baruše17 baruše17 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hanu jsem četla jako povinnou četbu do školy. Četla se rychle, postavy byly fajn. Ale zklamalo mě, že se o Terezíně a Osvětimi skoro nepsalo. Kniha se hlavně zaměřuje na vztahy a na to, co bylo předtím. Někdy jsem se ztrácela v čase, kdy se to odehrálo, jelikož příběh často skáče z minulosti do přítomnosti a zase takhle dokola.

29.09.2024 3 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

(SPOILER) Od téhle knihy jsem se nemohla odtrhnout. Kapitoly vždycky končily velkým napětím a chutí číst dál. Postavy byly moc dobře promyšlené. A Aarona jsem si zamilovala a doufám, že bude i v druhém dílu.

Co mě ale lehce zklamalo byly tři věci: První, že spisovatelka se dopustila několika gramatických chyb a nebo se přepsala. A těch chyb tam bylo opravdu mnoho. Další mi přišlo velice urychlené, když Joan odcestovala pryč od Aarona. A třetí věc byl konec, ten mi také přišel nějak urychlený a nevysvětlený. Joanina schopnost by měla být více vysvětlena.

Ovšem i tak dávám knize všech 5/5 :) Doporučuji !

21.08.2023 5 z 5

Povím o tobě hvězdám Povím o tobě hvězdám Edyta Prusinowska

Tahle kniha dokonale vystihovala to, jak se cítím. Autorka nádherně popsala city a duševní onemocnění tak, že se v tom člověk s podobnými problémy dokonale vidí. Jde to těžko popsat slovy, ale určitě má tahle knížka speciální místo u mě v srdci. Určitě doporučuji těm, kteří mají nějaké problémy, o kterých třeba nechtějí mluvit. Knížka vám ukáže, že v tom nejste sami a zároveň vám poradí, co v takových chvílích dělat. Na posledních stránkách je poděkování, které obsahuje i čísla na která můžete zavolat, když se necítíte dobře. Moc doporučuji. Nádhera :)

05.10.2024 5 z 5