bazyk21 bazyk21 komentáře u knih

Rváčov I Rváčov I Džian Baban

nádherná kresba, příběh má spád, těším se na pokračování

15.08.2021 5 z 5

Nový Bydžov v proměnách staletí Nový Bydžov v proměnách staletí Jaroslav Prokop

skvěle čtivé, protkané spoustou autentických životních příběhů

07.08.2021 5 z 5

Kritická noc Kritická noc Petr Eidler

zajímavé rozuzlení, děj má spád, četlo se tudíž příjemně

02.08.2021 5 z 5

Jeseníky a okolí Jeseníky a okolí Karel Cvrk

Skvělý dobový průvodce po Jeseníkách, Kralickém Sněžníku i přilehlém Prusku, i dnes by se s ním dalo putovat

18.07.2021 5 z 5

Co se do kapes nevešlo Co se do kapes nevešlo Svatopluk Káš

veselé příhody z lékařského prostředí - opět skvěle vypointováno

15.07.2021 5 z 5

Šumperské veduty Šumperské veduty Milena Filipová

nádherná výpravná kniha a skvěle graficky vyvedena

11.07.2021 5 z 5

Rufiáni Rufiáni Yves Swolfs

skvělý příběh, nádherní kresba

07.06.2021 5 z 5

Modrá pětka – Signály ze tmy a jiné příběhy Modrá pětka – Signály ze tmy a jiné příběhy J. B. Kamil (p)

vzpomínka na mládí s pionýrskou stezkou v rukách ;o))

31.05.2021 5 z 5

Kompost Kompost Bob Flowerdew

Přehledný a jednoduchý návod pro začátečníky, jak založit a udržovat kompost.

28.03.2021 5 z 5

Garfield - Pozor! Nadrozměrný náklad Garfield - Pozor! Nadrozměrný náklad Jim Davis

bomba, jako vždy

23.01.2021 5 z 5

Významné geologické lokality Moravy a Slezska Významné geologické lokality Moravy a Slezska Václav Vávra

Perfektně zpracováno i pro běžného laika, včetně mapky a podrobného popisu lokality.

17.01.2021 5 z 5

Odvaha je volba Odvaha je volba Marek Steininger

skvělý počin a jedinečné provedení

17.01.2021 5 z 5

Anekdoty o umělcích a lidech od pera Anekdoty o umělcích a lidech od pera Josef Mach

Vtipné krátké črty ze života slavných osobností

13.01.2021 5 z 5

Truhla pokladů Truhla pokladů Windy (p)

Příjemné a čtivé, skvělá kresba, použití zejména jako příručka pro začínající skauty, mne to vrátilo zpět do dětství, kdy jsem četl seriál Mimozemšťané v Sedmičce pionýrů

11.01.2021 5 z 5

Kapitán Kloss Kapitán Kloss Zbigniew Safjan

Na komiks ze 70.let 20. století a z komunismu je děj velmi akční a kresba svěží - takový polský superman, ovšem příběh Čtyři z tanku a pes byl uvěřitelnější

31.12.2020 4 z 5

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

dobrodružný scénář, svěží kresba a nadto ještě reálný životní příběh - doporučuji do hodin dějepisu na základní škole

28.12.2020 5 z 5

Pražané ve světě Pražané ve světě Martin Nekola

Inspirující životní příběhy lidí, na něž můžeme být jako Češi hrdí - krom toho nádherně komiksově zpracováno

28.12.2020 5 z 5

Východní Čechy v kresbách Adolfa Kašpara Východní Čechy v kresbách Adolfa Kašpara Josef V. Scheybal

Zajímavé je, že v dějepise ani v češtině se člověk nedozví, že se Alois Jirásek, Karel Václav Rais T.G.M. i Adolf Kašpar mohli společně setkat u sklenky vína - člověk spíše nabyde dojmu, že všichni žili dávno ve středověku

23.12.2020 5 z 5

Slavík ze Stepney Slavík ze Stepney Olivier Legrand

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

15.12.2020 5 z 5

40 let socialistického zemědělství v okrese Šumperk 40 let socialistického zemědělství v okrese Šumperk Theodor Březina

vzpomínky na mládí, kdy se plnilo na 130% ;o))

07.12.2020 4 z 5