cziss cziss komentáře u knih

Z bezdězských lesů Z bezdězských lesů Karel Sellner

Obě povídky jsou hezké, ale poměrně dost naivní.

14.12.2021 3 z 5

Let na Měsíc Let na Měsíc * antologie

Povídky jsou většinou celkem fajn. Fajn ovšem nejsou zbytečné (a mnohdy trapné) komentáře k povídkám zpravidla na více než jednu stránku. Zbytečné jsou i CV autorů a další "informace".

12.12.2021 3 z 5

Legenda o praotci Čechu Legenda o praotci Čechu Sofie Podlipská

Je to zajímavá knížka a doporučil bych ji všem. Jen se mi zdá, že ač krátká, tak je od prostředka už trochu zdlouhavá a to hlavní je dořešeno na konci na šesti stranách.

08.12.2021 4 z 5

E-mail ... aneb jak ho zvládnout, používat a přežít E-mail ... aneb jak ho zvládnout, používat a přežít Pavel Knapp

Brožurka po PC začátečníky z přelomu milénia. Dnes už k ničemu, ale vtipně napsaná. Je to nostalgie.

06.12.2021 5 z 5

Smileys - stručný průvodce emotivní elektronickou komunikací Smileys - stručný průvodce emotivní elektronickou komunikací Tomáš Baránek

Dnes je to k už bez praktické hodnoty, ale je to nostalgie jako trám a taky je to dost vtipně napsané.

Český jazyk - taháky do kapsy Český jazyk - taháky do kapsy Dagmar Pravdová

Super knížečka do školy.

Němčina - taháky do kapsy Němčina - taháky do kapsy Zdeňka Stellnerová

Super knížečka do školy, práce nebo třeba na cesty.

Angličtina - taháky do kapsy Angličtina - taháky do kapsy Jitka Svitáková

Super knížečka do školy, práce nebo třeba na cesty.

Ao - medvědí muž Ao - medvědí muž Marc Klapczynski

Mě se to moc líbilo. Škoda, že románů zasazených do této doby není mnoho.

05.12.2021 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

(SPOILER) Není to špatné, ale ani nijak extra zábavné. Především bych od Kinga čekal jiné a víc Kingovské zakončení, co by tomu dodalo trochu šťávu...

05.11.2021 3 z 5

Čaroděj ze severu Čaroděj ze severu Jiří Mikulík

Tento díl je o 100 odkazů delší, hrací doba se mi ale reálně zdála spíš dvojnásobná. Opět se víceméně vracíme ke konceptu putování, ovšem delšímu a o hodně rozvětvenějšímu. Jako zpestření pravidel tu máme možnost najímat společníka, vždy jen jednoho, který trochu zlepšuje statistiky nebo přidává nějakou dovednost navíc. Tak nějak mi přijde, že pro různé profese uvažoval autor stejně jako já, takže se mi podařilo získat veskrze bonusového společníka... Konec tohoto GB je hodně otevřený, už aby byl další díl! :)

22.10.2021 5 z 5

Věž havranů Věž havranů Jiří Mikulík

Tento GB má o něco kratší děj, než předchozí díly, řekl bych. Na druhou stranu jsem rád, že autor změnil schéma a obohatil hraní novými prvky.

15.10.2021 5 z 5

Krvavá cesta na smrt Krvavá cesta na smrt Sven Hassel (p)

Drsný, surový příběh víceméně obyčejných vojáků nacistické armády který začíná někde na Balkáně a končí na Ruské frontě. Rozhodně to není kniha pro "slečinky", postavy mluví drsnou vojáckou mluvou a stejný je i jejich humor. Hrůzy války takto knížka popisuje pouze okrajově z pohledu vojáků, kteří jsou už na vše zvyklý a čtenář to skrze knihu vnímá pouze jejich už značně otupělejšíma očima. Líbili se mi v příběhu všelijaké jejich příhody, které byly až tak neuvěřitelné, že bych jim věřil. Na další knihy tohoto autora se budu těšit.

12.10.2021 5 z 5

Dračí hrobka Dračí hrobka Jiří Mikulík

Třetí díl je stejně vydařený jako dva díly předchozí, nicméně začíná se zde projevovat jakýsi schematičnost děje - odněkud putujete, projdete 2 / 3 města, pak závěr. Doufám, že toto příští díl trochu rozbije.

11.10.2021 5 z 5

Jeskyně Tisíce přání Jeskyně Tisíce přání Jiří Mikulík

Druhý díl se vydařil. Návaznost na první díl funguje skvěle a asi by to fungovalo dobře i samostatně. Překvapilo mě, že už v druhém dílu zásluhy z toho předchozího "odemykají" jinak nedostupné části GB a že tyto větve nejsou zrovna krátké...

29.09.2021 5 z 5

Příběh Biafry Příběh Biafry Frederick Forsyth

Podrobné historické dílo a jako k takovému se k němu musí přistupovat. Není to beletrie.

22.09.2021 5 z 5

U-A, král opic U-A, král opic Félicien Champsaur

Měl jsem co dělat, abych to dočetl. Je to dost sexistické a rasistické dílko, to by ale vzhledem k tomu kdy vzniklo nemělo být překvapení. Cítil jsem z toho i jakousi satyru na tehdejší dobu, ale nedokážu odhadnout, co bylo kritizováno a co už ne - například zabíjení vzácných druhů tamních zvířat jen tak z plezíru... Především je celá kniha celkem nuda.

20.09.2021 2 z 5

Osudová hranice Osudová hranice Pavel Tomcsányi

Velmi zajímavý GB, který lze jen doporučit. Jedná se opravdu výpravné dílo (696 stran...), které můžeme rozdělit na dvě části. Ta první a delší je klasické hrdinské putování. Druhá část je epická bitva. Za první část bych dal 5 hvězd, druhá část byla dle mě zbytečně dlouhá (hodně podrobné popisy bitvy, moc dialogů atd.), takže za ni tak max. 4 hvězdy.

Pravidla jsou extrémně jednoduchá a přitom velmi funkční. Souboje jsou vyvážené, ale předpokládá se, že se budete rozhodovat "správně", aby jste měli patřičnou pomoc. Možnost znovuhratelnosti tu je, ale nějakou velkou variability děje bych nečekal.

P.S.: do zajímavostí jsem napsal errata, které jsem objevil

14.09.2021 4 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Popsal bych to jako takovou jednoaktovou knižní mystickou vyvražďovačku s poznámkami pod čarou. Mě se to líbilo, atmosféra je budovaná velmi dobře a Kingovi se podařilo nás poměrně dobře seznámit s postavami a dát jim zajímavé pozadí.

17.08.2021 4 z 5

Klub neomylných a jiné příběhy Klub neomylných a jiné příběhy Jana Moravcová

Parádní soubor povídek s nádechem hororu / scifi / tajemna. Myslím, že se to dokáže v pohodě srovnat se zahraničními autory žánru.

05.08.2021 5 z 5