Dellphi Dellphi komentáře u knih

Zajatec noci Zajatec noci J. R. Ward (p)

Díky ne moc dobrým recenzím jsem četbu této knížky pořád odkládala, ale bylo to zbytečné. A ironií je, že ve snaze najít lepší knihy, jsem nakonec četla ty horší. Protože tahle autorka píše opravdu dobře. Takže i jedna z jejích horších knih je stále dobrá. Nebo jsem možná díky recenzím měla menší očekávání a díky tomu mi to přišlo lepší, těžko říct.
Co říct konkrétně, určitě to nebyl nejlepší díl série BČD, ale i tak mě to bavilo. První příběh byl takový jednodušší bez nějaké větší zápletky, ale i tak se četl dobře. A příběh o Trezovi mi přišel naprosto dostačující. Moc se těším na další díl o Sinnovi, ale vůbec mi nevadí číst takovéto kratší příběhy, než ji autorka dopíše. Takže asi tak. A Lassiter byl boží :-D

Pokud někdo váhá, zda se pustit do čtení Bratrstva černé dýky, tak určitě neváhejte. Doporučuji všemi deseti.

26.03.2021 4 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Taková velmi jednoduchá, dobře psaná romantická jednohubka. U této knížky si odpočinete a můžete úplně vypnout. Navíc ji můžete kdykoliv odložit a vrátit se k ní až máte čas nebo náladu. Prostě to není ten typ knihy, od které se nemůžete dostat a toužíte číst další a další stránku, a když nemáte čas, tak se k ní naopak toužíte kdykoliv vrátit, ale i tak je fajn.

22.03.2021 3 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale protože miluji Pýchu a předsudek od Jane Austen, a navíc jsem zrovna nevěděla, co jiného číst, tak jsem se do toho pustila. A bylo to překvapivě milé, takové jednoduché a nenáročné čtení. Nepatří sice mezi knihy, od kterých nemůžete odejít a musíte číst další a další stranu, dokud ji nedočtete, ale i tak je fajn. Prostě romantika. Musím ocenit autorčin nápad spojit celý příběh s výstavou psů … V 19.století to byla výstava debutantek na tzv. svatebním trhu a tady je to výstava psů :-D Možná to tak autorka ani nemyslela, ale mě to přišlo vtipné.

19.03.2021 3 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Musím přiznat, že občas tam na mě bylo až příliš mnoho popisování. Ale na druhou stranu to hezky vykreslovalo tamní atmosféru, takže to k té knížce zkrátka patřilo. Nakonec jsem se začetla a příběh se mi moc líbil.

Trochu mi to připomnělo sérii modrá volavka od Kristan Higgins. I když tyto knihy byly podle mého trochu čtivější. Ale i tohle bylo hezké, takže doporučuji.

17.03.2021 3 z 5

Miláčkovo pokušení Miláčkovo pokušení Johanna Lindsey

Této autorky je hrozná škoda. Psala opravdu skvěle a já se k jejím knížkám s radostí vracím a čtu znovu a znovu. I když tato je o něco slabší, než ty předchozí stejně je dobrá a čte se velmi dobře.

A je vidět, že Johanna měla zálibu v ženách, co se převlékají za muže :-D

Spoiler: Ještě taková drobnost: Nechápu, že 19letá holka je považována za ženu, kdežto 17letý kluk za malého chlapce, který se o sebe nedokáže postarat… a nakonec ještě zjistíte, že tomu 17letému mladíkovi bylo 27let. Což teda nevím, jak by tohle bylo možné? Navíc mi to tam přišlo zbytečné. Ale to je vlastně nepodstatné a na příběh to nemá vliv, jen má hlava to nebere...

14.03.2021 3 z 5

Darebákova sázka Darebákova sázka Christi Caldwell

Příběh byl zajímavý a četl se docela dobře. Přesto zde bylo několik chvilek, které mě nebavily a já se těšila až budu na konci knihy. Nemám ráda, když se často řeší ty samé emoce stále dokola. Ona je z jiného světa než on. Nehodí se k sobě a tak podobně. A tady mi to přišlo trochu nudné a stále se opakující. Asi bych autorku nezařadila mezi své top autory historických romancí (viz. Sabrina Jeffries, Lisa Kleypas Suzane Enoch), přesto se to číst dá a určitě někdy sáhnu po další její knize. Zvlášť jsem zvědavá na ostatní bratry z klubu.

11.03.2021 3 z 5

Čest ničemy Čest ničemy Christi Caldwell

(SPOILER) Pozor, můj komentář obsahuje spoiler. Knížka byla čtivá i zábavná, přesto tomu něco chybělo. Bylo to trochu uspěchané, hlavně tedy vztah mezi Penelope a Rykerem. On měl působit jako tvrdý, nelítostný mizera, ale moc to nevyšlo. Hrozně brzy obrátil a změkl, a mě to přišlo nepřirozené. Navíc se nemůžu ubránit pocitu, že autorka zapomněla přidat pár stránek. Tak za prvé, Penelope zjistila, kdy má Ryker narozeniny a já čekala, že z toho bude něco víc. A ono nic. Za druhé, mi tu chybělo nějaké dokončení s Nielem, myslela jsem, že nakonec otočí, a i díky tomu, že mu pomohla jí bude krýt záda a prostě se nějak spřátelí, ale to už se neřešilo. Za třetí, jak se dořešil spor s tím konkurentem? Jako chápu, že to bude asi v dalším díle, ale je to škoda. Čekala jsem, že se projeví Rakerova povaha a bude se chtít pomstít za útok na bratra a svou ženu a ono nic. Zkrátka mi přišlo, že toho autorka spoustu rozjela, ale už to nestihla dořešit. A poslední výtka: proč bylo přeloženo jméno Kláry? Měla to být snad Clara, ne? Já vím, že je to blbost a omlouvám se, že tady s tím otravuju, ale prostě mi to tam hrozně nesedělo…. Asi mám trochu urýpanou náladu. Ale prosím berte mě s rezervou! Knížka vůbec není špatná, a příběh mě opravdu bavil. Jen si myslím, že příběh měl potenciál, který nebyl plně využitý.

08.03.2021 3 z 5

Štěstí nám přálo Štěstí nám přálo Alissa Johnson

Tento díl, ačkoliv je první v pořadí jsem četla jako poslední a musím říct, že mě trochu zklamal. Možná je to tím, že jsem všechny tři knížky četla za sebou, a tak už mě nemohlo nic překvapit. Nebo byly zkrátka ty další díly lepší. Zkrátka po přečtení těch předchozích jsem měla trošku vyšší očekávání. Ale tentokrát se mi to nějak táhlo a už jsem se těšila až budu u konce. Příběh nebyl špatný, ale další díly jsou zkrátka lepší.

05.03.2021 3 z 5

McAlistairovo štěstí McAlistairovo štěstí Alissa Johnson

Četla jsem zatím jen jednu knihu od této autorky (viz. Předchozí díl) a i tento byl překvapivě čtivý a zábavný. Líbí se mi autorčin styl psaní a určitě si přečtu další její knihy. Rozhodně se těším na další díl s Kate.

05.03.2021 4 z 5

Pokušení osudu Pokušení osudu Alissa Johnson

Tohle byla moje první kniha od této autorky, takže jsem vůbec nevěděla co čekat. Tudíž jsem neměla ani moc velké nároky. Ale kniha mě příjemně překvapila. Bylo to čtivé, vtipné a zábavné. Prostořeká Mirabelle se mi líbila a s Whittem se k sobě skvěle hodili. Super, jdu na další díl a pokud hledáte nenáročné čtení na chvíli klidu a oddechu, tak rozhodně doporučuji.

05.03.2021 4 z 5

Vévoda v zářivé zbroji Vévoda v zářivé zbroji Loretta Chase

Pěkné, ne příliš komplikované čtení. Určitě si přečtu i další knihy v sérii, speciálně se těším na příběh Blackwooda a Alice.

26.02.2021 3 z 5

Pravda o lásce Pravda o lásce Laura Lee Guhrke

Kdybych tuto knihu měla hodnotit z hlediska celé, zatím v ČR vydané, autorčiny tvorby, tak bych řekla, že je zatím rozhodně nejslabší. Předchozí knihy byly o něco zábavnější, mezi hlavními hrdiny to více jiskřilo a celkově to mělo větší šťávu… Přesto i tento příběh měl své kouzlo. Autorka píše pěkně, její vyjadřování má půvab a sedí mi to do této doby (na rozdíl od jiných podobných knih), přesto mi zde chyběla nějaká hravost, možná by to chtělo více humoru či něco jiného? Nevím… ale rozhodně nechci nikoho odradit od jejího čtení. Já osobně se rozhodně vrhnu i na další díl a už teď se na něho těším. Jen zkrátka doufám, že se bude více podobat jejím již dříve vydaným knihám. Ty pro mě byly zajímavější.

22.02.2021 3 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Nevite, zda je i kniha i Coltovi a Abby? Na tento pribeh bych byla opravdu zvedava... kazdopadne tahle knizka je taky moc dobra, i kdyz slabsi nez ty predchozi. Kazdopadne autorka pise moc hezky, zatim kazda jeji knizka byla ctiva a zabavna. Doporucuji a moc se tesim na dalsi jeji knihy.

17.02.2021 3 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Celá série Dublin Street je úžasná, mám pocit jako by postavy ožily a já je opravdu znala. A je mi opravdu líto, že to tímto dílem končí. Každý díl je svým způsobem podobný, ale přesto jiný. Vždy je tu nějaká těžká životní situace, se kterou se hlavní hrdinové musí vypořádat, ale mají nesmírné štěstí, že narazí na klan v čele Elodie a Clarkem. Přátelství se změní v rodinu a ta se s každým dalším dílem rozšiřuje. Je to boží, kéž by to tak bylo i ve skutečném životě. Každá kniha od Samanthy je nesmírně emocionální a skvěle napsaná. Takže rozhodně doporučuji!

08.02.2021 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Rozhodně doporučuji! Tahle série je prostě boží!

08.02.2021 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Čtete knížku, která je moc hezká, čtivá a zábavná a myslíte si, že vás už nic nepřekvapí a pak BUM. Emocionální bomba. Tahle autorka teda umí vzbuzovat city a píše neskutečně dobře. Tento příběh nebyl výjimkou a rozhodně ho doporučuji! Navíc mě neskutečně baví ta propletenost celé série a to, jak na sebe knížky nezávazně navazují. Můžete je číst i jednotlivě, ale postupně je to mnohem lepší a s každým dalším dílem si to užíváte víc a víc.

05.02.2021 4 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Skvělá, jako vždy.

04.02.2021 4 z 5

London Road London Road Samantha Young

Moc pěkná knížka. Příběh mi přišel hlubší a celkově zajímavější, než byl v prvním díle, a i hlavní hrdinka Jo mi byla mnohem sympatičtější. Četla jsem to už po druhé a stejně mě to zase bavilo. Z celé série mi tato kniha přišla nejlepší, ale tím nechci znevažovat ostatní díly. Všechny se čtou moc dobře, autorka je zkrátka dobrá a psát rozhodně umí. Takže doporučuji!

02.02.2021 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Četla se dobře, nicméně musím říct, že vedlejší dvojice mě bavila více, než hlavní pár a trochu mě mrzelo, že nemají vlastní knihu. Každopádně knížka byla dobrá, a i příběh byl zajímavý, přesto mě ostatní díly bavily o něco víc. Ale rozhodně stojí za přečtení.

30.01.2021 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Pokud chcete pěkný, romantický a velmi dobře napsaný příběh, tak sáhněte po knize od Samanthy Young. A to po jakékoliv, nikdy nesáhnete vedle. Tato autorka je sázka na jistotu a já ji řadím mezi své TOP autory.

Tuto knihu jsem už kdysi četla, ale přesto mě znovu vtáhla do děje a bavila mě. Není to nic komplikovaného, přesto je tu pár zajímavých zvratů a celkově se kniha velmi dobře čte. Takže určitě doporučuji!

29.01.2021 4 z 5