Arev122 Arev122 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherné čtení, které vtáhne do děje od začátku až do konce a který nutí k zamyšlení.

23.02.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherné čtení, které od začátku až dokonce je plné děje, o kterém se musí přemýšlet i po dočtete románu.

23.02.2021 5 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Jiří Brabenec

Docela dobrodružně a románově zpracovaný příběh známého kronikář e Václava Hájka z Libočan. V románu je zajímavě popsán život v 16.století, spolu s tehdejší politikou, ale i soukromý život V.Hájka z Libočan.

17.02.2021 4 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Jiří Brabenec

Dobrodružně a románově zpracovaný život Václava Hájka z Libočan. I v 16.století bylo všude plno zášti, politiky, korupce, ale i lásky a naděje na lepší život.

17.02.2021 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Je to hezky a románově zpracovaný nevšední příběh nešťastného, nepraktického a bezvýznamného muže, který má občas prorocké sny. Aby zabránil vyplnění snu, kdy by měla zemřít jeho dcera, opouští ji a odjíždí na mnoho let přes celou Ameriku. Jeho život je plný zvratů, sebepoznání, ale i lásky a naděje.

07.02.2021 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Románově zpracovaný život trochu podivínského, nesmělého a nešťastného člověka. Na základě svých proprockých snů, kde se jeho malá dcerka utopí, odjíždí přes celou Ameriku a při tom doufá, že se sen nevyplní. Jeho život je plný váhání a nejistoty, ale i hodně lásky a naděje.

07.02.2021 5 z 5

Pyrofobie Pyrofobie Jack Lance (p)

Po pomalejším začátku se stal děj románu velmi napínavý, měl spád, napětí.

29.01.2021 4 z 5

Alchymistovo tajemství Alchymistovo tajemství Scott Mariani

Pro mě oddychové, ale akční a napínavé čtení. "Neprůstřelný" hrdina s traumatem z dětství se snaží získat alchimistův rukopis. Děj má spád a zajímavou zápletku.

23.01.2021 3 z 5

Ohnivý muž Ohnivý muž Joe Hill (p)

Zajímavé, zejména na počátku knihy, kdy se pandémie rozšiřovala a zejména konec měl spád a napětí.

18.01.2021 4 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Napínavý, dobrodružný a románově zpracovaný příběh sestřeleného pilota v horách nad Afghánistánem. Nebezpečí nečíhá ve vysokých a nepřístupných horách a sněhové bouři ,ale zejména nepřátelích tam schovaných.

14.01.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý příběh obyčejné ženy, která i přes všechnu nepřízeň osudu dokázala svůj život prožít naplno a spokojeně.

09.01.2021 5 z 5

Skála Skála Peter May

Na pozadí vyšetřování vraždy se odvíjí příběh z mládí policajta, povolaného na ostrov. Ten zde vyrostl a tak se vrací ve vzpomínkách zpět .
Není to klasická detektivka, ale spíše psychologický thriller.

06.01.2021 4 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Téměř duchařský příběh, kde se prolíná současnost s minulostí. Do konce románu jsem netušila, jak vše dopadne. Občas to bylo trochu "hodně nadpřirozené ".

03.01.2021 3 z 5

Zlatý kámen Zlatý kámen Matthew Reilly

Hezká oddechová kniha- dobrodružný děj má spád, napětí, trochu historie. A při tom všem je zcela zřejmé, kdo vyhraje.

03.01.2021 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Smutný, ale velice hezky napsaný příběh. Nutí k dalšímu přemýšlení.

31.12.2020 5 z 5

Mě se román moc líbil, i když žádné dobrodružné sci-fi plné napětí to nebylo. Přesto jsem musela číst a číst. Je tam hodně myšlenek ,které i po přečtení knihy nutí k zamyšlení... a co kdyby na tom něco bylo.

31.12.2020 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Nějak jsem se nemohla do příběhu začíst, děj mě připadal zdlouhavý a občas jsem se v něm ztrácela. Ale druhá polovina románu s prolínáním života tajuplného autora Juliána byla napínavá, téměř detektivní

25.12.2020 3 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Pohodové románově zpracované čtení o dvou současných Robinsonech, jejich vztahu jak po ztroskotání na pustém ostrově, tak i vyřešení jejich vztahu i po návratu.

12.12.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavý příběh, který je občas děsivý a někdy i nepředstavitelný. Musí se číst a číst až do konce

12.12.2020 5 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Začátek knihy mě zaujal - život chudiny, umísťování sirotků do rodin a jejich další, většinou nelehký život. Pak už mě fiktivní příběh ženy provozující porodnické praxi včetně "pomoci" těhotným ženám připadal hodně zromantizovaný a zdlouhavý.

23.11.2020 3 z 5