Dant76 Online Dant76 komentáře u knih

Bitva u Lovosic 1. 10. 1756 Bitva u Lovosic 1. 10. 1756 Alfons Dopsch

Zajímavá kniha o bitvě u Lovosic z roku 1756, bohužel mě vadilo spoustu překlepů, nepřehledná mapa na konci knihy a hlavně ve francouzštině psané některé citace, které nebyly přeloženy a pro čtenáře neznalého tohoto jazyka jsou v knize zbytečné. Jinak jsem se zde dověděl mnoho nových skutečností a i přes uvedené nedostatky bych ji zájemcům o tuto problematiku doporučil.

22.10.2019 3 z 5

Istrie / Pobřeží Dalmácie Istrie / Pobřeží Dalmácie kolektiv autorů

I když starší, tak přehledně a docela podrobně psaný průvodce. I dnes se v něm dají najít zajímavé věci.

15.08.2019 5 z 5

Chorvatské pobřeží - Dalmácie Chorvatské pobřeží - Dalmácie Daniela Schetar

Přehledný průvodce po Dalmatském pobřeží Chorvatska. Popisuje pobřeží od Zadaru přes Šibenik a Split až po Dubrovnik. Spousta zajímavých a užitečných informací.

15.07.2019 5 z 5

Horké léto 1918: Čechoslováci ve víru ruské občanské války Horké léto 1918: Čechoslováci ve víru ruské občanské války Dalibor Vácha

Kniha o našich legiích v Rusku, čtivé, jednoduše a zajímavě napsáno.

13.06.2019 5 z 5

Fotbalové dobývání Evropy - Historie evropských šampionátů od Francie 1960 do Portugalska 2004 Fotbalové dobývání Evropy - Historie evropských šampionátů od Francie 1960 do Portugalska 2004 Ivan Herfurt

Kniha popisuje skoro vyčerpávajícím způsobem fotbalová mistrovství Evropy od roku 1960 do roku 2004. Jasná, přehledná, zajímavá.

07.06.2019 5 z 5

Červené máky na Monte Cassinu Červené máky na Monte Cassinu Miloslav Jenšík

Kniha o bitvě u Monte Cassina z období druhé světové války. Trochu obecně napsáno, ale i tak zajímavá kniha.

05.06.2019 4 z 5

Kriminalistika - Teorie, metodologie a metody kriminalistické techniky Kriminalistika - Teorie, metodologie a metody kriminalistické techniky Jaroslav Suchánek

Kniha o kriminalistice - přehledně a zajímavě napsáno.

05.06.2019 5 z 5

Angličtina pro policejní praxi Angličtina pro policejní praxi Nataša Patočková

Přehledně napsaná učebnice angličtiny.

05.06.2019 5 z 5

Sto dní z Elby k Waterloo Sto dní z Elby k Waterloo Jiří Kovařík

Skvělá kniha o posledních dnech vlády Napoleona, a jeho cestě z Elby až k osudné bitvě u Waterloo.

18.11.2018 5 z 5

Maršálové Napoleonových orlů Maršálové Napoleonových orlů Jiří Kovařík

Kniha, která popisuje životy všech šestadvaceti Napoleonových maršálů. Pěkně a zajímavě napsáno.

04.10.2018 4 z 5

Orlové Napoleonovy armády Orlové Napoleonovy armády Jiří Kovařík

Zajímavá kniha o vojácích z období napoleonských válek.

18.09.2018 4 z 5

Poslední vzepětí Luftwaffe Poslední vzepětí Luftwaffe Jiří Šašek

Zajímavá kniha o letecké válce nad Evropou, popisující střety německých stíhačů s americkými bombardéry a jejich stíhacím doprovodem. V knize jsou i zajímavé skutečnosti o sestřelech a haváriích nad naším územím. Jedna malá výtka, pro méně zběhlé čtenáře by neškodilo v knize uvést vysvětlivky k použitým zkratkám a přehled hodností obou letectev.

23.01.2018 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Starým jazykem psané staré pověsti české, znovu ožívající známé příběhy, pěkné čtení......

14.09.2017 4 z 5

Tajemství pokladů: Poklady v Čechách a na Moravě Tajemství pokladů: Poklady v Čechách a na Moravě Slavomír Pejčoch Ravik

Zajímavá kniha o pokladech, jejich hledání a nalézání. Pouze mate trochu název, kniha není jen o pokladech v Čechách a na Moravě.

09.06.2017 4 z 5

Úder blesku Úder blesku Miroslav Šnajdr

Podrobně popsané nejen letecké operace dne 10. května 1940 v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku a Francii.

01.05.2017 4 z 5

Hrabě Monte Christo a ti druzí Hrabě Monte Christo a ti druzí Jiří Kovařík

Stejně jako předchozí kniha Jiřího Kovaříka d´Artagnan a ti druzí je svým způsobem zajímavá, taktéž pojednává o skutečných osudech hrdinů románů Alexandra Dumase. Taktéž na této knize mě vadilo, že v jednotlivých kapitolách se část příběhu z jiných kapitol opakovala.

28.12.2016 3 z 5

D'Artagnan a ti druzí D'Artagnan a ti druzí Jiří Kovařík

Svým způsobem zajímavá kniha, která pojednává o skutečných osudech hrdinů románů Alexandra Dumase. Na knize mě vadilo, že v jednotlivých kapitolách se část příběhu opakovala, takže v celku to působí zamotaně.

28.12.2016 3 z 5

Přemysl a Libuše Přemysl a Libuše Sofie Podlipská

Nové vydání knihy, která vyšla v předminulém století. Docela zajímavě vyprávěný příběh z bájných dob Přemysla a Libuše.

28.12.2016 4 z 5

Louka ohňů Louka ohňů Jiří Pánek

Pěkná kniha, zajímavý a čtivý příběh z doby Sámovy říše.

28.12.2016 5 z 5

Pamatujte na Alamo Pamatujte na Alamo Josef Opatrný

Kniha popisuje obléhání a dobytí Alama a životy hlavních osobností bitvy o Alamo. Stejně tak kniha popisuje i Texas počátkem 19. století.

05.04.2016 4 z 5