to kniha, která se těžko dá srovnávat s jinými.
Svým způsobem je okouzlující. Je tam napětí, teda spíš na posledních 100 stranách.

22.04.2020 4 z 5

Sedm hrobů a jedna zima Sedm hrobů a jedna zima Christoffer Petersen

Skvělá kniha. Pouze co mi trošičku vadí, je, že nejsou v češtině předchozí díly. Ale při čtení to ničemu nevadí.
Skvělé zpracování, dávám plus za necháme grónské slova. Aspoň jsem si rozšířila obzory o tak málo známou zemi.
Počet stran je akorát k ději, který není nijak zbytečně natahován.
Už se těším na další knihy od spisovatele

21.04.2020 5 z 5

Mapa k tobě Mapa k tobě J.P. Monninger

Chvílemi nezáživná, ale na konci věci nabraly rychlý spád

01.12.2019 3 z 5

Jestli odejdeš... Jestli odejdeš... Adele Parks

Román, který chvílemi trochu nudí.

28.08.2019 3 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Knížka, která nešla odložit. Napínavý děj. Čtenář neví do poslední chvíle konec. Těším se na další díly.

28.08.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Tohle je moje čtvrtá knížka od Nicholase Sparkse a asi nejlepší zatím. Skvělý příběh s nečekaným koncem, lehké nenásilné zpracování rakoviny.
Nejvíce mě dojal konec, nečekala jsem to.

08.05.2019 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Pro mě, jako milovníka thrillerů, je tato knížka oddychovka. Celkově autora miluju a chystám se na všechny jeho knížky.
Tenhle příběh jsem myslela, že skončí trošičku jinak, ale i tak se mi velice líbil.

06.02.2019 3 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den. Je to popis zdrcené manželky, která s dozvídá více o svém manželovi, o kterém si myslela, že ví všechno. Zároveň knížka poukazuje na skutečnosti, které mohou být lehce zaměnitelné (viz strach z černého auta).
Kniha je složená ze 2 příběhů. Prvním je z pohledu Nika do události. A druhý z pohledu Clary od události.
Konec mě zklamal, čekala jsem víc, nějakou akci.

03.02.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížku mám doma už přes 4 roky, ale stále jsem nebyla odhodlaná ji začít číst. Až letos, kdy jsem si ji dala do výzvy, mě to "donutilo" a nelituji. Skvělý příběh mě pohltil hned a nešlo přestat číst. Věc, kterou musím vyzdvihnout, je dokončený závěr. Bála jsem se, aby to neskončilo u věku 14 let. I když je tam jen pár stránek zmínka o dalším životě, ale i to stačí. :) Rozhodně doporučuji knížku přečíst.

02.02.2019 5 z 5