Ailee Ailee komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Pět, ale s malým mínusem. Jako... tu bandu grázlů nejde nemilovat. Ale ta Kazovy dokonalé plány byly tak dokonalé, až jim bylo těžké uvěřit. Chyběla tam troška víc napětí v tom závěru. Nejzajímavější to bylo kolem nevydařené akce s trezorem ve Van Eckově domě a všemu, co se v té chvíli dělo.

26.06.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jak tuto knihu popsat? Příjemná, procítěná, zajímavá. Nelituji.

07.06.2020 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Já vlastně ani nevím, proč hodnotím za pět. Ale když jsem dočetla, rozhodně jsem byla spokojená ještě dlouho poté, takže si je kniha zaslouží. Plynula tak přirozeně a ten konec byl taky velmi dobrý.

03.06.2020 5 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Co na konci prvního dílu začalo, se na konci třetího konečně dovršilo! A že to byla plavba! Bratrstvo je stejně dobré jako Hraničářův učeň. Už se těším na jejich další dobrodružství.

28.05.2020 5 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Zajímavý nápad s potenciálem, který ale nebyl moc dobře využit. Čtivé, ale moc mě to od druhé poloviny nedokázalo vtáhnout. Kdyby se děj ubíral trochu jiným směrem, opravdu jen trochu, byla by to pecka!

25.05.2020 3 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Vtipné, čtivé a přímočaré. Flanaganovy knihy nikdy nejsou takové, že byste se od nich nedokázaly odtrhnout napětím, ale tak nějak příjemně plynou, že to vlastně vyjde nastejno.

24.05.2020 4 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Autor nezklamal. :-) Možná by bylo příjemné více akce, ale to si pro nás schovává do dalšího dílu, jak má občas ve zvyku.

20.05.2020 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Zajímavě a děsivě vytvořený svět. Až nereálně. Nevěřím, že by se lidé nechali zahnat až TAK moc do kouta. Děj jako takový se v popisu toho světa prakticky ztrácí. Ale něco na té knize je. Ale nemůžu ji ocenit, když jde proti mé vlastní filosofii.

16.05.2020 3 z 5

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Ač se to četlo celkem dobře a ten nápad je zajímavý, nemohu dát vic než tři hvězdy. První polovina bylo samo klišé, které asi mělo oživit děj, ale spíš to mělo opačný efekt. Nakonec se v podstatě první polovině nic nestalo. Hrdinka je bez sebevědomí s občasnými záblesky jakési osobnosti. Dějí se kolem ní divné věci, ale je jí to úplně fuk. Některé vedlejší postavy se chovají jako id..ti asi jen proto, aby to bylo zajímavější, ale akorát to leze na nervy a odvádí to děj od toho podstatného. Opakovaně se stalo, že se hrdinka něco dozvěděla, ale šokovalo ji to, až když jí to řekli podruhé.
Příjemné počtení, ale asi jen jednou a stačí. Uvidíme, co přinesou další díly po tomto dloooouhém prologu.

12.05.2020 3 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Tohle mě moc nebavilo. Bylo to jako hooodně dlouhý prolog k dalšímu ději. Postavy jsem si nemohla oblíbit už jen proto, co ztělesňovaly. Měla jsem ráda Dese, ale jen dokud byl Desem. Jakmile se ocitl na Koribanu, šel celý děj do háje. Popisy, potyčky, bitva, která byla na pozadí jen jako křoví... Vlastně jsem to dočetla jen kvůli informacím o Revanovi. Dalšímu dílu šanci dám, snad bude zaměřený více na děj, než na filosofii o temné straně.

07.05.2020 3 z 5

V pavoučí síti V pavoučí síti Jakub Hrdoun

Bohužel nedočteno. Nějak mi nesedla. Když už jsem si zvykla, že jediný hlavní hrdina má české jméno, zatímco všichni ostatní smyšlené, zbývalo mi si ještě zvyknout na děj jako takový, a v tom už jsem neobstála. Nemohla jsem se začíst. Možná příliš mnoho narážek a otázek, aniž by do dvou třetin knihy bylo alespoň trošku něco objasněno. Asi autor napínal strunu moc dlouho, až prostě praskla a zájem se vytratil.

19.04.2020 2 z 5

Tygrův osud Tygrův osud Colleen Houck

Slabé tři. Konečně konec! To, co bylo na příběhu v prvních dílech milé a hřejivé, to co lákalo, ztratilo věčným opakováním svůj lesk. Nakonec zůstal překombinovaný přeplácaný příběh, kterému by neuškodilo proškrtání. Ach ty milostné trojúhelníky! Chápu, že Kelsey nechtěla zranit a ztratit ani jednoho, ale krucinál, tohle už bylo moc dlouhý. Asi prostě nejesem dostatečná romantička. Co se dá dělat. Mám raději akce a napětí. Tohle bylo moc dlouhé, aby všechny čtyři díly udržely mou pozornost. Ale nelituju, že jsem se tím prokousala. To zas ne.

18.04.2020 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Možná o něco slabší čtyři, ale čtyři. Takové... pomalejší dovršení předchozího dílu.

14.04.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Já věděla, že nemám začíst číst Naslouchače, dokud nevyšlo víc dílů! Věděla. A neposlechla sama sebe. Tak teď trp, hlupáku! Jestli jednička byla zajímavá a nápaditá, tak dvojka ji hravě strčí do kapsy. Už zde sice není tolik míst, kde se dá žasnout nad podivným světem budoucnosti, zato je tu mnohem víc míst, nad nimiž se doslova tají dech. A konec? Krucinál dejte mi ten třetí díl!!!

11.04.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Možná ne úplně pět, ale čtyři a půl určitě. Nápaditá, originální kniha z našeho, ale ne tak docela našeho, světa. Skvělé postavy, dialogy, akce. Čte se to rychle a svižně, nikde žádná hluchá místa, stále udržuje v napětí. Rozhodně jsem to nečetla naposledy a vřele doporučuji. Ale mějte rovnou po ruce další díl!

09.04.2020 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Díky méně zbytečnostem, kterými se samotná sága doslova dusí, se to četlo (poslouchalo) mnohem lépe. Ale asi to není něco, co bych chtěla někdy číst znovu. Jednou stačilo.

07.04.2020 3 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Příběh, který ukazuje, že nic není ani bílé ani šedé. Že je někdy potřeba udělat něco špatného pro větší dobro. Občas mi to přišlo nedotažené, ale myslím, že jednou se k příběhu zase vrátím. Četlo se to rychle.

07.04.2020 4 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Dějově opět nic moc a bohužel i vymizelo to, co dávalo prvnímu dílu šmrnc a vtip a co se zde vždy jen tak... zachvělo. Druhý díl působí vlastně jen jako taková vložka mezi prvním dílem a tím hlavním, co se teprve má stát. Nemluvě o tom, že díky prvnímu dílu je víceméně jasné, kdo je kdo a co se jak stane ve dvojce. Bohužel autorka už pokračování asi nikdy nenapíše a přitom by to právě teď mohlo nabrat spád. Škoda.

01.04.2020 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Tři, ale slabé. Už chápu, proč známý tvrdil, že samostatné povídky jsou lepší než celých pět dílu ságy. Být redaktorem vyškrtla bych 50% zbytečného balastu, jak kde a kdy jaká nepodstatná postava, o které tam někdy předtím byl stejně zbytečný štěk, a získala bych tak napínavý, akční, vtipný a bohatý příběh. A přitom by čtenář vůbec o nic nepřišel. Maximálně o několik hodin uspávající nudy.

30.03.2020 3 z 5

Revan Revan Drew Karpyshyn

Po fiasku Úsvit rytířů Jedi - Do prázdnoty, jsem se další knihy ze starého universa trochu bála, ale naštěstí zbytečně. Příběh se trochu táhl, protože je vyprávěný ze dvou důležitých stran, ale ač mi tam chybělo trochu víc akce, dalo se to vydržet. Ale ten konec! Krucinál, to mě štve! Ale chápu ho. Někdy je prostě třeba ustoupit, aby partii mohl dohrát někdo jiný. Snad mi odpustíte toto přirovnání, ale přeci vám to nevyspoileruju. :-)

25.03.2020 4 z 5