bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Truhla pokladů Truhla pokladů Windy (p)

Příjemné a čtivé, skvělá kresba, použití zejména jako příručka pro začínající skauty, mne to vrátilo zpět do dětství, kdy jsem četl seriál Mimozemšťané v Sedmičce pionýrů

11.01.2021 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Na komiks ze 70.let 20. století a z komunismu je děj velmi akční a kresba svěží - takový polský superman, ovšem příběh Čtyři z tanku a pes byl uvěřitelnější

31.12.2020 4 z 5

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

dobrodružný scénář, svěží kresba a nadto ještě reálný životní příběh - doporučuji do hodin dějepisu na základní škole

Totální nasazení Totální nasazení Petra Soukupová

nádherně komiksově zpracovány strastiplné životní osudy třech dívek, jsem aj slzu uronil

Pražané ve světě Pražané ve světě Martin Nekola

Inspirující životní příběhy lidí, na něž můžeme být jako Češi hrdí - krom toho nádherně komiksově zpracováno

28.12.2020 5 z 5

Východní Čechy v kresbách Adolfa Kašpara Východní Čechy v kresbách Adolfa Kašpara Josef V. Scheybal

Zajímavé je, že v dějepise ani v češtině se člověk nedozví, že se Alois Jirásek, Karel Václav Rais T.G.M. i Adolf Kašpar mohli společně setkat u sklenky vína - člověk spíše nabyde dojmu, že všichni žili dávno ve středověku

23.12.2020 5 z 5

Až do posledního Až do posledního Jérôme Félix

19.12.2020 5 z 5

Zarov Zarov Sylvain Runberg

19.12.2020 5 z 5

Slavík ze Stepney Slavík ze Stepney Olivier Legrand

15.12.2020 5 z 5

40 let socialistického zemědělství v okrese Šumperk 40 let socialistického zemědělství v okrese Šumperk Theodor Březina

vzpomínky na mládí, kdy se plnilo na 130% ;o))

07.12.2020 4 z 5

Kazatelova stezka Kazatelova stezka Yves Swolfs

nádherná ilustrace zajímavý příběh

06.12.2020 5 z 5

Snění Snění Denis Pierre Filippi

nádherná ilustrace zajímavý příběh

05.12.2020 5 z 5

Biografický slovník Slezska a severní Moravy, Supplementum č.5 Biografický slovník Slezska a severní Moravy, Supplementum č.5 Lumír Dokoupil

Životopisy zajímavých osobností severní Moravy a Slezska ze všech myslitelných sociálních skupin, národností i profesí.

01.12.2020 5 z 5

Vercingetorixova dcera Vercingetorixova dcera Jean-Yves Ferri

skvělé i v podání nástupců původních autorů

14.11.2020 5 z 5

Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození Kristýna Plíhalová

Nádherně "vykreslené" lidské příběhy, mnozí z kreslířů mají potenciál, takže věřím, že se s nimi v budoucnu ještě setkáme při jiných komiksech

08.11.2020 5 z 5

Prasácký hody Prasácký hody Petr Urban

klasika, která pošimrá nejen bránici ;o))

22.10.2020 5 z 5

Horská kronika Horská kronika Franz Brixel

dobrý počinek rozšiřující povědomí o historii rýmařovska

15.10.2020 5 z 5

Komiksová filozofie Komiksová filozofie Kevin Cannon

Skvělé komiksové zpracování filozofie pro ty, co nemají ucelené klasické vzdělání.

15.10.2020 5 z 5

Jaromír Roller Jaromír Roller Pavlína Vogelová

šumperský fotograf zachycující obyčejný život inspirujícím a obohacujícím způsobem

03.10.2020 5 z 5

Zastavit čas Zastavit čas Jindřich Štreit

povídání pana Štreita ke svým fotografiím prokládané muzikanty je nádherný zážitek a pohlazení na duši - doporučuji navštívit

25.09.2020 5 z 5