denniys denniys komentáře u knih

Rekviem Rekviem Lauren Oliver

Tuto knihu jsem přetrpěla , bohužel je každý díl horší než ten předchozí... škoda...na tuto trilogii si nevzpomenu už zítra.. vlastně jsem četbu nevzdala jen proto, že dočítám knihy i série.. v tomto pokračování mě nebavila ani Lena ani Hana, Alex byl divnej a Julian za úplný pako, ději chyběl jakýkoliv náboj a celkově příběh neměl energii.. škoda, ale toto čtení pro mě byla ztráta času, kdy jsem mohla přečíst něco lepšího..

12.12.2021 2 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Bavilo mě to.. celou sérii považuji za poměrně povedenou..nenáročné romantické fantasy z krásného prostředí světa víl..

02.12.2021 4 z 5

Králova klec Králova klec Victoria Aveyard

(SPOILER) Bylo to lepší než druhý díl, ale pořád dost podprůměr.. Alespoň se hlavní hrdinka už sama nenazývá bohyní blesku, teď je z ní blýskající holčička.. Kniha by snesla menší počet stran, první část kdy byla hrdinka vězněna, mě bavila víc - Maven by mohl být klidně ještě víc pošahaný, autorka nás spíš skoro nutila ho litovat, protože za všechno vlastně může maminka.. a druhá část knihy mě bavila jen díky kapitolám z pohledu Evangeliny, ty byly nejlepší - prosím víc v dalším díle..

25.11.2021 3 z 5

Sny andělů a chimér Sny andělů a chimér Laini Taylor

Od chvíle, kdy jsem dočetla předchozí díl, uběhly 4 roky a upřímně mi příběh splynul s mnoha dalšími.. Na něco jsem si vzpomněla a na něco ne, ale nemyslím si, že to bude důvod, proč mě kniha moc nebavila.. Bylo to zbytečně dlouhé, příběh měl světlé i stinné stránky, poslední třetina nebyla špatná, ale prostě to nemělo "koule".. 50/50

17.11.2021 3 z 5

Půl světa Půl světa Joe Abercrombie

Platí vše, co jsem napsala u prvního dílu.. pokračování nezklamalo, drží úroveň a stále baví.. máme tu nové postavy, z nichž vyčnívají Brand a Trnka.. bylo zábavné sledovat jejich vyvíjející se vztah.. celkově v knize nechybí nic, najdeme tu humor, sarkasmus, napětí, dobrodružství, politiku, lásku i nenávist..

03.10.2021 5 z 5

Království mrtvých Království mrtvých Pavel Korněv

Tento díl mě bavil víc než díl první. Johnův příběh se rozvíjí na plné obrátky, Isabel a Neo jsou také super a vše krásně svižně plyne směrem ke skvělému konci.

04.07.2021 4 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Velmi zajímavá kniha. Nějaké to litRPG jsem už četla a tohle rozhodně patří k těm lepším. Příběh je dobrý - poměrně akční, má skvělé tempo a hlavní hrdina je sympaťák.

28.06.2021 4 z 5

Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Rukojmí ISIS - Třináct měsíců v zajetí teroristů Puk Damsgard

Tato kniha mě hodně zasáhla. Tématu ISIS, Sýrie a terorismu se nevěnuji, vím jen obecné povrchové informace z médií, takže díky tomuto dílu mám větší přehled. Po dočtení jsem znechucená z toho, co člověk dokáže udělat člověku, jaké zlo se páchá v rámci víry a jak důmyslné mučení dokázal člověk vymyslet. Během četby jsem měla okamžiky, kdy jsem v slzách knihu odložila s přesvědčením, že to ani nedokážu dočíst. Příběh Daniela a ostatních je bravurně napsaný, plný silných a dojemných okamžiků, plný víry a odhodlání přežít, ukazuje sílu přátelství a potřebu nebýt sám. Zároveň z knihy sálá úzkost, bezmoc a beznaděj a nechybí ani odporné pasáže plné zla. Děkuji autorce.

" Sakra, můžete mi toho udělat hodně, klidně mě bijte do chodidel, bičujte mě do zad, ale pověsit znovu bez vody...umřu. Shniju.. Já tady z toho do prdele shniju. To bych radši umřel. "
" Nemůžu tu tři dny stát a pak umřít. "
" Vysvobodit se z tohoto světa, sám si rozhodnout, kdy ho člověk opustí. Ostře se zakousl do svého zápěstí..."
" Přežil jsem to v minulosti a přežil jsem to posledně, takže budu muset přežít i teď, abych přežil příště. "
" Pokud jsme si vážnost situace až dosud nepřipouštěli, tak jsme si to každopádně uvědomili ve chvíli, kdy jsme uviděli jeho fotografii. "
" Nemají ani jedno podělaný pravidlo. To aby člověk na Blízkém východě vážně pohledal. "

10.06.2021 5 z 5

Pád Pád Garth Nix

Příjemná kniha. Jsem o 20 let starší než cílová skupina čtenářů a stejně jsem si četbu užila. Sledujeme příběh malého chlapce, který se snaží zachránit svou rodinu získáním cenného slunokamu, vyzkouší všechny možnosti, bohužel mu jsou házeny klacky pod nohy, takže se musí uchýlit ke krajnímu řešení, čímž se mu změní celý život i pohled na svět jak ho zná. Příběh se odehrává v jedné dějové linii, je jednoduchý a krátký. Pro dětského čtenáře musí být velmi poutavý, pro mě byl příjemnou oddechovou jednohubkou.

08.05.2021 4 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Závěrečný díl série je lepší než díly předchozí, přidávám hvězdičku. Mou nejoblíbenější postavou byl Akkarin, proto mě zklamal konec, který je ještě ke všemu takový zrychlený. V tomto díle jsou snesitelné i pasáže s Dannylem.

28.04.2021 4 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Brandon Sanderson

O chlup lepší než předchozí díl a hlavně vtipnější.. možná tomu pomohly staré známé kandry.. ocenila bych více věcí z minulosti nebo aspoň náznak, jak se vše vyvíjelo, než to dospělo do současného světa Mistbornu

28.02.2021 4 z 5

Poselství práva Poselství práva Brandon Sanderson

Těšila jsem se na návrat do tohoto kouzelného světa, proto mě mrzí, že se ten návrat vlastně ani pořádně nekonal. Pokračování je hodně volné, kniha je dobrá, ale nemá grády jako předchozí díly. Snad se to zase zlepší, pan Sanderson umí psát lépe..

27.02.2021 4 z 5

Exil Exil Eric Eliot Knight

Pátá nálož Davida Valentina.. Ani Exil neztratil dech, drží tempo, napětí i emoce, zůstávám u plného počtu hvězdiček.. závěr knihy je mírně zarážející, takže netuším co očekávat od dalšího dílu..

31.01.2021 5 z 5

Povstání Povstání Eric Eliot Knight

Tak to byla jízda!! Přijde mi, že každý díl je lepší než předchozí.. a tentokrát to teda byly nervy, hromada mrtvých, obléhání, vtipné hlášky, kruté činy, smutné okamžiky..musím okamžitě mít další díl a opravdu doporučuji

25.01.2021 5 z 5

Hromoklín Hromoklín Eric Eliot Knight

Země upírů ode mě poprvé dostává 5*.. Hromoklín je skvělý!! Námořního prostředí jsem se obávala, ale bavila mě každá stránka.. Valentin a Ankha jsou skvělí parťáci, Malii jsem si oblíbila ihned a jejich příběh mě chytil za srdce. Prostředí Karibských ostrovů po invazi nemá chybu, stejně tak zjištění co je zbraní proti karanům.. V knize je od všeho něco - přátelství, láska, zrada, válka.. A závěr knihy? Na ten nemám slov..

23.01.2021 5 z 5

Kočka Kočka Eric Eliot Knight

Na plný počet hvězdiček necítím ještě ani druhý díl této série, ale zatraceně mě to bavilo!! Kočka je v mnoha ohledech lepší než vlk a čtenář už hlavně ví, v jakém světě se ocitne. Autor se drží svého stylu vyprávění a vážně mu to jde. Valentina si musí oblíbit snad každý, nové postavy jsou nemálo skvělé - hlavně Ankha. Moji radost z četby prostě kazí jen ten fakt, že šlo více popsat konec lidstva jako vládců potravního řetězce, karanský převrat a zánik civilizace, protože autor to skvěle naťukává a náhle přechází do současnosti, aniž by využil možnost rozjet druhou širší dějovou postapo linii..

18.01.2021 4 z 5

Abhorsenka Abhorsenka Garth Nix

Dlouho jsem nečetla sérii, která by měla takto vzestupnou tendenci. Sabriel mě nebavila, Lirael překvapila, Abhorsenka pohltila.. o to víc se těším na Zlatorukou.. Baví mě tento svět Starého království prostoupeného magií a odděleného Zdí od světa "civilizovaného"...Každá postava je něčím zajímavá a Fenka s Mackem obzvlášť.. Příběh je taková jakási děsivá pohádka o nekromantech a jiných bytostech, věštcích, králích i obyčejných lidech, o boji dobra se zlem, odvaze a ušlechtilosti..

27.12.2020 4 z 5

Lirael Lirael Garth Nix

Po přečtení Sabriel jsem od Lirael nic neočekávala, měla jsem pouze obavy, aby to nebylo ještě horší... Hodně jsem se spletla..co kniha Sabriel nedokázala, to kniha Lirael předčila..Měla jsem pocit, jako bych četla první díl naprosto jiné série.. Lirael je skvělá kniha, hlavní hrdinka je sympatická a všechny postavy zajímavé.. Příběh je temnější i napínavější a v tomto díle vše krásně promyšlené a na svém místě..Tohle se mi zamlouvalo

27.12.2020 4 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

S jistým nadhledem řeknu, že jedna stránka mě bavila, druhá byla za trest a takhle na střídačku..chvíli věřím, že ten příběh na to má, chvíli nevěřím, že vůbec může mít takové hodnocení..tahle četba téměř fyzicky bolela..nemám chuť číst další díly, vždyť to je v podstatě uzavřené a trápit se pokračováním mi přijde jako sebetrýznění..no uvidíme...dlouho jsem si myslela, že autor je žena a nevím proč, ale od chlapa bych čekala syrovější a surovější fantásko..

22.12.2020 3 z 5

Magie zabíjí Magie zabíjí Ilona Andrews

Vrátila jsem ke Kate a byla jsem potěšena, že si stále drží svou úroveň. Příjemné na odreagování. Líbí se mi neustálé narážky na Kingovu Temnou věž - je jasné, že autorská dvojice toto dílo velmi dobře zná.

10.11.2020 4 z 5