bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Pán Tragáčik a človek z UFO Pán Tragáčik a človek z UFO Zbigniew Nienacki

Skvěle jsem si ten příběh užil. V dobách dětství jsem přelouskal všechny české díly a na slovenské jsem si netroufal. Není nad to si v 50 přečíst knihu pro děti od 12 let, koukám, že už se vracím na stejnou mentální úroveň ;o))

16.12.2022 5 z 5

Junácká srdce Junácká srdce kolektiv autorů

zajímavé příběhy, nádherná ilustrace

12.12.2022 5 z 5

Divadelní vejšplechty Divadelní vejšplechty Irena Fuchsová

veselé historky z natáčení doplněné bohatou fotografickou výzdobou, vše z Činoherního klubu, pohodové čtení

11.12.2022 5 z 5

Rychlé šípy - sešit 3 Rychlé šípy - sešit 3 Jaroslav Foglar

08.12.2022 5 z 5

Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Zvoník z Cukmantlu: Dvacet pozapomenutých osobností předválečných Jeseníků Matěj Matela

Kniha je velmi čtivá, text má spád a je krásně vypointován, byť jde "pouze" o životopisy význačných osobností Jesenicka. Krom toho jsou příběhy skvěle doplněny obrazovou přílohou, která podtrhuje kvalitu díla a zvyšuje čtenářský požitek.

Autor mi při křtu knihy vetkl do věnování mimo jiné slova "příjemné počtení". Myslím, že jsem jeho přání vyhověl a knihu si opravdu užil. Těším se na další tvůrčí počin.

04.12.2022 5 z 5

Na palubě lodi Beagle Na palubě lodi Beagle Christian Clot

zajímavý příběh, nádherná ilustrace a navíc trocha poučení z historie a biologie

28.11.2022 5 z 5

Josef Koudelka Josef Koudelka Josef Koudelka

Životní příběh Koudelkův, stejně jako kouzlo jeho fotografií, jsou prostě úžasné

28.11.2022 5 z 5

Umění dřeva Umění dřeva Martin Patřičný

Kniha plná krásných věcí ze dřeva, které bych chtěl mít doma ;o)) velký obdiv k autorovi

21.11.2022 5 z 5

Jan Reich Jan Reich Jan Reich

Taky bych chtěl mít ten dar, vidět, umět a vyfotit ten zlomek okamžiku. Neumím, tak jen závidím a obdivuji.

20.11.2022 5 z 5

Karel IV. - Pán světa Karel IV. - Pán světa Zdeněk Ležák

Čtivě zpracován život Karla IV. takovou formou pro děti, ale v širších souvislostech evropských dějin, vůbec jsem se od knížky nemohl odtrhnout a přečetl ji jedním dechem, nádhernou ilustraci podtrhuje skvělý text - toto nás v dějepise neučili (nebo jsem nedával pozor) ;o))

20.11.2022 5 z 5

Rahan 1 Rahan 1 Roger Lécureux

18.11.2022 5 z 5

Kamarádi z prérie Kamarádi z prérie Pavel Kosatík

18.11.2022 5 z 5

Biggles vypráví: Bitva o Anglii Biggles vypráví: Bitva o Anglii Bernard Asso

17.11.2022 5 z 5

Případ Moran Případ Moran Olivier Legrand

Poslední ponurý londýnský příběh s podivně otevřeným koncem dotvořen svižnou ilustrací

17.11.2022 5 z 5

Muž ze Scotland Yardu Muž ze Scotland Yardu Olivier Legrand

Další zajímavý ponurý londýnský příběh a samosebou nádherná ilustrace

13.11.2022 5 z 5

Barakuda: Kniha 3 a 4 Barakuda: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

Kniha měla tak svěží rytmus, že jsem měl zatlý zuby a ruce v pěst, jakej to byl fičák. Už se těším na pokračování

13.11.2022 5 z 5

Bratranci Daltonovi Bratranci Daltonovi René Goscinny

Conquistador: Kniha 3 a 4 Conquistador: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

Soukromá vzpoura Soukromá vzpoura Karel Hvížďala

Poslouchal jsem jako audioknihu namluvenou pány Hvížďalou a Lábusem a neskutečně jsem si to užil a těch 6 hodin povídání uteklo jako voda a skvěle mi zpestřilo celodenní cestu autem. Landovského historky jsou nejen vtipné, ale i vcelku poučné v kontextu historie Charty 77. Určitě stojí za pozornost.

12.11.2022 5 z 5

Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát Michel Régnier

americká drsná škola, stálá akce a napětí, v každém případě skvělá ilustrace i příběh

06.11.2022 5 z 5